۱۲۰ هزار تلفن ثابت یزد بدون استفاده هستند – مخابرات ما
مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

۱۲۰ هزار تلفن ثابت یزد بدون استفاده هستند

[box]مخابرات ما – مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با اشاره به اینکه استفاده مردم از تلفن ثابت در حال کم شدن است گفت: ۱۲۰ هزار تلفن ثابت در استان یزد بدون استفاده هستند و حتی یک مرتبه در ماه استفاده نمی‌شوند.[/box]

مخابرات ما (محمد – تسنیم یزد) – محمدمهدی مقوم صبح یروز در نشست خبری با خبرنگاران یزد با اشاره به دستاوردهای این شرکت در سال گشته اظهار داشت: در حال حاضر ۹۵ درصد شهرستان یزد تحت پوشش تلفن ثابت قرار دارند.

وی در ‌ارتباط با عملکرد تلفن ثابت در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۵۴۷ هزار و ۲۴۲ شماره تلفن ثابت در استان یزد مشغول به فعالیت هستند که ضریب نفوذ آن ۴۷ و چهار دهم درصد است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات مناسب به مردم استان یزد، الان ۶۴ دفترپیشخوان خدمات دولت در سطح استان، خدمات امور مشترکین ثابت و سیار را ارائه می‌دهند.

وی در ارتباط با ارتباطات روستایی استان یزد گفت: در حال حاضر ۶۸ هزار و ۷۷۶ شماره و ضریب نفوذ ۴۰ و شش دهم درصد است و ۹ هزار و۸۳۵ شماره جی‌اس‌ام روستایی هم در یزد مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد به فعالیت ۱۰۲ هزار و ۹۰۳ پورت ADSL اشاره کرد و افزود: ۱۰۰ درصد آبادی‌های بالای ۱۰۰ نفر استان یزد دارای ارتباط هستند.

مقوم خاطرنشان کرد: در بخش تلفن همراه هم در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۳۵۲ شماره تلفن همراه در یزد فعال هستند که ضریب نفوذ تلفن همراه در یزد ۱۱۲ و ۹ دهم درصد است.

وی با بیان اینکه پوشش تلفن همراه در جاده‌های اصلی و فرعی استان یزد به دو هزار و ۴ کیلومتر رسیده خاطرنشان کرد: در مسیرهای ریلی استان هم پوشش تلفن همراه در ۶۲۳ کیلومتر مسیر ریلی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد از راه‌اندازی یک هزار و ۴۷۱ تکنولوژی STS نسل ۲ و سه و چهار تلفن همراه در یزد خبر داد و بیان کرد: سیستم‌های انتقال استان یزد هم شامل دو هزار و ۹۸۱ کیلومتر فیبرنوری است که خوشبختانه ۱۲۶ مرکز تلفن ثابت استان هم به فیبر نوری متصل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۹۸ پروژه مخابراتی در استان یزد و همزمان با هفته ارتباطات به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: بیشترین پروژه‌ای که برای افتتاح در استان یزد آماده شده مربوط به شهرستان یزد است و در تمام شهرستان‌های استان هم برنامه‌های متعددی در نظر داریم.

مقوم در زمینه ارتباطات دیتا استان یزد گفت: ظرفیت شبکه دیتا یزد ۱۶۱ هزار و ۱۸۲ پورت است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اقدامات انجام شده، ۱۱۱ هزار و ۹۹۲ پورت دیتا بهره‌برداری صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد به دایر بودن سرویس تانوما بر بستر فیبر نوری به میزان ۵۸۴ پورت در استان یزد اشاره کرد و گفت: با احداث ۲۲۳ سایت دیتا، ۲۱ شهر و ۳۴۰ روستای استان به شبکه دیتا متصل شده‌اند.

***

2 comments