مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

مصوبات اخیر مخابرات به چه معناست؟ (1) جانبازان.

 

مخابرات ما – مصوبات اخیر در هیئت مدیره به جه معناست؟ چه تغییری در قوانین جاری ایجاد شده است؟

آنچه حاصل تحقیق, بررسی و مشاوره ما با مدیران است نشان میدهد مصوبات اخیر هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران برای اجرای این قوانین بوده است.

ابتدا, بند ذ از ماده 87 از برنامه ششم:

[box]

ذ- ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به شرح زیر اصلاح می‌شود.

عبارت «اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی» بعد از عبارت «تأمین نیروهای مورد نیاز خود را» اضافه می‌شود.

تبصره 1- وضعیت استخدامی مشمولان این ماده حداکثر پس از  سه ماه رسمی‌قطعی می‌گردد.

تبصره 2- والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان  و رزمندگان با حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه، شاغل در کلیه دستگاههای مشمول ماده (2) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و مؤسسات تابعه آنها و شرکتهای عمومی و دولتی، در صورت تنزل از پست سازمانی بالاتر، مشروط به عدم محکومیت آنها بر اساس آراء مراجع قضائی یا اداری به تنزل پست، از کلیه حقوق و مزایای همان پست سازمانی یا همتراز شغل و پست قبلی برخوردار می‌شوند.

[/box]

 

اما مورد دوم جزء 6 از بند ث از ماده 88 از برنامه ششم توسعه است که در آن آمده است:

[box]

ث- دولت مکلف است طبق بودجه سنواتی به‌منظور حمایت و تجلیل از رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) جانبازی و آزادگان با کمتر از شش‌ماه سابقه اسارت و همسران و فرزندان آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.

1- ….

5‍- ….

6- بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی

[/box]

به زبان ساده اگر تنزل شغلی برای یکی از جانبازان ایجاد شود همان حقوق قبل از تنزل به آنان پرداخت می شود به شرطی که بر اساس احکام خاص قضائی نباشد.

دیگر اینکه قوانین گفته شده در قانون به والدین، همسران و فرزندان شهدا و جانبازان و آزادگان  و رزمندگان تسری می یابد.

آخر اینکه, بهره مندی از یک مقطع بالاتر تحصیلی برای رزمندگان شش ماه جبهه هم مصوب شده بود که اینک در مخابرات قابلیت اجرا یافته است.

این ساده ترین شکل و حالتی بود که می توانستیم مصوبات اخیر را عمومی کنیم.

64 نظرات
 1. فرزند جانباز می گوید

  سلام
  ایا فرزندان جانباز بالای ۲۵ درصد که در ازمون استخدامی سال۹۱ پذیرفته شده می تواند با این قانون از قراردادی به دایمی تبدیل وضعیت شود؟

 2. اشنا غریب می گوید

  سلام جناب سردبیر. بنده فرزند شهید هستم مطلع شدم یک ماه پیش بر اساس مصوبه جدید تمامی فرزندان شهدا که ۳۸ نفر بودند رو تبدیل وضعیت کردند ولی من از لیست جاموندم . تکلیف من چیه ؟ باید چیکار کنم؟

 3. ناشناس می گوید

  آیا این مصوبات شاما استخدامی های 92 که فرزند جانباز 25درصد هستند می شود؟

 4. سید می گوید

  سردبیر جان شما میفرماید اگه استخدامی شروع بشه اینا امتیاز محسوب میشه .یعنی استخدامی شروع میشه یعنی ما امیدوارباشیم که استخدامی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. سید می گوید

  سلام سردبیر عزیز خسته نباشید واز صبر وحوصله ی که بابت ما شرکتی دارید ممنونم خواستم بگم چی شد اخر این مصوباتی که قرار بود برای جانبازان وفرزندان وخانواده این عزیزان اجرا شود خبری ندارید امکان دارد از طریق مهندس صدری پیگیر شوید چون قرار بود برای فرزندان جانباز شرکتی کاری انجام ویا مصوبات اجرا شود چی شد با تشکر فراوان

  1. سردبیر می گوید

   میشه منو توجیه کنید؟
   طبق قانون باید چه می کرد؟
   برای شرکتی ها هیچ قانونی وجود نداره.
   ولی میگن وقتی استخدام شروع بشه طبیعیه که اینا امتیاز حساب میشه

 6. ناشناس می گوید

  آقای سر دبیر محترم و عزیز.خسته نباشید وقت بخیر.فرزند جانباز ۲۵ درصد و فرزند آزاده با ۵۱ ماه اسارت و فرزند همکار بازنشسته هستم.با مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات و دانشجوی ارشد.به صورت نیروی شرکتی با ۱۱ سال سابقه دارم کار میکنم.یعنی میشه این قانون اجرا بشه و یه نفس راحتی بکشیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: