مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
جشن هدر

فروش اجباری اینترنت به متقاضیان خط تلفن

مخابرات ما (ایتنا) – برخی از متقاضیان خطوط تلفن ثابت مدعی شده اند که مخابرات تلفن ثابت را بدون خط اینترنت واگذار نمی‌کند!

فروش اجباری اینترنت به متقاضیان خطوط تلفن ثابت در برخی مراکز مخابراتی تهران با اعتراض کاربران روبه رو شده است. در این زمینه مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، این اقدام مراکز را غیرقانونی می داند.

به گزارش ایتنا از مهر، برخی از متقاضیان خطوط تلفن ثابت مدعی شده اند که با مراجعه به مراکز مخابراتی برای ثبت نام و دریافت تلفن، مخابرات منطقه آنها را وادار به خرید خط اینترنت روی خطوط تلفن کرده و تلفن ثابت را بدون خط اینترنت واگذار نمی‌کند.

این موضوع اعتراض متقاضیان را به همراه داشته چرا که معتقدند شاید قصد خرید اینترنت ADSL را نداشته باشند و یا بخواهند از سرویس دهنده دیگری، اینترنت دریافت کنند.
در این زمینه برخی کاربران در صفحه توئیتر وزیر ارتباطات نیز اعتراض خود را به این مساله اعلام کرده‌اند.

مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران این موضوع را رد کرد و گفت: مراکز مخابراتی به هیچ عنوان نمی توانند مشترکان را وادار به خرید اینترنت کنند.

وی با بیان اینکه فروش اجباری اینترنت مخابرات از سوی مراکز مخابراتی غیرقانونی است و این مراکز نباید از این طریق بازاریابی کرده و اینترنت بفروشند، افزود: افرادی که با این مشکل مواجه شده اند می توانند اعتراض و شکایت خود را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات مخابرات منطقه تهران (۲۰۲۱) برای پیگیری موضوع اعلام کنند.

5 نظرات
 1. یزدانی می گوید

  سلام انتظار دارید یک پان فیبر با یک مودم 400 هزاری مصرف کنند برای یک تلفن که آرپو 4 هزار تومان دارد؟؟!!!

 2. حامي می گوید

  با سلام خدمت سردبير عزيز
  خواستم به اطلاع شما و ساير همكاران و همچنين مدير عامل محترم شركت مخابرات ايران برسانم اين قضيه روي خطوط ftth به قوت در استان سيستان و بلوچستان ادامه دارد و هرجا كه اين خطوط رفته مشتركين بصورت اجباري بايد سرويس ديتا را خريداري نمايند .براي ساختمانهايي كه تازه احداث ميشوند خط تلفن ثبت نام نميكنند و دستورالعمل شفاهي داده اند كه بايد سرويس ftth خريداري كنند ( همزمان خط تلفن و سرويس ديتا )
  (ميگيد نه يه تماس با رئيس اداره بازاريابي استان بگيريد مطمئن بشيد .)

  1. سردبیر می گوید

   بله؟!
   میشه جوری توضیح بدین که من کامل متوجه بشم.
   بخوام پیگیر بشم که این اطلاعات کافی نیست

   1. حامي می گوید

    سلام سردبير عزيز
    براي ساختمانهاي جديدي كه در زاهدان احداث ميشوند خط تلفن كابلي داير نميشود و فقط FTTH داير ميشه كه هم از سرويس تلفن استفاده كنيد و هم از اينترنت پرسرعت برخوردار باشيد . اما اگر مشتركي فقط بخواهد از خط تلفن برخوردار باشه امكانش براش فراهم نيست و بايد هردو را هم زمان ثبت نام كند تا بتواند از خط ثابت تلفن استفاده كند . نميدونم تونستم مطلب رو برسونم يا نه

    1. سردبیر می گوید

     بله شما بخوبی توضیح داده اید.
     اما بزودی سازمان تنظیم روی سر مخابرات خراب میشه.
     در هر جای کشور باید مخابرات هر تقاضایی رو ظرف مدت مشخصی اجرا کنه و سیم تلفن تحویل بده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: