یک شایعه در مخابرات پبچید. هفتصد میلیارد تومان وام برای بازنشستگی!؟ – مخابرات ما
مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

یک شایعه در مخابرات پبچید. هفتصد میلیارد تومان وام برای بازنشستگی!؟

مخابرات ما- امروز شایعه ای بسرعت چرخید تا به ما رسید.مثل همیشه از طرف سردبیر مامور پیگیری آن شدم تا بدانم موضوع چیست.

شایعه این بود که: اخیرا شرکت مخابرات توانسته است ۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح بازنشستگی لیسانس و بالاتر وام بگیرد.

البته من میدانم در ذهن معاون توسعه نیروی انسانی قطعا همه راههای ممکن برای حل این مشکلات ردیف می شود و شاید این هم یکی از راه حلهای ذهنی او باشد.کسی چه می داند!

اما حاصل بررسی من می گوید تا این لحظه وامی به این منظور گرفته نشده است.

ضمن اینکه از سال گذشته سازمان خصوصی سازی به هیئت مدیره وقت و معاون مالی اخطار کرده بود که دیگر با گرفتن وام موافقت نخواهد کرد.

هر چند که معمولا حرفها در پیچ و خم فعالیتهای زمان خودش حبس می شود و به امروز نمی رسد اما بازنشستگی و امکان دریافت پاداش تشویقی برای همه مدیران هم مهم است اما واقعیت این است که این شایعه تا این لحظه واقعیت ندارد.

یعنی مورد (دریافت ۷۰۰ میلیارد تومان وام برای پاداش بازنشستگی تشویقی کارشناسان فقط یک شایعه است و دیگر هیچ.)

 

15 comments

 • سلام اگر بگیرند و بازنشسته کنند به نفع شرکت است از لحاظ مالی نیز چنین است گرچه ما دوست نداریم همکاران قدیمی و عزیز ما از کنار ما بروند .

  • سلام
   این پروژه را قبلا در مقیاس کوچکتر در آذر بایجانشرقی اجرا کردند وام چند ساله گرفتند در حساب سود دار گذاشتند و از سود حاصل از وام به صورت قسطی همکاران را بازنشست نمودند بدون اینکه هزینه ای بر شرکت مخابرات تحمیل شود . در سطح کل شرکت مخابرات ایران بازده خوبی دارد در پایان طرح نقدینگی شرکت مخابرات ایران نیز بالا می رود .

   • ببخشید تا حالا شما وام نگرفتید همه زندگی کارمندان پر از رباست وقتی وام میگیری با سود ۲۸درصد که به زخم زندگیت بزنی وقتی داری به بانک سود میدی یعنی همون ربا آقا جواد پس لطفا ازاین جور سئوالات نپرسی بهتره والا

 • شایعه ای دیگر هم هست که احتمالا به جای ” پاداش پایان خدمت ” ، به فرد بازنشسته سهام واگذار گردد.!!!
  اگه درست باشه که دیگه وامصیبتاست.
  لطفا در صورت امکان صحت و سقم آن بررسی شود.
  متشکرم.

  • سلام
   آخه الان سهام کجاست که پرداخت بشه؟
   حتی اگر افزایش سهام هم داشته باشن هزار تا صاحب داره.
   چیزهای دیگه هم هست که نمیشه گفت.
   اگر هم سهام بدن, به قیمت فعلی بورس واگذار میشه.در همون لحظه میتونین بفروشین پولش رو بگیرین. اینکه ناراحتی نداره.
   البته این نظر منه.
   تا این لحظه حتی شایعه شو من نشنیدم

 • سردبیر عزیز سلام.
  میدونم برای ما کارمندا حتی گاهی اوقات لفظ ” میلیارد ” هم گفتنش سخته ! و از طرفی حجم کارتون زیاده و بعضی اوقات اشتباه تایپی هم به وجود میاد. لطفا جمله ۷۰۰ میلیون آخر پست رو تصحیح بفرمایید.
  نیازی هم به درج نوشته بنده بر روی سایت نیست فقط جهت اطلاع نوشتم.
  ممنون. خسته نباشید.

  • چشم.
   من معذرت میخوام.
   من از اول عمرم توی این عددها و تلفظش مشکل داشتم.
   حساب و کتاب سرم نمیشه دیگه!

 • سلام
  از قدیم گفتند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
  حتما طرحی هست که شایعه اش به این شکل به بیرون درز کرده
  یک کمی صبر کنیم بزودی معلوم خواهد شد

 • سلام جناب سردبیر، به نظر می رسد به جهت حکم دیوان در خصوص تغییر بیمه بازنشستگی ، جهت جلب رضایت کارکنان ،بایستی منتظر ابلاغ و اجرای بخشنامه بازنشستگی تشویقی در ماههای آتی شد و این دور از انظار نیست.

 • سلام جناب سردبیر، به نظر می رسد به جهت حکم دیوان در خصوص تغییر بیمه بازنشستگی ، جهت جلب رضایت کارکنان ،بایستی منتظر ابلاغ و اجرای بخشنامه بازنشستگی تشویقی در ماههای آتی شد و این دور از انتظار نیست.

 • سلام
  ظاهرا خبرها در این مورد تقریبا درست بوده ولی نه بصورت دریافت وام ، بلکه در بورس و اوراقی بنام صکوک ، شرکت مخابرات ایران در بورس اوراق بها دار اقدام به فروش اوراقی بنام صکوک به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان با سود سالیانه ۱۴ درصد و با عنوان پرداخت بدهی ها کرده که مبلغش نزدیک به مبلغ شایعه بالا هست. بنابراین باید بزودی منتظر ابلاغ طرح بازنشستگی برای مدارک لیسانس و بالاتر باشیم.

 • سلام
  ظاهرا شایعه تامین ۷۰۰ میلیارد تومان برای بازنشستگی لیسانس و بالاتر تقریبا درست بوده ولی نه بصورت دریافت وام ، بلکه فروش اوراقی بنام صکوک در بورس ، شرکت مخابرات ایران اقدام به فروش اوراق صکوک به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان با سود ۱۴ درصد با عنوان “پرداخت بدهی” در بورس اوراق بها دار کرده است. بنابراین بزودی باید شاهد ابلاغ طرح بازنشستگی لیسانس و بالاتر باشیم.

 • دومین تامین مالی مخابرات از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه؛
  پذیره نویسی صکوک ۸۰۰ میلیارد تومانی

  خبرهای بانکی – صکوک اجاره ۸ هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران (سهامی عام) با نماد «صخابر۱۰۲» از فردا ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا سه شنبه اول خرداد ۱۳۹۷ به مدت ۳ روز کاری از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد پذیره‌نویسی قرار می گیرد.
  پذیره نویسی صکوک ۸۰۰ میلیارد تومانی

  به گزارش خبرهای بانکی به نقل از سنا، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق افزود: با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت مخابرات ایران (سهامی عام) به منظور تامین سرمایه در گردش خود جهت بازپرداخت بدهی اقدام به انتشار صکوک اجاره مبتنی بر سهام از طریق شرکت واسط مالی مرداد (با مسئولیت محدود) در بازار بورس اوراق بهادار تهران می کند.

  غلامرضا ابوترابی توضیح داد: دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۵۶۷,۸۱۸,۸۶۶ سهم شرکت ارتباطات سیار ایران به قیمت هر سهم ۱۴,۰۸۹ ریال است که به مدت ۴ سال به صورت اجاره به شرط تملیک با نرخ اجاره بهای ۱۶ درصد به بانی(شرکت مخابرات ایران) واگذار می شود و این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.

  وی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق اظهار داشت: این اوراق فاقد ضامن است و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، سهام شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) و شرکت مخابرات ایران به ترتیب تعداد ۷۰۱,۷۱۳,۳۵۰ و ۵,۶۸۱,۳۱۳,۸۰۴ توثیق شده است. عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری پارسیان(سهامی خاص) است و مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی اوراق را شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان(سهامی خاص) بر عهده دارد.

  ابوترابی با بیان اینکه این دومین تامین مالی شرکت مخابرات ایران از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه است، افزود: اولین صکوک اجاره شرکت مخابرات ایران در تیرماه ۱۳۹۴ به مبلغ ۴۵۰۰ میلیارد ریال با نماد صخابر از طریق شرکت فرابورس ایران منتشر شد که همچنان در حال معامله است.
  تاریخ خبر: ۱٣۹٧/٠۲/۲۹ ۱۲:۴٠:۵٧

 • سلام
  امروز ۳۰ ام اردیبهشت صکوک ۸۰۰ میلیارد تومانی مخابرات ایران عرضه شد و این عرضه تا سه شنبه این هفته نیز ادامه خواهد داشت . در پایان زمان معاملاتی امروز بورس ، کل صکوک فروخته شده مخابرات ایران بالغ بر ۳۹۴ میلیار تومان بوده یعنی تقریبا نصف مبلغ تامین شده است .
  مبارک کارشناسان در شرف بازنشستگی