مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

ثبت قرارداد با شسکام و خدمات اول اجباری است.

مخابرات ما (یادآور86) – چندی قبل مهندس صدری دستورالعملی برای تمامی مناطق مخابراتی ارسال کرد که بر اساس آن دو ماه فرصت دارند تا قراردادهای پیمانکاران محلی را -که عموما قراردادهای فنی است- به شسکام منتقل کنند.ضمن اینکه تمامی قراردادهای تامین نیروی انسانی نیز به خدمات اول سپرده می شود.

در حقیقت همه کارهای فنی به شسکام سپرده می شود و کارهای تامین نیروی ستادی به خدمات اول.

معنی این حرف حذف کامل پیمانکاران محلی نیست بلکه هدف سپردن مدیریت شرکتهای محلی و فنی به شسکام است.یعنی شسکام می تواند از توان شرکتهای محلی استفاده کند.

محاسن کار برای کارگران زیاد است.تاخیر در حقوق دیگر وجود نخواهد داشت.کسر از حقوق , کار کردن ساعتی, کسر واریزی بیمه به تامین اجتماعی و …. تمام این معایب که در شرکتهای محلی دیده می شد دیگر در شسکام از بین خواهد رفت.در حقیقت انتظار می رود که از بین برود.

هیج استانی نمی تواند خلاف این دستور عمل کند چرا که تمامی پرداختها به دو شرکت شسکام و خدمات اول توسط مخابرات ایران بسرعت انجام می شود ولی برای شرکتهای دیگر این امر ممکن نخواهد بود.

در این مطلب اصلا کاری به خوبی یا بدی این طرح نداریم.اما هدف ساماندهی شرکتهای محلی و کارگران آنان است توسط دو شرکت وابسته به مخابرات.

زمانی که برای این امر در نظر گرفته شده است دو ماه بوده که بخشی از آن سپری شده.

با توجه به کمبود نقدینگی در استانها و لزوم خرید تجهیزاتی مانند کابل و فیبر و قطعات, برخی از استانها در گفتگو با شسکام راههای بسیار خوبی برای رفع مشکلاتشان پیدا کرده اند.توضیح بیشتر در این مطلب نمی گنجد اما چنانچه لازم باشد جزئیات بیشتر مطرح خواهیم کرد.

کاهش هزینه هایی مانند دستمزد و حقوق کارگر, باید آخرین شیوه رفع مشکلات باشد.امری که متاسفانه برخی استانهای میانی به شیوه ای معمولی تبدیل کرده اند.

امید می رود با ورود این دو شرکت به کلیه قراردادهای مخابرات ایران و استانها حقوق اولیه کارگران تامین گردد و از قبل آن کاهش هزینه های نصب و نگهداری به مخابرات کمک کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
20 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام
  باتوجه به کمبود نیرو شسگام نمیخواد نیروی جدید بگیرد؟
  نه میشود مرخصی برویم.
  وهم خسته میشویم احتیاج به مرخصی دارین.
  بخصوص که خانم هم هستیم ومادر خانه.

 2. ناشناس می گوید

  سلام من از البرز نظراباد هستم مخواستم بپرسم ما کی با شسکام قرارداد می بندیم؟

  1. سردبیر می گوید

   من اطلاعی ازش ندارم.
   مخابرات باید به این سوالات جواب بده

 3. علی می گوید

  پس ما شرکتهای پیمانکاری داریم بیکار میشیم
  پس داریم عقب گرد میکنیم و تمام تلاشها برای خصوصی سازی بی نتیجه رها میشه و دوباره همه کارها به شرکتهای دولتی برمیگرده
  تو کدوم کشور آخه اینهمه ظلم هست

  1. سردبیر می گوید

   علی جان
   متاسفانه این بخش از کار درست در نیامد.
   شرکتهای محلی سابقه خوبی بجا نذاشتن.
   پرونده شون قابل دفاع نیست.
   ولی اونایی که کارشون خوب بوده قطعا با شسکام کار خواهند کرد نگران نباشید

 4. ساسان می گوید

  کسی که به شسکام میره حقوقش چقدره؟

 5. میلادازآذربایجان می گوید

  سلام سردبیرجان جواب ماراندادی؟آیادراستان آذربایجانشرقی که مادر شبکه کابل کارمیکنیم وباپیمانکارمحلی هستیم وقتی به شسکام انتقال داده شویم باز هم پیمانکارمحلی درمیان خواهدبودیانه؟اگرجواب بله هست پس دراین میان چه فرقی باقبلی داردبازهم که پای پیمانکارمحلی درمیان خواهد وظلم درحق وحقوق ما خواهدبود؟لطفاجواب قانع کننده ای بدهید باتشکر

  1. سردبیر می گوید

   جواب شما رو دادم.کامل.نه شسکامی هستید

 6. شرکتی می گوید

  سلام سردیر عزیز کی انشاالا شاهد قراردادی خواهیم بود که باشسکام و تی سی تی وبدونه پیمانکار محلی خواهیم بود

  1. سردبیر می گوید

   اینو من باید ببینم خبرشو بنویسم

 7. شرکتی می گوید

  ما که قبلاً با خدمات اول بودیم و تو قسمت‌های فنی کار میکردیم چی باید بشیم آیا درسته ماها بریم شسکام یا میتونن خدمات اول بمونیم

 8. م می گوید

  کاش اینقد که حرف عدالت و رسیدن حق به نیروها میزنیم سعی کنیم حق هیچ کسی رو ضایع نکنیم.چرا دو تا لیسانس که تو یه اداره هستن برای یکی فرم ارزیابی اومده ولی برای یکی دیگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. نیروی های فنی با تجربهو دلسوز پیمانکاری می گوید

  ا سلام خدمت جناب اقای مهندس صدری و سردبیر محترم لطفا به گوش مسیولین بالا دست برسونین که در مراکز استان ها دوره های اموزشی برا قسمت های فنی داره برگذار میشه عوض اینکه کارکنان بخش فنی رو بفرستن تا به اطلاعاتشان اضافه بشه رییس های ادارات و مراکز که کمتر از یه سال به بازنشستگیشون مونده اونا خودشون میرن تو کلاس ها بر اموزش اونم نه برا اموزش برا پرداخت سربرج حق ماموریت و حق حضور در کلاس و… خواهشمندیم به این مشکل رسیگی کنن .ما کارکنان بخش فنی هیچ کلاس و دوره ای ندیدیم همش با همت و تلاش خودمون کار یاد گرفتیم عوض اینکه ما نیروی جوان و کار بلدی هستیم میتونیم با حضور در کلاس های مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد در کلاس از اساتید محترم راهنمایی لازم زو بگیریم تا به بهترین نحو ممکن در قسمت های فنی خرابی ها رو رفع کنیم تا نیازی نباشه برا رفع خرابی از مرکز استان نیرو بیاد و هزینه ای هم که شامل حق ماموریت میشه از بودجه مخابرات کم نشه.خواهشمندیم به این مشکل بسیر بزرگ رسیدگی شود .هدف ما کارکنان قرار دادی شرکت مخابرات پیشبرد مخابرات هست ما به حقوق ناچیزی که نسبت به کارکنان رسمی میگیریم برای مخابرات زحمت زیادی میکشیم.ما نه اضا فه کاری داریم نه حق ماموریت اما به خداوندی که بالا سر ما هست اعتقاد داریم .با تشکر

 10. خصوصی گیج شده می گوید

  سلام سردبیرعزیز
  اگرشسکام مدیریت پیمانکاران محلی رابعهده میگرید,الان تو استان ما فقط شبکه وMDF پیمانکاران محلی قرارداد دارند
  سایر واحدهای فنی با خدمات اول قرارداد دارند.ایاقراردادسایر واحدهای فنی نیز به شسکام منتقل میشود؟اگه بحث کسر از حقوق , کار کردن ساعتی, کسر واریزی بیمه به تامین اجتماعی است خدمات اول که مشکلی از این لحاظ نداشته است .
  الانم گیج شدیم
  آیا پیمانکاران محلی میروندزیر نظر شسکام؟
  یا پیمانکاران محلی باسایر واحد فنی میروند زیر نظر شسکام؟

  1. سردبیر می گوید

   یک کامنت پایین تر توضیح داده ام
   ذهن خودتون رو درگیر کیفیت اجرا نکنید.
   شما یا نیروی شسکام خواهید بود یا خدمات اول. تمام.
   برخی حرفهایی که من میزنم متاسفانه زودتر از زمان خودشه.بهمین دلیل مشکل درست میکنه
   ولش کنید این حرفها رو

 11. میلادآذربایجانشرقی می گوید

  سلام سردبیرگرامی-منظورشمااینست که یعنی پیمانکارمحلی بازم به نیروهای شبکه رسیدگی خواهد کرد؟پس اون موقع چه فرقی دارد که به شسکام برویم یانه بعدم این که ماکه الان دراذربایجان شرقی باپیمانکارمحلی هستیم ودرشبکه فعالیت داریم پیمانکارماحذف خواهدشدیانه؟شماکه میگین شسکام می تواندباپیمانکارمحلی قراردادببنددایا به نظرشمااین کاررامی کندیابه پیمانکارصرف نمی کندلطفاتوضیحاتتون روکامل بگید.

  1. سردبیر می گوید

   میلاد عزیزم
   پیمانکار محلی اگر راست میگه و اهل کار هست باید بره با شسکام برای انجام کار به نتیجه برسه .کجا؟ چطوری؟
   اصلا منظور این نیست که بیاد کار شبکه رو برداره.یعنی یه لقمه آماده. نه.
   مثلا فرض کنید کار نگهداری 10 تا روستا. این کارها بدون استفاده از کارکنان قبلی است.
   این اولیش بود.
   دومیش اینکه همه افراد حتی اون بخشی که با پیمانکار محلی ممکنه ..ممکنه کار کنه … نیروی شسکام است.میروی مستقیم شسکام. شسکام در هر دادگاه و محکمه ای باید پاسخگو باشه نه اون پیمانکار.
   اصلا اینی که من عرض کردم فراموش کنید.ذهنتون رو درگیرش نکنید.
   این جزو مطالبات شما باشه که پیمانکار محلی میره کنار و شسکام میاد.
   برخی حرفها که زده میشه مصرف محلی, مصرف بیرونی و … داره.
   این همه دویدیم تلاش کردیم که پیمانکاران محلی حذف بشن. ذف بمعنای نابودی اونها نیست ولی بخش های پر روغن کار از اونا گرفته میشه

 12. جواد می گوید

  سلام سردبیرعزیزخودمون.خسته نباشیددراستان ماپیمانکارمحلی نداریم همه خدمات اولیم ولی برامون تقریبا ۲۰روزپیش یه فرم امدکه فنی ها راجدا وستادی هاراجدانوشتیم وفرستادیم.آیاغیرازپیمانکاران محلی مثل استان ماهم فنی هابایدبروندشسکام؟

 13. علی می گوید

  سلام سر دبیر جان خوبین
  وقتی شرکت شسکام با مخابرات قرارداد بست بعنوان مثال بنده ناظر شبکه کابل و هوایی هستم آیا محل کار اینجانب تغییر میکنه یعنی واضح تر بگم چون نگهداری شبکه هم به شسکام واگذار میشه ما چجوری ناظر کارهای شسکام بشیم درصورتی قرداد ما هم شسکام میشه …میشه برامون توضیح بدین

  1. ناشناس می گوید

   دوستانی که قبلا خدمات اول بودند حتی قسمت فنی ؛همان خدمات اول می مانند بشرطی که درداخل ادارات کار انجام بدهند.مسول شبکه.دیتا .سالن دستگاه .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: