مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

فروش اجباری اینترنت به متقاضیان خط تلفن

مخابرات ما (ایتنا) – برخی از متقاضیان خطوط تلفن ثابت مدعی شده اند که مخابرات تلفن ثابت را بدون خط اینترنت واگذار نمی‌کند!

فروش اجباری اینترنت به متقاضیان خطوط تلفن ثابت در برخی مراکز مخابراتی تهران با اعتراض کاربران روبه رو شده است. در این زمینه مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، این اقدام مراکز را غیرقانونی می داند.

به گزارش ایتنا از مهر، برخی از متقاضیان خطوط تلفن ثابت مدعی شده اند که با مراجعه به مراکز مخابراتی برای ثبت نام و دریافت تلفن، مخابرات منطقه آنها را وادار به خرید خط اینترنت روی خطوط تلفن کرده و تلفن ثابت را بدون خط اینترنت واگذار نمی‌کند.

این موضوع اعتراض متقاضیان را به همراه داشته چرا که معتقدند شاید قصد خرید اینترنت ADSL را نداشته باشند و یا بخواهند از سرویس دهنده دیگری، اینترنت دریافت کنند.
در این زمینه برخی کاربران در صفحه توئیتر وزیر ارتباطات نیز اعتراض خود را به این مساله اعلام کرده‌اند.

مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران این موضوع را رد کرد و گفت: مراکز مخابراتی به هیچ عنوان نمی توانند مشترکان را وادار به خرید اینترنت کنند.

وی با بیان اینکه فروش اجباری اینترنت مخابرات از سوی مراکز مخابراتی غیرقانونی است و این مراکز نباید از این طریق بازاریابی کرده و اینترنت بفروشند، افزود: افرادی که با این مشکل مواجه شده اند می توانند اعتراض و شکایت خود را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات مخابرات منطقه تهران (۲۰۲۱) برای پیگیری موضوع اعلام کنند.

 1. یزدانی می گوید

  سلام انتظار دارید یک پان فیبر با یک مودم ۴۰۰ هزاری مصرف کنند برای یک تلفن که آرپو ۴ هزار تومان دارد؟؟!!!

 2. حامي می گوید

  با سلام خدمت سردبیر عزیز
  خواستم به اطلاع شما و سایر همکاران و همچنین مدیر عامل محترم شرکت مخابرات ایران برسانم این قضیه روی خطوط ftth به قوت در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد و هرجا که این خطوط رفته مشترکین بصورت اجباری باید سرویس دیتا را خریداری نمایند .برای ساختمانهایی که تازه احداث میشوند خط تلفن ثبت نام نمیکنند و دستورالعمل شفاهی داده اند که باید سرویس ftth خریداری کنند ( همزمان خط تلفن و سرویس دیتا )
  (میگید نه یه تماس با رئیس اداره بازاریابی استان بگیرید مطمئن بشید .)

  1. سردبیر می گوید

   بله؟!
   میشه جوری توضیح بدین که من کامل متوجه بشم.
   بخوام پیگیر بشم که این اطلاعات کافی نیست

   1. حامي می گوید

    سلام سردبیر عزیز
    برای ساختمانهای جدیدی که در زاهدان احداث میشوند خط تلفن کابلی دایر نمیشود و فقط FTTH دایر میشه که هم از سرویس تلفن استفاده کنید و هم از اینترنت پرسرعت برخوردار باشید . اما اگر مشترکی فقط بخواهد از خط تلفن برخوردار باشه امکانش براش فراهم نیست و باید هردو را هم زمان ثبت نام کند تا بتواند از خط ثابت تلفن استفاده کند . نمیدونم تونستم مطلب رو برسونم یا نه

    1. سردبیر می گوید

     بله شما بخوبی توضیح داده اید.
     اما بزودی سازمان تنظیم روی سر مخابرات خراب میشه.
     در هر جای کشور باید مخابرات هر تقاضایی رو ظرف مدت مشخصی اجرا کنه و سیم تلفن تحویل بده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: