مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

همراه اول، هرگز به مخابرات استانها دستمزد واقعی نمی دهد

مخابرات ما- تفاوت دستمزدها به مخابرات استانها و پیمانکاران دیگر زیاد است.

مخابرات ما- مناطق مخابراتی در مقایسه با عزیزدردانه همراه اول (شرکت ناک) تقریبا دستمزد نمی گیرد.آنچه در استانها می بینیم و آنچه همراه اول پس از هراران مانع و ملاحظه به استانها پرداخت می کند حتی به قدر حقوق نیروهایی نمی شود که در فعالیتهای پیمانکاری برای همراه اول مشارکت می کنند.

 

در حقیقت ناک پیمانکار اول است و پس از گرفتن کار آن را به دیگران می سپارد.

همراه اول قوانین بسیار سختگیرانه ای برای محاسبه دستمزد دارد بطوریکه استانها همیشه ۳۰ درصد از فعالیت هایشان هرگز به دستمزد نمی رسد در حالی که برایش هزینه کرده اند.شاید این شاخص ها در نگاه اول درست به نظر برسد اما وقتی همه چیز فقط در نرم افزار سیار ثبت می شود و سیار قدرت حذف و اضافه هر چیزی را در آن -در هر زمانی- دارد دستمزد و نحوه پرداخت آن توسط همراه اول تعیین می شود.

یک محاسبه ساده برای مدیران استانها می کنیم تا بدانید دستمزد همراه اول اصلاً کافی نیست. نصب یک دکل حداقل یک ونیم میلیارد تومان هزینه دارد.شش یا هفت تکنولوژی باید روی آن نصب شود که بطور میانگین هر یک ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.تجهیزات دیگر را کنار بگذارید از جمله باتری و فنس و …تا اینجا هر دکل و بی تی اس فقط هزینه کارگری را یک میلیارد تومان در نظر بگیرید.جمع آن ۶ میلیارد تومان است.اما به استانها در بهترین حالت ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود یعنی  ۵ درصد این هزینه! … ۵ درصد!

کاسب محل ما بر اساس مجوز حداقل ۲۰ درصد روی جنسش می کشد!با این حساب حداقل باید یک میلیارد و دویست میلیون تومان دستمزد پرداخت کند.

از مدیران استانی می خواهم هزینه هایشان را محاسبه کنند.نیمی از حقوق کارکنان شبکه، حقوق کارکنان مدیریت یا معاونت سیار، پیمانکاران این بخش، ماموریت ها و اضافه کاری ها …. هم جزء این هزینه هاست. مدیریت های ارتباطات سیار در استانها برای همین کار ایجاد شده و …

همراه اول نه دستمزد واقعی به استانها پرداخت می کند نه بموقع پولشان را می دهد! یک کارفرمای زورگو و مستبد درست مثل خان های ۱۰۰ سال پیش ایران!

در پایان به یک نکته اشاره می کنیم و می گذریم. ناک هزینه هایی را پرداخت می کند که همراه اول نمی تواند مستقیما پرداخت کند.  در این باره فردا شب از بسته های هدیه صحبت خواهیم کرد.

 

8 نظرات
 1. طلبکار می گوید

  ((((یک کارفرمای زورگو و مستبد درست مثل خان های ۱۰۰ سال پیش ایران!))))
  این جمله سردبیر الان سالهاست که در ۲۰۲۰ مشهد حاکمه.

 2. امیر می گوید

  سلام
  وقتی خود مخابرات ۸۹٫۸ درصد سهامدار همراه اول هست و این سهم در اختیار شرکت مخابرات ایران هست. یعنی شما سهامدار شرکت مخابرات باشید، مثل این است که سهامدار شرکت همراه اول هستید. پس فرقی نمیکنه چقدر فاکتور کند از این جیب به اون جیب هست فقط این پایین دست ما داریم ضرر میکنیم اصل ماجرا چیزی دیگری هست ……….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سهامدار!
   پول اول، باید به استانها برسه که بتونن هزینه هاشونو بدن. بحث سود یه چیز دیگه است که به مخابرات ثابت نمی رسه

 3. ناشناس می گوید

  راهش باز کردن سازمان های بازرسی و نظارتی به حیات خلوت اقایان در همراه اول و ناک می باشد در سامانه بازرسی کل کشور ثبت نمایید اگر از فساد اگاه هستید

 4. همکار رسمی می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  یک نکته وحشتناک هم در مورد فیبرهای نوری سایتهای همراه اول جدیدا کشف شده این هست:
  در نقاط شهری برای اجرای فیبر نوری سایتها بعضا جهت تخریب آسفالت و سنگ فرش و مجوز ترافیکی و…. مبالغ کلانی به شهرداریها پرداخت میشود.بر اساس شنیده ها و اطلاعات ما این هزینه ها که اخیرا چندین برابر هم شده توسط استانها پرداخت میشود و همراه اول در این خصوص مبلغی پرداخت نمیکند…..!!!!

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   کاملا درسته
   همراه به ازای هر سایت ۳۰۰ تومن میده با همه هزینه هاش
   یک ریال هم ته کار نمی مونه

 5. پناهی (لطفا اسم منتشر نشه) می گوید

  با احترام
  به نظرم مبالغی که فرمودید در صورتی میتونن قابل بحث باشن که خرید تجهیزات و لایسنسها و راه‌اندازی و… را هم استانها انجام بدند. در حالیکه صرفا کار نصب توسط استانها انجام میشه و آنچه پرداخت میشه دستمزد این بخش هست.
  حال اینکه مبلغ این پرداختی با پرداختی به سایر شرکتها متفاوت هست بحث دیگری ست که بنده اطلاع کافی ندارم در این مورد.

 6. hamid می گوید

  سلام ، سردبیر جان لطفا بابت اون خبری ک در مورد حقوق فردا گفتین شمال همه استان‌ها میشه یا غیر از اون ٧استانى ک قبلا خبر نوشته بودین ک اما و اگر داره پرداختى ها متفاوت هست و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here