مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

مدیران مناطق بر اساس عملکردشان سنجیده می شوند.

مخابرات ما- عمر بی حساب, مدیریت ها را بی حس کرده است.مدیریتی که بدون برنامه می آید و در زمانی بی انتها مدیریت می کند یک شاه کوچک است.

خودش قانون می شود.

بویژه زمانی که دوستان محلی زیادی دست و پا کند.

اما حرفهای در گوشی که در مخابرات شنیده می شود نشان از تحولی بزرگ است که عمل کردنش دل شیر می خواهد.باید بمانیم و نتایجش را ببینیم.

گفته می شود از این پس مدیران با عملکردشان بصورت ماهانه سنجیده می شوند و در فرصتی سه ماهه باید انتظارات, برنامه ها و درآمدها را محقق کنند وگرنه عوض می شوند.

در مدیریت های پیشین به مدیریت عملکردی اشاره شده بود اما هرگز روند و برنامه ای قابل محاسبه برایش در نظر گرفته نشده بود اما این بار   هدف رسیذن به برنامه های تدوین شده در ابتدای سال است. برنامه هایی که قبلا گفته شده بود بدون بلندپروازی برای استانها گذاشته شده.

از امروز سه ماه می شماریم و نتیجه را می بینم.

 

 

 1. مشاور می گوید

  یک مشکل ریشه ای در شرکت ما حاکمیت پارادایم دولتی است که پیش فرض ها و ارزشهایش متناسب وضعیت فعلی نیست. حرکت از پارادایم دولتی به خصوصی راه برون رفت از این وضعیت است. یکی از روشهای تغییر ارزشها تغییر در شاخص های انتخاب و انتصاب مدیران است. در پارادایم دولتی میزان نزدیکی فرد به ایدیولوژی حاکم بر جامعه و سازمان ملاک انتصاب مدیران است. از قبیل عضویت در بسیج، نماز خواندن در مسجد اداره، رعایت ظاهری احکام اسلامی و… است.اگر می خواهیم پارادایم جدید جایگزین قبلی شود روشهای زیادی وجود دارد. اما اینجا به یک مورد بسنده می کنم. تغییر شاخص های انتخاب مدیران و انتخاب آنها بگونه ای متفاوت با قبل. اگر مدیران از بین کارکنانی با سابقه بالا، مردان، فارغ‌التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، و…. انتخاب شده اند من بعد از بین کارکنان جوان، زنان، فارغ‌التحصیلان رشته های غیر فنی و…. انتخاب شوند. اگر ارزش هایی چون میزان اطاعت پذیری، محافظه‌کاری و.. حاکم است بایستی ارزشهایی چون خلاقیت، نوآوری، ریسک پذیری و تفکر انتقادی جایگزین آن شود.

  1. سردبیر می گوید

   مشاور جان
   آن چیزهایی که شما ابتدا نوشته ای مدتهاست که در انتخاب ها مد نظر قرار نمی گیرد متاسفانه!
   البته آدم خوب و بد در همه جا هست ولی همان ارزش ها را از دست دادیم روزگارمان این است

 2. جاكارتا می گوید

  آقای سردبیر

  آقای محمودی مدیرمنطقه لرستان را همه می شناسیم.
  فردی است که با وجود کاستی هایی که دارد ولیکن بسیار تلاش گر و پیگیر و حتی عجول است.
  راه و روش مدیر ماندن در این کشور را می شناسد. بواسطه دوستانی که دارد بسیار سخت است که کسی بتواند وی را سرنگون کند.
  احتمالا آقای محمودی خواسته است از فرصتی که از بازنشسته شدن آقای روزگار مدیرمنطقه فارس بوجود آمده بود استفاده کند و بخواهد به استان بومی خود فارس بعنوان مدیرمنطقه بازگردد. بنابراین از روابط سیاسی و دوستان خود استفاده کرده و سعی کرده است آقای صدری را قانع کند که او را به فارس ببرند.
  آقای صدری خیلی صریح در جلسه ویدیوکنفرانس هفته پیش مدیران این موضوع را با آقای محمودی رو به رو می کند ولی بجای اینکه به او بگوید که چرا از فشارهای سیاسی استفاده کرده ای ؟ مستقیم عملکرد کاری آقای محمودی را بدون کمترین دلیل زیر سوال می برد و این می شود بررسی عملکرد مدیران!!
  فارغ از عمل سیاسی آقای محمودی و فارغ از صراحت و بی محابا بودن مثبت آقای صدری باید بعرض برسانم مدیریت عملکرد همان چیزی است که مدتی آقای سرائیان عمل می کرد ولی کمتر توانست بدلیل عمر کم مدیریتی اش از نتایج ان بهره ببرد.
  والسلام

 3. علی تنها می گوید

  با سلام خدمت سردبیر پیگیر و عزیز
  نوشته بودید
  “ویلاها و خانه هایی بفروش میره که خواص آن هم ایام تعطیل ازش استفاده میکنن.
  شاید سال تا سال هم کسی نره انجا.”
  خیالمون راحت شد و فهمیدیم که این ویلاها و خانه ها مال شرکت مخابرات ایران نیست و ارثیه پدری خواص است .
  سردبیر عزیز و با انصاف این را از شما انتظار نداشتم . مگر نمی‌شود از این امکان غیر از خواص استفاده کنند ؟ این اماکن تنها فرقی که با بقیه اماکن دارند دنج بودن و دور از دید اغیار و همچنین تمیز و شیک بودنشون است که با همه این معایب گفته شده من به شخصه حاضر به فداکاری و استفاده از آنها هستم.
  ما دستمون به گوشت نمیرسه ولی مثل شما نمیگیم اخه . آخه ما ساده ایم و به تاراج رفتن اموال شرکت را نمی‌بینیم .

 4. علی تنها می گوید

  با سلام
  خسته نباشید هم شما هم جناب صدری هم مدیران مناطق
  شما یادتون نیست قدیما مرشد معرکه میگرفت و بعد از هر افاضه ای بچه مرشد میگفت بشمار یک ……بشمار دو …… حالا هم مرشد معرکه گرفته و شما بشمار و بشمار … و روز از نو روزی از نو
  عزیز دل آزموده را آزمودن خطاست

 5. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر این روزها فکر و ذکر همه شده رفاهیات و طبقه بندی خب این خوب است که به معیشت کارکنان رسیدگی شود ولی ایا کسی از کشتی شکسته ای که در ان هستیم خبر دارد مخابرات ما یعنی چه؟ یعنی همین کشتی که داره غرق میشه و همه به فکر تکه چوبی که از این مخابرات برای خود به غنیمت ببرد هیچ کس از برنامه های مخابرات سخنی به میان نمیاورد کیه که از طرح ftthخبر داشته باشه کیه که خبر داشته باشه پیمانکارهایتوسعه همه استان ها شش ماه فعالیتی ندارند به جز موارد معدود کیه که بپرسه قرار بود از عید دیگه قبض چاپ نشه ولی دوباره از سر گرفته شد بدون هیچ توضیحی ایا میدونید برای هردوره چاپ قبض میلیارد ها تومان هزینه میشه اقای سردبیر مخابرات ما این روزها حال خوبی نداره امیدوارم دوباره به دوران طلایی برگرده هر چند با این بی برنامگی بیشتر شاهد مرگش باشیم تا بهبود

  1. سردبیر می گوید

   جانا سخن از زبان ما می گویی

 6. ناشناس می گوید

  چه کسی قرار است که مدیران رو ارزیابی کند؟ حتما همان کسی که آنها رو نصب کرده خخخ

 7. دوست می گوید

  خوب
  این یه تصمیم درست هست

  ولی مدیرا چکار میکنن ???

  فشار روی کارمند

  چراغ روشن نکنید تو تاریکی بشینید مبادت پول برق زیاد بیاد

  کولر عمرا اجازه بدن .کلا جمع اوری کردن

  اینتر نت اداره تو اداره ممنوع

  و هزار برنامه دیگه

  به رییس مرکز تلفن
  کارمندهای واحد های نگهداری و توسعه
  لیست لاوصولی دادن
  بجای اینکه فکر شون پی ارتقای سیستم باشه بشینن زنگ بزن خونه مردم .تو رو خدا پاشو پول تلفنتو واریز کن
  نکنه این اقای مدیر نمره اش کم بشه
  خلاصه خدا بداد مخابرات برسه

 8. شرکتی بدبخت می گوید

  سلام
  این خوبه استانها با طرح و برنامه عمل کنند ولی متاسفانه هر موقع مدیر منطقه ما صحبت میکنه میخواد بار مالی و خرج هایه اضافه رو کم کنه در نهایت به حقوق نیرو های شرکتی میرسه آیا حقوق نیروهایه شرکتی اونقدر زیاده که اگه کم بشه یا حداقل حقوق باشه به عملکرد مجموعه کمک میکنه اگه واقعا واستون مهمه که هزینه هایه هر استان رو پایین بیارید موارد بسیاری وجود داره رویه اون تاکید کنید واقعا این همه ریختو پاش رو میبینیم و در نهایت تمام زورشون به ما میرسه بی عدالتی به این میگن مدیر منطقه ۲۰ میلیون حقوق داشته باشه و بخواد حقوق ۱۴۰۰ نیرویه شرکتی رو ۱۰۰ تومن ۱۰۰ تومن کم کنه تا حداقل رو بگیره بدون اضافه کار حق ماموریت نوبتکاری و حق شیفت حتی قانون کار هم اجرا نمیکنن

 9. خدمات اولی گلستانی می گوید

  گلستان جز پنج نفر اول استان خواهد بود شک نکنید
  چون مدیر جوان و فوق العاده ایی داره
  به همه بها میده،به همه ارزش قایله،همه رو تو کار دخیل میکنه،اما امیدوارم بیشتر به نیروهای خدمات اول هم برسه و نیروهایی هم هستند که میتوانند خیلی کمکشون کنن،این نیاز به یک دستور العمل قوی نیاز داره اونم اینکه اعلام کنه به شهرستان ها از نظر من تمام نیروهای شرکت یکسان هستند و هیچ فرقی بینشان نیست.
  ما بچه های خدمات اول قول شرف میدیم تا پای اخرین انرژی در جسم و روحمون به ایشان کمک کنیم و خواهیم کرد

 10. کارشناس فنی می گوید

  درود
  مطلب جالبی که در گروه همکاران استان گلستان که متشکل است از کلیه همکاران چه رسمی،قراردادی،خدمات اول،شسکام،بازنشسته و…خواستم منتشر کنم تا دوستانم صداقت و درستی مدیر منطقه ما رو با چشمانشون ببینن
  چقدر این مرد بزرگه:
  شهمرادی:
  با سلام و احترام خدمت کلیه همکاران عزیز بازنشسته و شاغل

  همانطور که مستحضرید در شرایط کنونی یکی از دغدغه های مهم مردم عزیزمان مشکل اشتغال است . اینجانب هر هفته با تعداد زیادی درخواست اشتغال مواجه هستم ؛ بعضا” در این خصوص با صحنه هایی برخورد می کنم که تا مدتها از اینکه نمی توانم کاری انجام دهم متاثر می شوم. خانواده هایی را در مراجعات داشته ایم که حاضر هستند فرزند بیکارشان که دارای مدرک فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر هستند بدون حقوق و در پایین ترین مشاغل خدمت کنند !
  لازم دیدم در خصوص انتظارات همکاران در بحث اشتغال ، موارد زیر را جهت تنویر افکار عمومی یادآوری نمایم:

  ۱- در زمان مدیریت بنده علیرغم درخواست های متعدد و فشارهای بیرونی هیچ نیرویی به شرکت اضافه نشده است.

  ۲- شرکت مخابرات ایران طی دو سال اخیر چندین بار با صدور بخشنامه جذب نیرو حتی بعنوان نیروی شرکتی را منع نموده است.

  ۳- مخابرات گلستان یک قرارداد تامین خودرو با شرکت شسکام دارد که قرارداد نیروی انسانی نیست و فقط قرارداد خودرویی است ؛ تاکنون هر یک از همکاران شاغل یا بازنشسته یا افرادی که از بیرون به بنده برای بکارگیری خودرو مراجعه داشته اند تا آنجا که یادم هست از همه دستگیری کرده ام ؛ بهر حال عزیزانی هم بوده اند که وقتی توضیح داده ایم این فقط قرارداد خودرویی است از درخواست منصرف شده اند.

  ۴- علیرغم انتظارات بسیار زیاد ، هیچ یک از بستگان نزدیک و یا دور اینجانب در شرکت چه بصورت قراردادی و چه شرکتی شاغل نیستند و از رانت مدیریتی برای بکارگیری در دستگاه های دیگران هم استفاده نکرده ام. حتی برادر خود من با مدرک فوق لیسانس بیکار است.

  ۵- بارها خدمت عزیزانی که برای کار مراجعه داشته اند ، توصیه کرده ام که شرکتی تشکیل بدهند و دنبال کار پیمانکاری باشند و ما هم در حد توانمان کمک‌ می کنیم ؛ ولی این پیشنهاد بدلیل شرایط موجود و ریسکی که ممکن است در آن وجود داشته باشد مورد استقبال واقع نمی شود. کار برای دیگران هم بدلیل حقوق پایین و موقتی بودن مورد استقبال واقع نمی شود.

  ۶- خیلی دوست دارم که در امر اشتغال کاری بتوانم انجام دهم. اعتقاد دارم مشاغل بسیار متنوع حوزه ICT می تواند در رفع مشکل اشتغال کشور خیلی موثر باشد ؛ اما تقریبا” همه ترجیح می دهند کارمند بشوند.

  حق یار همگی

  ارادتمند : شهمرادی

  چه صادقانه
  بهترین مدیری که تو این سالها دیدم و اردات خاصی بهش داریم

  1. ناشناس می گوید

   درود بر این مدیر و به امید روزی که تمام مدیران ما این چنین باشند ، همکاران گلستان بر خود ببالید که در مجموعه ای مشغول هستید که مدیری این چنین دارد ، واقعاً روا نیست این چنین مدیری را تنها گذاشت در مشکلات موجود در استانها ، وقتی در یک مجموعه همه حس خوب به هم منتقل کنند مطمئنا همه با جون و دل خدمت می کنند با حداقل ها ،موفق باشید و برای پیشرفت شرکت در استان خود دقیقه ای کوتاهی نکنید

 11. کارمند فریب خورده می گوید

  با سلام به مهندس صدری و درود به دکتر صفری ، امیدوار شدم مثل اینکه نگرش و تفکر بدون تعارف خصوصی در حال شکل گیری است.خدا قوت .امیدوارم روزی برسد که بجای سرودست شکستن و پارتی بازی برای پست گرفتن ،واقعا کسانی که برنامه های عملیاتی و دل شیر دارند مدیر شوند .نه آقایون و خانمهایی که با کاغذهای پر از جداول و نقاشیهای قشنگ و لفاظی و حرافی و پارتی صندلیها را اشغال کنند.لطفا به مهندس صدری یادآوری نمایید بجای مدیران مناطق تمامی مدیران شرکت را شامل این موضوع بفرمایند.سپاسگزارم مهندس صدری بابت شکستن همه تابوها و ارتباطات ناسالم .لطفا نیم نگاهی هم به تجاری داشته باشید

 12. نشانه می گوید

  سلام
  درست است که یکی از وظایف مدیریت، کنترل عملکرد است ولی در کنار آن، تامین منابع نیز از وظایف اصلی مدیران می باشد.
  آقای صدری هر دو ماه یک مرتبه در جلسه مدیران استانی ظاهر می شوند و به قول معروف یک گرد و خاکی می کنند و خودی نشان می دهند و چند مدیر را تهدید به جابجایی می کنند و بعد از آن خداحافظ تا دو ماه دیگر!
  بزرگترین مشکل مدیران استانی تامین منابع مخصوصا منابع نقدی می باشد. منابع سازمانی از جمله ساختار، رویه ها، فرایندهای کاری و … نیز از نیازهای استان ها می باشد که فعلا همه جوره تعطیل است.
  ستاد ضعیف مخابرات ایران که با وجود ضعفش تمام اختیارات و منابع را دراختیار دارد فعلا بزرگترین نقطه ضعف مخابرات ایران می باشد.
  آقای مهندس صدری به نظر می رسد تنها قادر به ظاهرسازی مدیریت خود می باشند و برنامه خاصی برای عمق بخشی به فعالیت های مدیریتی ندارند. تغییر مدیرمنطقه ها بدون اینکه مشکلات نقدی ، آموزشی، روحیه ای و سازمانی آنها را حل نکنند نمودی از این ظاهرسازی و فیگور مدیریتی می باشد.
  اقدامات آقای مهندس صدری در خصوص مسایل نیروی انسانی چنانچه ایشان تصور می کنند نیست. آقای صدری، مشکلات زیرزمینی نیروی انسانی رسمی و پیمانکاری را ظاهر کردند و با مواج نمودن مشکلات، خود به موج سواری که تخصص و تبحر ایشان است پرداختند. آقای مهندس صدری در این امواجی که خود راه انداختند قادر هستند هم به سهامدار سرویس جزیی دهند و هم به کارکنان و … ولی چه کسی است نداند چنین شبه سونامی چه آسیب های بزرگی را به همه وارد خواهد کرد. و تا این موج ها باشند مدیرعامل نیز باقی خواهد بود چونکه هیچ مدیرعامل دیگری قادر به جمع کردن این امواج نخواهد بود.
  در آخرین مورد از این موج سواری هنوز یک هفته از مصوبه هیات مدیره در خصوص رفاهیات نگذشته است و کارکنان در شادی این موج غرقه هستند که موج دیگری در راه است که کارکنان را ندانسته بسیار زیادتر از گذشته از لحاظ موارد رفاهی آسیب می زند. آقای صدری اعلام کردند تمام اماکن رفاهی کشور شامل ویلاها و منازل و اماکن رفاهی کارکنان در شهرستانهای مختلف به فروش برود. با این دستور و تصمیم، پرداخت رفاهیات بسان یک آب نبات چوبی است که آقای صدری به کارکنان دادند که بتوانند یکی از زیرساختی ترین امکانات رفاهی کارکنان شهرستان ها را به نفع سهامدار از زیر پایشان کشیده و تصاحب کنند.

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   فقط یک توضیح میدم در مورد بخش آخر.
   من پیگیر شدم.
   ویلاها و خانه هایی بفروش میره که خواص آن هم ایام تعطیل ازش استفاده میکنن.
   شاید سال تا سال هم کسی نره انجا.
   جاهایی که کارکنان و همکاران ازش استفاده میکنن شامل این طرح نیست.
   اگر توضیحی بر این امر دارین لطفا توضیح بدین
   امشب نمی رسم ولی سعی میکنم فردا مطلب شما رو ببرم روی سایت.

   1. ناشناس می گوید

    سلام ایکاش اماکن وویلا هابفروشنداما بصورت مصوب مبلغی بهمین عنوان به همکاران پرداخت کنندتاخودشان هروقت وهرجاخواستن اسکان راانتخاب نمایند

   2. سایه نشین می گوید

    مشکل این است که بعد از فروش رفتن این ویلاهای مدیرتی !!! مدیران دست شون را به ویلاهای دیگری که کارکنان استفاده می کردند دراز خواهند کرد و از سهمیه آزاد سایت و تخصیص یافته استان ها برای خود و اطرافیانشان استفاده خواهند کرد (چون آنها تافته جدا بافته هستند و در همه ایام سال باید بتوانند از اماکن رفاهی استفاده کنند .) و لذا سرانجام باز این کارکنان و مهندسان شرکت مخابرات هستند که مظلوم و مغموم خواهند شد .. جناب سردبیر عزیز این موضوعی که اشاره شد خیلی مهم است لطفا پیگیری انجام دهید. با تشکر

    1. ناشناس می گوید

     گل گفتی!!!!!!!!!!!

   3. علی تنها می گوید

    با سلام خدمت سردبیر پیگیر و عزیز
    نوشته بودید
    “ویلاها و خانه هایی بفروش میره که خواص آن هم ایام تعطیل ازش استفاده میکنن.
    شاید سال تا سال هم کسی نره انجا.”
    خیالمون راحت شد و فهمیدیم که این ویلاها و خانه ها مال شرکت مخابرات ایران نیست و ارثیه پدری خواص است .
    سردبیر عزیز و با انصاف این را از شما انتظار نداشتم . مگر نمی‌شود از این امکان غیر از خواص استفاده کنند ؟ این اماکن تنها فرقی که با بقیه اماکن دارند دنج بودن و دور از دید اغیار و همچنین تمیز و شیک بودنشون است که با همه این معایب گفته شده من به شخصه حاضر به فداکاری و استفاده از آنها هستم.
    ما دستمون به گوشت نمیرسه ولی مثل شما نمیگیم اخه . آخه ما ساده ایم و به تاراج رفتن اموال شرکت را نمی‌بینیم .

 13. ناشناس می گوید

  اگر مدیران بر اساس صلاحیت انتخاب بشوند که نمشوند باید همه انها را بریزید دوووووووووور

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: