مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

بادبانها پایین است و کشتی به گل نشسته، چرا باور نمی کنید!

مخابرات ما- مثل ماههای گذشته، حقوق ها پرداخت نشده و کارکنان در عذابی الیم گرفتارند!

مخابرات ما- با وجود گذشت دو روز از مهر، هنوز حقوق نیروهای شرکتی در چند استان از جمله تهران و حقوق نیروهای رسمی مخابرات بطور کلی پرداخت نشده است. پیش از این هم احتمال می رفت شرکت مخابرات ایران بتواند در هفته جاری صرفا حقوق نیروهای شرکتی را پرداخت کند.

 

چه شد که به اینجا رسیدیم!

باور! باور! باور! آنچه در باور نگنجد، برایش راه حلی هم متصور نخواهد بود.هیچکسی چنین شرایطی را باور نمی کرد بلکه آن را نوعی فرافکنی می دانستند.البته شرکت مخابرات ایران هم با استفاده از لابی های قدرتمندش با گرفتن وام از بانک های مختلف موفق شده بود چند ماه حقوق را پرداخت کند ولی این کیسه سوراخ به مقصد نمی رسید!

ادغام همراه و ثابت می توانست هر دو شرکت را متعادل کند اما سهامداران منبع درآمد ثابت و معتبری نیاز داشتند که بتوانند روی آن حساب کنند.ادغام ثابت و سیار، بخشی از درآمد سیار را به سمت هزینه های ثابت می کشید و این ، اصلا دلخواه سهامداران نبود.

جدای از آن، سه سال است صورتهای مالی شرکت مخابرات زیان نشان می دهد.حتی بدون مطالبات پیشین هم این درآمد کافی نیست.اما هیچکس نخواست آن را باورر کند!

 

سهامدار عمده برایش مهم نبود! دولت باور کرده بود اما به عنوان یک دمل چرکی فقط به آن نیشتر می زد تا آزار بدهد! شاغلین هم سوختند و ساختند و زندگی هایشان دستخوش طوفان شد!

حالا باید چشم به راه مطالبات مخابرات ایران از همراه اول باشیم (بابت سود سهامی که همراه اعلام کرده) تا شاید حقوقی پرداخت شود! همراه اول این را می داند به همین دلیل نمی خواهد بدون دردسر پولی بدهد!

 

تعرفه هم روی هواست! البته مدتهاست منتش از سوی نمایندگان روی سر ماست و به ما گفته اند تمام مشکلات را با وزیر ارتباطات حل می کنند اما اگر شما نامه ای از وزارت ارتباطات مبنی بر تغییر تعرفه دیده اید ما هم دیده ایم. نمایندگان هم -که واقعا به اصرار آنان تعرفه ها تغییر کرد این بار دیگر گفته اند وقایع دو هفته در پیش کاملا به نفع مخابرات خواهد بود و به هر شکلی شده تغییر تعرفه را ار وزیر می گیرند.

اما باورش دیگر دشوار است.به همین دلیل مخابرات دست به ریسکی زده که ممکن است مشکلاتی برایش فراهم کند، اجرای تعرفه بدون ابلاغ وزارت ارتباطات! راه دیگری هم نمانده! کشتی مخابرات کاملا در گل مانده

 

در هر حال، این ماه هم انگار همه منتظر اجابت دعای باران هستند، تا پولی برسد و حقوقی پرداخت شود، چرا که اهرم های تهیه پول دیگر فرسوده شده و دیگر عمل نمی کند!

 

در این میان، کارکنان چه کنند؟ کارکنانی که بین دو لبه قیچی دو سهامدار عمده کاملا از بین رفته اند! نه به موقع حقوق می گیرند، نه بیمه درستی دارند، نه سابقه ای در بیمه برایشان محاسبه می شود و نه ……!

 

توصیه نهایی! حداقل جلسات دعای باران را بیشتر کنید، شاید اثر کرد! وگرنه دیگر کاری از کسی بر نمی آید!

 

1395080cookie-checkبادبانها پایین است و کشتی به گل نشسته، چرا باور نمی کنید!
10 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام لطفا” یکی از دوستان به مخابرات ایران یادآوری کند که ۳۱ استان دارد نه ۱۶ استان.  0  0

 2. عبدا.. می گوید

  بادرود وسلام
  این افزایش تعرفه نبود که تصویب شد.افزایش حداقل پالس برای تلفن های کم کاربود .این مصوبه دردی از مخابرات دوا نخواهد کرد .به فکر راهکار مطمئن ودراز مدت باشید….  0  0

 3. ناشناس می گوید

  تعرفه در قبض های شهریور اعمال شده.شاهدش هم مشترکینی که هر روز با داد و فریاد به امور مشترکین میان. برای تهران ماهی ۲۰ هزار تومان برای مراکز استانها ماهی ۱۵ هزار تومان و برای شهرستانهای استان ماهی ۱۰ هزار تومان. حتا اگر دوشاخ تلفن رو از پریز تلفن بکشند این مبلغ برای هر مشترک در قبض تحت عنوان مکالمه صوتی ثبت شده است. پرسنل بازرسی آماده حجم شکایات باشند. مبلغ خوبی هم هست در یک مرکز استان را که حساب کردیم چیزی بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان شد. منتعی جیب آقایان سهامدار خیلللللللی بزرگ شده و این مبلغ پول خرد شان هم نیست…. یکم هم برای پرسنل که نه … برای توسعه مخابرات کنار بگذارید از این مبلغ افزایش تعرفه.  0  0

 4. رضا می گوید

  مگه قرار‌ نبود تعرفه ها افزایش پیدا بکنه، مخابرات گل و بلبل بشه!؟؟ دیدید اینها توانایی اداره‌کرن یک نانوایی رو هم ندارند  0  0

 5. ناشناس می گوید

  سلام جناب ارشیان چطور بدون ابلاغ وزیر مخابرات تعرفه تلفن ثابت رو افزایش داده ؟  0  0

 6. مهسا می گوید

  اقای سردبیر سلام
  تعرفه در قبضهای استان ما اعمال شده
  شماهم حتما ی پرینتی از قبض تلفن ثابتتون بگیرین
  معلوم میشه  0  0

 7. ناشناس می گوید

  ای بابا, سردبیر جان این ها برای ما حقوق نمیشه , خسته شدیم از این وضعیت واقعا خسته شدیم به معنی واقعی کلمه… این از وضع پرداخت حقوق ها , اون از وضع بیمه پایه , اون از وضع بیمه تکمیلی یک روز هست یک روز قطعه یک روز قرار وصل بشه یکسال خم هست که پرداختی نداشته , اون از عزت و کرامت کارمند با نحوه واگذاری اماکن رفاهی , هتل دیدار کیش ۳ یا ۴ سال هست هیچ خبری ازش نیست معلوم نیست فروختند یا چی …. اون از آکام شهر که در اوج زمان مسافرت تعطیل میشه اون از دستم رود که هر همکاری میره میگه بیشتر از نصف واحد ها خالیست اما تو سایت نمیاد و به کسی واگذار نمیشه , اون از استخر پیام اون از بلیط های استخر و…..
  باور کن هر جا دست می‌گذاریم درد میگیره .. این چه وضعیه … پس وظیفه هیئت مدیره و مدیر عامل چیه؟  0  0

 8. ناشناس می گوید

  این دوره که با تعرفه جدید قبوض چاپ شده . دیگر نفرمایید
  هر استان بطور میانگین حدود ۵۰ درصد افزایش درامد داشته است.
  لطفا پس از تحقیقات حرف بزنید  0  0

 9. ناشناس می گوید

  شرکت مخا برات احتیاج به افزایش تعرفه ها ندارد! احتیاج به معرفت مدیرانش دارد.!  0  0

 10. طالبی می گوید

  سلام قبص تلفن ثابت من با نرخ جدید افزایش یافته صادرشده شما چرا هنوز افزایش تعرفه ها را باور ندارید؟  0  0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here