مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

شما نوشته اید- زیرمجموعه هایی که تغییر حوزه خدمت داده اند …

شما نوشته اید- زیرمجموعه هایی که تغییر حوزه خدمت داده اند به دلیل بی تجربه گی مدیران
مخابرات ما- مطلبی کوتاه اما گویا برای مخابرات ما نوشته شده است و از بلایی که مدیران بی تجربه بویژه در معاونت فناوری و امنیتت شبکه بر سر سیستم آورده اند!
این کامنت در زیر مطلبی نوشته شده است که به نوشته معاون فناوری اطلاعات اعتراض کرده است.

محمد

تازه این برخورد با مراجع بالادستی این مدیران بی تجربه ای است که با حضور مدیر عامل مخابرات روی کار آمده اند!
ببینید زیر مجموعه چی میکشند!
خواهش می کنم بررسی کنید در  این معاونت فناوری و موارد مشابه مثل امور امنیت چه نیروهای خوب و زحمتکش و قدیمی بدون هیچ دلیلی با حضور این به اصطلاح مدیران جوان ولی بی تجربه مجبور به ترک حوزه خدمت شده اند.

 

13 نظرات
 1. امیر می گوید

  با سلام
  بعنوان کسی که از بیرون شاهد خدمات امنیت شبکه در دوره قبل و حال حاضر بوده ام میتوانم به جرات بگویم که شرکت به مدیرانی مثل مدیر فعلی امنیت شبکه که جوان و فعال و با دانش و شجاع و دارای شناخت نسبت به امنیت هستند نیاز دارد. در همین یک سال و اندی که از دوره جدید امنیت شبکه گذشته است فعالیتهای خوب زیادی انجام شده است.درضمن رفتن یک سری نیروها از آن ارگان ربطی به مدیر فعلی ندارد بلکه باید تک تک بررسی شود. نکته مهم اینکه ارگانهای امنیتی ذاتا چلنج خیز هستند و این مسئله نباید باعث سو تفاهم و چالش گردد بلکه باید با نگاه ژرف و چشمان باز کارها و فعالیت های آن را نگریست. خوب است که همگی حوزه های نوپا را حمایت کنیم.ضمنا الآن وضعیت کشور به نحوی است که کشور به نیروهای جوان بخصوص مدیران جوان توانمند و با دانش خیلی نیاز دارد تا بتواند دوره اجتماعی پرچالش فعلی را به خوبی پشت سر بگذارد. قطعا مدیران جوان در هر شرکتی چه دولتی و چه خصوصی می توانند در این مورد اثرگذار باشند.

 2. ناشناس می گوید

  باسلام
  در خصوص معاون فناوری اطلاعات باید خدمتتان عرض کنم ایشان در حوزه فناوری اطلاعات، مدیر بی تجربه ای نیست درست است سابقه مخابراتی ندارند اما با شبکه مخابراتی آشنایی لازم را دارد
  در ضمن به عنوان کسی که مستقیم با ایشان کار می کنم باید خدمتتان عرض کنم اتفاقا کار کردن با ایشان راحت است
  درست است بیان بکار رفته در مصاحبه ایشان درست نبوده و برای مخابرات چالش ایجاد کرد اما حرف ایشان کاملا درست است و نشان شناخت ایشان از سرویس های مخابراتی است و نگرانی ایشان هم بخاطر هزینه هایی است که ۲۰ میلیون پورت به مخابرات و کشور وارد خواهد که احتمالا همه این پورت ها به فروش نخواهد رفت با توجه به هزینه های بالای راه اندازی سرویس ftth برای مخابرات و مشترک
  باتشکر

 3. مخابراتی می گوید

  سلام خدمت سردبیر عزیز
  آنچه که ما توی این سالها شاهدش بودیم اینه که عمدتا این گونه مدیران، کارمندان بی کفایتی هستند که وقتی دیگران به سختی و بی شائبه کار می کردن اونا مشغول پیدا کردن رانت برای خودشون بودن و در کمین کسب پست ریاست و مدیریت…..
  و متاسفانه این موضوع در حوزه فناوری بیداد می کنه…..

