مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
تبریک عید غدیر

هیچ چیز جایگاه شبکه ثابت را در دنیا نمی گیرد

[box] مخابرات ما – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین بهره برداری از مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات ایران گفت: «در حوزه خدمات ارتباطی هیچ چیز جایگاه شبکه ثابت را در دنیا نمی گیرد.»[/box]

مخابرات ما(محمد – ایران اکونومیست)  – مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در آیین بهره برداری از مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات ایران ضمن قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران اجرای این مرکز گفت:« دنیا با سرعت زیادی در حال رشد است و در یک دنیای به هم پیوسته نیازهای مردم همواره به روزرسانی می شود و در این فضایی که هر روز قضاوت و بازخواست می شویم، اصل مهم ارائه درست خدمات و محصولات است.»

وی افزود:« امروزه در حوزه ارائه خدمات دیتای کشور شاهد سیستم های متعدد بیلینگ، MMS، عضو شبکه و غیره به تعداد استان های کشور هستیم و این امر باعث سرمایه گذاری های متعدد و به طبع افزایش هزینه و اتلاف منابع و تاثیر سوء در کیفیت می شود که این مهم با اقدامی عاجل در جهت یکپارچه سازی ارائه خدمات به کیفیت یکپارچه می انجامد.»

وزیر ارتباطات اظهار داشت:« مشکلات شبکه، مشکلات کل کشور است و وزن و جایگاه شبکه مخابرات از زیرساخت کشور کمتر نیست. امروز بخش اعظمی از خدمات دیتا، ظریفت های تلفن همراه، شبکه علمی و شبکه دولت از سوی مخابرات تامین می شود و بیش از ۸۰ درصد سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی از خدمات مخابرات بهره مند می شوند و بی شک این امر، یک اثر وضعی بزرگ در کل سیستم ایجاد می کند که با یک شبکه مدیریت شده سالم و یکپارچه، به چشم انداز پیش بینی شده حوزه ICT دست می یابیم.
مهندس جهرمی با اشاره به لزوم سرمایه گذاری سهامداران مخابرات در جهت تحقق پروژه های بلند مدت درآمدزا و موثر گفت:« تحقق این امر و تمایل همه سهامداران به آن مستلزم بهبود بهره وری و تحول در کیفیت و هزینه ها است.»

وی اظهار داشت:« شرکت مخابرات ایران و همراه اول، یک بدنه واحد اند و همپوشانی فعالیت این دو وزنه ارتباطی کشور، باعث هم افزایی و بهبود فرایندها و خدمات بیشتر می شود.»

اقدامات باید به گونه ای باشد تا در هیچ نقطه از کشور، شاهد انتظار مشتریان برای دریافت خدمات و سرویس های مختلف نباشیم و در این مسیر تنها، نتیجه کار، نشان دهنده اقدام سازنده و موثر است.»

مهندس جهرمی با اشاره به چپجایگاه مشتری در این چرخه بیان داشت:« هیچ چیز جایگاه شبکه ثابت را در دنیا نمی گیرد و لازمه رشد این بخش توسعه مدیا است و باید جذب ۲۰ میلیون مشترک، جزء اولویت های مخابرات باشد. متناسب با نیاز مشتری تنوع سرویس ایجاد و برای هر طیفی از مشتریان امکان سنجی و نیازسنجی شده و خدمات را با توجه به ذایقه و نیاز مشتری ارائه دهید و با جدیت ضامن کیفیت سرویس های ارائه شده به مردم باشد.»

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه هر اقدامی باید منطبق بر سند ملی شبکه اطلاعات صورت گیرد افزود:« اطمینان دارم تیم توانمند، متعهد، دلسوز و باپشتکار با توجه به ظرفیت های بالای مخابرات، اقدامات مشابه افتتاح این مرکز جامع و یکپارچه را در برنامه های آتی خود اجرا خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. ناشناس می گوید

    البته ! ثابتی که آلمان دارد و همه ِ سیستم ارتباطی قابلیتِ لینک شدن به آن را داشته باشند.

  2. کارشناس می گوید

    سلام
    جناب اقای وزیر شبکه ثابت ایران از بستر سیم مسی سالهاست استفاده می کند . این شبکه فرسوده است . قابلیت پهنای باند کمی دارد . چند سال طول می کشد بتوانیم یک بستر مناسب تهیه کنیم . الان کشورهای پیشرفته از FTTH عبور نموده و در حال استفاده از WTTH هستند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: