مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

پذیره‌نویسی صکوک ۸۰۰ میلیارد تومانی مخابرات با سود ۱۶ درصد

با پشتوانه‌ی سهام شرکت ارتباطات سیار ایران؛

[box] مخابرات ما – صکوک اجاره ۸ هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران با نماد «صخابر ۱۰۲» از ۳۰ اردیبهشت تا اول خردادماه سال جاری در راستای تأمین مالی شرکت و با سود ۱۶ درصد از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد پذیره‌نویسی قرار می‌گیرد.[/box]

مخابرات ما (محمد – سیتنا) –  با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار، شرکت مخابرات ایران به‌منظور تأمین سرمایه در گردش خود به انتشار صکوک اجاره مبتنی بر سهام در بازار بورس اقدام می‌کند.

بر اساس این گزارش، سهام شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان پشتوانه انتشار صکوک قرار گرفته است. همچنین مدت این اوراق ۴ ساله می باشد که سود آن سه ماه یک‌بار به‌حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود.

این تأمین مالی با استفاده از امکانات در دسترس بازار سرمایه، و به عنوان اولین تأمین مالی شرکت مخابرات ایران در بازار بورس اوراق بهادار در قالب انتشار صکوک بر مبنای سهام است.

گفتنی است قبلا شرکت مخابرات ایران بااستفاده از ابزار صکوک اجاره بر پایه دارایی های ثابت نسبت به انتشار اوراق در تیرماه ۱۳۹۴ به مبلغ ۴۵۰۰ میلیارد ریال با نماد صخابر از طریق شرکت فرا بورس ایران اقدام نموده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. امیدوار می گوید

  سلام سردبیربزرگوار،با پذیره نویسی صُکوک اجاره و درآمد حاصل از آن ، آیا احتمال اجرای بخشنامه بازنشستگی تشویقی همکاران رسمی(کارشناس وکارشناسان ارشد) قوت می گیرد؟ لطفاً در این مورد خبری خوش آیند به ما بدهید.با امتنان فراوان

  1. سردبیر می گوید

   امیدوار جان
   خبر خوشایندی ندارم که بدهم. حالا چکار کنم؟
   این موضوع برای پرداخت بدهی و پر کردن چاله های گذشته است.
   مثلا پیمانکاران و کارکنان اونها و ….
   اگر چیزی موند ممکنه . ولی من هر چی پرس و جو کردم فقط همینا که گفتم شنیدم
   ضمن اینکه در مخابرات همه چی متغیره.ببینیم چی میشه

   1. ناشناس می گوید

    سلام سردبیرجان، همینکه از پاسخ شما انرژی مثبت گرفتم کافی است « الخیرُ فی ما وَقَع»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: