مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

همه چیز در محدوده شسکام و خدمات اول در بلاتکلیفی محض!

مخابرات ما- مخابرات مناطق بلاتکلیف از یک دستور نسنجیده و بی وقت! قطع همکاری با شسکام و خدمات اول!

مخابرات ما- قرارداد همکاری شرکتهای خدمات اول و شسکام با مخابرات ایران و استانها ۳۱ شهریور پایان می یابد.شرکت مخابرات ایران با ارسال نامه به همه استانها، از آنان خواسته است قرارداد همکاری خود را با این دو شرکت خاتمه داده و امور را به پیمانکار محلی واگذار نمایند.

این نامه اواخر مرداد ماه منتشر شد.یعنی استانها فقط یک ماه فرصت داشته اند تا مناقصه برگزار کنند و فعالیت ها را انتقال دهند.امری که واقعا در این شرایط ممکن نیست.

شرکت خدمات اول صراحتا اعلام کرد از قطع همکاری استقبال می کند.بر همین اساس به نمایندگی های خود نوشت ۱۰ شهریور نامه خاتمه همکاری برای کلیه کارکنان ارسال نمایند.

شرکت مخابرات ایران  که تازه متوجه شده بود زمان اندکی  تا خاتمه قرارداد دارد و در این فاصله امکان قطع همکاری با این دو شرکت و عقد قرارداد با پیمانکاران محلی وجود ندارد -بویژه اینکه نحوه پرداخت پول به پیمانکاران محلی، آنان را از مخابرات دور کرده و پیمانکاران محلی پرقدرتی دیگی هم وجود ندارند مگر اینکه با حمایت استان شرکتی ثبت و با امتیازات خاص به میدان بیاید.یعنی اتفاقی که در اصفهان افتاده است- اقدام به برگزاری جلساتی با خدمات اول کرد تا برای خود و استانها زمان بخرد و از ارسال نامه قطع همکاری خدمات اول با کارکنان جلوگیری کند.

استانهایی در این فرصت اقداماتی انجام داده اند. اصفهان با شرکتی بنام طاها وارد شده، چهارمحال بختیاری مناقصه برگزار کرده و خراسان رضوی نیز مقدمات سپردن کار به پیمانکار محلی را انجام داده است.

کاملا مشخص است استانها کاملا بلاتکلیف هستند وگرنه نامه آماده سازی مقدمات نباید ۲۱ شهریور نوشته شود!

در طی سالهای اخیر شرکت مخابرات ایران با عقد قراردادهای موقتی یک ماهه تا سه ماهه، دو شرکت شسکام و خدمات اول را به کار وادار کرده و با عدم پرداخت صورت وضعیت آنان بخصوص ندادن سهم بیمه کارکنان  مشکلات زیادی برای کارکنان ایجاد کرده است.

 

این بار هم به نظر می رسد همان شیوه در حال انجام است.هر دو شرکت را بلاتکلیف و به بهانه طرح فرم همکاری در هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران تا پایان قرارداد و یک ماه پس از تاریخ قرارداد می کشاند تا آنان را در مقابل عمل انجام شده قرار دهد و وادار به عقد قراردادهای کوتاه مدت کند اما این بار شرکت خدمات اول حاضر به ادامه همکاری با این شرایط نیست.

امروز هیئت مدیره خدمات اول جلسه ای برگزار کرده است تا تکلیف شرکت خود را در قبال این شرایط جدید مشخص کند ضمن اینکه حاضر نیست زیر بار هر تعهدی برود.شنیده شده است که اگر تا فردا مخابرات تکلیف خدمات اول را روشن نکنداین شرکت نامه قطع همکاری با کارکنان را -که قبلا صادر کرده- برای کارکنانش ارسال خواهد کرد.

 

نکته ای که این بار با گذشته فرق کرده این است که در گذشته ۵۱ درصد از سهام خدمات اول در اختیار مخابرات ایران و استان تهران بود.اما از زمانی که مخابرات تهران سهامش را فروخت و مخابرات ایران نیز از خرید آن خودداری کرد، اینک ۵۱ درصد سهام خدمات اول دست غیرمخابراتی هاست.به همین دلیل مخابرات نمی تواند این شرکت را بلاتکلیف نگه دارد.

اما شسکام منتظر تصمیم مخابرات ایران است لیکن این انتظار به بلاتکلیفی محض این شرکت و نابودی کامل سرمایه سهامدارانش (کارکنان) منجر خواهد شد اگر مخابرات سریعا تکلیفش را روشن نکند.

.حداکثر  در پایان سال صحت این گفته را لمس خواهید کرد.

 

28 نظرات
 1. برده داری نوین می گوید

  متاسفانه در اصفهان مدیر منطقه همه را مجبور کرده یه قرارداد سفید بدون هیچگونه گونه مبلغی را برای شرکت طه امضا بگیره که خوشبختانه هنوز موفق نشده
  هر چند میدونم با دسیسه چینی که خوب بلد هستند موفق میشند
  و انشالا به زودی خدا جواب این ظلم را بهشون نشون بده

 2. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر محترم ی خبری بدید درباره قراردادشسکام لطفا ما منتظریم؟

 3. منم می گوید

  سردبیر لطفا خبر مربوط به قرارداد که گفتین خبری هست لطفا اعلام کنید حداقل تکلیف مشخص بشه

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   جشم

 4. ناصر می گوید

  سلام خدمت آقای سردبیر عزیز
  هنوز تکلیف مخابرات با خدمات اول همچنان مشخص نیست؟یا مذاکراتی برای تمدید قرارداد در حال انجام می باشد؟اگر خبر جدیدی هست لطفا اعلام فرمایید ممنون

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   بله خبرهایی هست ولی بذارین به نتیجه برسه بعدا بگیم
   خبرها رو میدونیم اما راستش ظاهرا مدیران مخابرات خوشایندشون نیست که خبرها پخش بشه
   دوست دارن همه در اضطراب باشن و اونا هر وقت دوست داشتن تصمیم بگیرن

 5. مدیر کل می گوید

  اقایونی که دقیقه نود همچین تصمیمی میگیرند پیرو کدام آیین هستند؟؟ شیوه مسلمانی این نیست. این آقایون تا حالا مشکل اجاره خونه و قسط و وام و هزار هزینه دیگرو نداشتن که شب میخوابن و صبح با زندگی ۳۰هزار نفر این کارو میکنند. … حتی کوچکترین درایتی هم ندارین که با تصمیمات بی موقع و بدور از عقل خودتون با زندگی ۳۰هزار خانواده بازی میکنید. شک نکنید که آه و ناله و نفرین این مردم به زودی دامن خودتون و خانوادتون و خواهد گرفت. خاک بر سر مملکتی که امثال شماها مدیرش شدین

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   مدیر کل جان
   به مملکت چکار داری
   مملکت مجموعه ای از آدم هایی مثل ماست . از دست زمین خشک و خالی و مرز چی بر میاد..

 6. کارمند می گوید

  افرین اخر نوشته هات رو خوب تموم کردی سرمایه کارکنان اره این حرف حقیقته از دو جا سهم دارن کارمندان رسمی مخابرات خوب کاری میکنه که قطع همکاری رو حالا بدنبال قطع همکاری بیاد منصفانه به نیروها کنار بیاد نور علی نور میشه چرا بی خودی این همه سود به شرکتها بده عوضش بیاد همه سود رو مستقیم به نیروش بده تمام باور کنین یه چیزی هم برا ی مخابرات میمانه

 7. ناشناس می گوید

  استاد۲۰سال
  کاردرمخابرات‌پوستمون
  کلفت‌شده‌ازروز
  اول‌تاحالا‌استرس

 8. خدمات اولی می گوید

  با درود خدمت سردبیر عزیز
  در نامه بالا منظور از پاسخگویی امور مشترکین همان ۲۰۲۰ می باشد ؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   تمام مراکز پاسخگویی

 9. ناشناس می گوید

  مرگ ی بار شیون ی بار..چرا دارن زجر کش میکنن

 10. حبیب می گوید

  درود وقت بخیر سر دبیر بزرگوار ، چرا این از ۱۱۸ و یا ۲۰۲۰ داخل اون عکس برده نشده 🤔، میشه لطفاً پیگیر بشوید که چرا اسمی از این دو ارکان اصلی مخابرات برده نشده مخصوصاً ۱۱۸ ✋🙏🙏🙏🙏

 11. علی می گوید

  سردبیر جان سلام
  خسته نباشید
  از کرامت انسانی و رعایت شان پرسنل که بگذریم، خود مخابرات که به دنبال افق روشن و پیشرفت هست؟
  به نظر شما و با این لیست مشاغلی که در بالا آوردین و تعداد بالای پرسنل بلاتکلیف (۲۸۰۰۰ نفر tct و همچنین پرسنل شسکام ) ، چه آینده ی روشنی در انتظار شرکت مخابرات است؟

 12. ناشناس می گوید

  احتمالا یه جایی مخابرات میخاد هزینه کنه که از نیروی شرکتی مایه می ذاره.

 13. ناشناس می گوید

  خسته شدیم از کارهایتان

 14. شدار می گوید

  همه چی بخاطر زیاده خواهی عده ای از نیروهای شرکتی است که دنبال تبدیل وضعیت هستند و شرایط عالی پرداخت حقوق این دو شرکت رو با سایر ادارات و جاهای دیگه نمیسنجند مخابرات هم برای رفع این مشکل دنبال از سر وا کردن این نیروها و این شرکتها هستند

  1. حمید می گوید

   حق نیروی شرکتی بخورن خوبه؟اما از بی انصافی

  2. حسین می گوید

   چه شرایطی عالی پرداخت رو شما می گین دقیقا!!!!! احتمالا شش ماه بیمه تامین اجتماعی که پرداخت نشده رو میگین یا حذف ایتم اضافه کاری نیروها رو میگین شرایط عالی ؟؟
   نیروهای شرکتی مگه چی گفتن آیا چیزی بیشتر از حقی که واقعا باید بهشون داده بشه خواستن!!
   طرح تبدیل وضعیت یک قانونی هست که توی کل کشور قراره اجرا بشه که از الان حول و ولا افتاده به جونتون چرا واقعا ؟؟

   بعد از سالها یدونه طرح کارشناسی رو اجرا کردن اونم با هزار بدبختی و شکایت بازی .کلا ۲ تومن تفاوت پرداختی این نیروها شده تا حالا اینو هزار بار توی سر نیروها زدن.

  3. بنده شرکتی می گوید

   باسلام

   خدا از این جهل و نادانی نجاتت بده

 15. ناشناس می گوید

  شرکت مخابرات ایران که تازه متوجه شده بود زمان اندکی تا خاتمه قرارداد دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. حمید می گوید

   مرگ ما حتمی ست

 16. مهدی می گوید

  سلام سر دبیر
  اخه چرا باید مخابرات فقط و فقط رو نیروهای شرکتی برا کم کردن هزینه هاش مانور بده هر شب برای ما یه خواب ببینه تو این چندین سال هنوز که هنوز جز اون یک بار که شرکت پیمانکار جمع شد و قرارداد تی سی تی شد دیگه جز نا امیدی و بدبختی واسترس چیزی ندیدیم .به قران دیروز فیش حقوقی برادرم رو که دیدم (که تو فروشگاه افق کوروش کا ر می کنه)بغض گلوم رو گرفت دریافتیش ۱۵میلیون بود با تمام رفاهیات و مناسبات واقعا مخابرات اندازه یه فروشگاه درامد نداره تا کی ظلم تا کی ستم علیه نیروهای شرکتی این چند ساله جز یه حقوق خشک وخالی به خدا رو دل خودمون وخانواده ها مون یه رفاهیاتی مناسبتی پرداخت بشه ………..باز پناه بر خدا

 17. افسوس شرکتی از فارس می گوید

  ما که نفهمیدیم بالاخره . خدمات اول هست و قرارداد با ما میبند یا دیگر اتمام قرارداد ؟ خواهشا واضع و روشن توضیح دهید سردبیرجان !

  1. ناشناس می گوید

   سلام حالا یه چند روز با این هجویات سر کتید که از حقوق غافل بشین دوباره همه چی عادی میشه نگران نباشید

 18. Ali می گوید

  سلام بر سردبیر گرامی
  تلاش شما جهت رساندن اخبار به پرسنل رسمی و خصوصی مخابرات، قابل تحسینه؛ اگر چه معمولا خبری نیست که آرامش رو بهشون تزریق کنه و بیشتر استرس وارد میکنه به پرسنل.
  ولی در هر صورت دست مریزاد و خسته نباشید.
  در مورد این خبرتون هم به نظر من هر اتفاقی میخواد بیفته، زیاد مهم نیست. چون نه کسی نظر ما رو میخواد و نه راهی داریم جهت مقابله.
  حالا میخواد یکی دوتومن از حقوقمون کم بشه دیگه؛
  ارزش ناراحتی و ناله و نفرین نداره.
  فقط هر کاری که قراره انجام بشه زودتر انجام بدن.
  ما باید متوجه باشیم که سلامتی روح و روان و آرامش ما بسیار مهمتر از این مسایل هست.

 19. علی می گوید

  این نامه قطع همکاری بزنه چی میشه چه تاثیری توی کار ما داره یعنی ما از فردا اون روز دیگه نباید بیایم سر کار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here