 4. رضا می گوید

  سلام
  اتفاقا باید تشکر کرد از سردبیر محترم که به این موضوع ورود کردند
  سو مدیریت تو همه جای مخابرات بیداد میکنه وقتی از یک مجموعه ۱۵ نفری معاونت امنیت طی یک سال مدیر جدید عذر ۷ نفر رو با دلایل واهی خواسته یعنی حدود پنجاه درصد (خواهشا بررسی کنین بنده بررسی کردم و کامل درسته این موضوع) اونم نیروهایی که هم سنی و هم تجربی بیشتر از مدیر یک ساله بودن و فیلترهای زیادی رو برای تصدی شغل امنیت گذروندن و با به تصمیم یک شخص از کار برکنار شدن خودش نشان میده چه خبره تو سازمان.
  میدونین اینکار تو کل سازمان نهادینه بشه چی به سر سازمان میاد که اومده.بازم تاکید می‌کنم حتما بررسی بفرمایید این ادعای بنده رو

 5. بنده خدا می گوید

  سلام
  دلسوز محترم بنده شما رو نمیشناسم و همچنین معاونت امنیت رو ولی حرفه‌ای شما کمی متناقض هست چطور اولش میگین مدیر باتجربه است بعدش میگین حساسه زود تصمیم میگیره تو کل مجموعه به یکی دو نفر ارزش میده
  برادر فکر نمیکنین آفت کل مخابرات از راس هرم گرفته تا پایینش همین نگاه قبیله ای به مجموعه و نداشتن تجربه و درک شرایط کارمندها برمیگرده.
  وقتی میگی حساس و زود تصمیم میگیره کارمند ساده اگه زود تصمیم بگیره مهم نیست زیاد ولی یه به اصطلاح مدیر ارشد با یه تصمیم احساسی میتونه مجموعه رو از هم بپاشه

 6. فریبرز می گوید

  سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز
  بله متأسفانه کسایی که تو دوره سلطانی اومدن سر کار یه مشت آدم بی تجربه آوردن کردن ناظر و رئیس که دارن مخابرات و هر چی نیروی کار بلد و با تجربست رو قلع و قمع میکنن .
  برای مثال طرف تا دیروز راننده بوده یا انبار دار بوده الان شده ناظر مرکز هیچی از کار هم حالیش نیست حاضرم نیست از تجربه دیگران استفاده کنه تا حرف هم بزنی از ریشه میزننت.

 7. ناشناس می گوید

  یه نکته اینکه چه زمانی هست که اصلا امور امنیت شکل گرفته که زیرمجموعه هاش به خاطر مدیران بی تجربه جابجا میشن
  برادر بزرگوار امور امنیت هنوز چارتش پر نشده یعنی هنوز برای هر پستش برای اولین بار هم کسی انتخاب نشده که به خواهد جابجا شود .
  کل این امور با اومدن واریزی درست شد با یه سری کارشناس کلا دو سال نیست مدیر کل و ریس اداره و این چیزا اداره پیدا میکنه
  کار درستی نکردین یه معاونت و یه امور رو با هم مقایسه و هم ردیف کردین

 8. همکار می گوید

  این بلایی است که متاسفانه گریبان همه اداراتی که یک ادم بی تجربه رو حالا بر اساس مسائلی فرای مصالح کاری روی کار اورده اند رو گرفته و ضربه ای که این مدیران بی تجربه از سر بی تدبیری دارند به نیرو انسانی متخصص و با تجربه و متعاقبا به سیستم میزنند مخابرات رو بیش از پیش به سمت نابودی میکشاند.

 9. hasan می گوید

  قربون داداشم که جای زبون دراز ادای وظیفه نمود مرحبا احسنت خدا خودش میدونه تو دل دل تک تک همکاران چی میگذره ولی ی مثل که میگه اگر گویم زبان سوزد واگر نگویم استخوان سوزد

 10. دلسوز می گوید

  با سلام
  در مورد معاونت فناوری چیزی نمیدونم اما با توجه به موردی که ذکر شد در مورد امور امنیت خواستم بگم که:
  اینکه گفته میشه معاون امور امنیت بی تجربه است درست نیست!
  ایشون کاملا آدم با تجربه و اکسپرتی حداقل در حوزه شبکه هستند که سالها در این حوزه فعالیت داشتند و حالا به نوعی شاید پله پله ترقی کردند(البته غیر آخری) و از نظر اخلاقی آدم خوبی هستند اما
  موضوعی که هست ایشون آدم حساسی هستند و سریع تصمیم می گیرن و نکته دیگه ای که شاید رو عملکرد پرسنل تاثیر بسزایی داره این که به نیروها اهمیت چندانی نمیدن و انگار کل معاونت ایشون به خودشون و ۱ یا ۲ نفر خاص معطوف میشه ضمن اینکه هیچ تلاشی برای برآورده ساختن حداق امکانات سخت افزاری نیروها برای کارشون داده نمیشه!!

  1. ناشناس می گوید

   شما که به جز اینکه آدم با اخلاقی هستند همه اش از ایشون بد گفتی،با این توصیفات که جای ایشون در معاونت نیست

 11. ناشناس می گوید

  سردبیر جان، به جای تمرکز بر روی مسائلی که برای کارکنان نون و آب نمیشه، بهتره روی مسائل مهمی مثل مطالبات تمرکز کنیم. چه مدیریت مخابرات تغییر کنه و چه نکنه، همواره چنین معاونینی به شرکت تحمیل میشن، حالا یا از بین کارکنان یا از بیرون که چه بسا شایسته و در حد و قواره پست نیستند! پس بهتره وقت خودمون رو روی این مسائل نگذاریم!
  اگر مدیران مخابرات با این برنامه …ای که دارند، موفق بشن امسال رفاهیات رو افزایش ندن، سال بعد هم بهانه رو به سمت حق جذب میبرن، و کل توافق ۹۸ و آئین نامه ۸۹ دوباره از بین میره! شروع این موضوع با حذف بازنشستگان بود، البته قبل تر با عدم اجرای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی که نشون میداد کارفرما و سهامداران آئین نامه ۸۹ و توافق آذر ۹۸ رو قبول ندارند و منتظر فرصتی برای رهایی از اون هستند! برعکس خوشبینی ها و امیدهای شما به امروز و فردا و چند روز دیگه، به نظر من با فشار مجلس برای تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی، کارفرما مصمم تر و مصرتر شده که موارد اضافی که به کارکنان رسمی پرداخت میشه رو کلاً حذف کنه تا فاصله از بین بره و مجبور به افزایش حقوق مشمولین شرکتی نشه و صرفاً حکمی براشون صادر بشه! باز هم شما و عزیزان پیگیر شاغل و بازنشسته در مجلس، امیدوارید! در حالیکه شروع هر تغییری باید یک دستور ساده صدور احکام رفاهیات باشه که علیرغم تأکید چندباره مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره، خبری ازش نیست! مجلس هم فرصت های تمدیدیش یکی از پس دیگری میاد و میره و هیچ اقدام ملموسی به جز تزریق امید به نمایندگان کارکنان و احضار و سوال از وزیر و مدیران ارشد مخابرات و در نهایت تهدیدهایی که مشخص نیست اصلاً هیچگاه به مرحله عمل برسند، انجام نمیده!

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دوست من
   ببینید این نوشته ها از میان کامنتها انتخاب شده.معنیش چیه؟
   گروهی دغدغه شون اینه.من نمی تونم این دغدغه را ندیده بگیرم.ضمن اینکه بقدر کافی به اون پرداختیم و تلاش کردیم. کوتاهی نشده
   اما اینکه انتظار دارید یک رسانه یم بعدی و فقط به یک موضوع بپردازه منطقی نیست
   جواب قراردادی ها شرکتی ها ایثارگران و …. دهها مورد مشکل دیگر ما هیچی نگیم؟
   همین کامنتها رو بخونید تا ببینید نظر همه مثل شما نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here