مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

طنز امروز- تعیین تکلیف یک شاهین

مخابرات ما- طنز امروز در مورد شاهینی است که بر روی دکل های مخابراتی لانه ساخته!

مخابرات ما _ (زبون دراز) – حتما شنیدین که یک فروند شاهین روی یک عدد دکل مخابراتی، یک دستگاه ساختمان (لانه) درست کرده، بدون اینکه سهم خودش را از اجاره مکان دکل پرداخت کنه!

این دیگه چه شاهین فرصت طلبی بوده!

از آنجا که مخابرات ایران  نگران ماندگاری شاهین بر روی دکل شده و  به واحد حقووقی دستور داده اقدامات زیر را انجام دهد:

 • چنانچه شاهین شرکتی است، فوری واحد حقوقی مخابرات  اعلام کند که این شاهین اصولا مخابراتی نیست و با شرکتهای خصوصی کار می کند! یعنی اصولا ربطی به مخابرات ندارد!
 • چنانچه شاهین قراردادی است بلافاصله به کمیته انضباطی احضار و یک توبیخ به پرونده اش الصاق کنند، تا مبادا یک وقتی تصمیم بگیرد که دائمی شود.نمره ارزیابی عملکردیش هم زیر ۷۰ داده شود تا فسخ قرارداد شود!
 • چنانچه شاهین رسمی است بلافاصله اعلام شود که ۳۰ سال سابقه اش تمام شده و از این پس حق جذبش قطع و سمت سازمانی شاهین بودنش هم لغو می شود! حتما اعلام شود که شاهین سه ماه فرصت دارد تا جودش و جوجه هایش از روی دکل پرواز کنند!
 • چنانچه شاهین بازنشسته است دست مخابرات کاملا باز است! فعلا در گام اول، رفاهیاتش را قطع کنند تا زندگیش برای تهیه آب و دانه برای جوجه هایش مختل شود! …

با ادامه این فشارها، امیدواریم … شاید سکته کرد مرد!….. و دیگه هیچ مسئولیتی متوجه مخابرات نشد!

ضمنا، شاهین از ابتدای سال ۱۴۰۱، نه بیمه درمانی دارد و نه بیمه تکمیلی و نه بیمه عمر! یعنی مخابرات سهم بیمه اش را پرداخت نکرده! لذا تمام هزینه های زایمان، تخمگذاری و بزرگ کردن جوجه در بیمارستان به عهده  شاهین پدر است و مخابرات مسئولیتی به عهده ندارد!

 

خبر آخر اینکه، شرکت مخابرات به همراه شهرداری شهر، و صاحب خانه، در حال گرفتن حکم تخلیه هستند!

 

18 نظرات
 1. عبدا...عاصی می گوید

  درودبرسردبیر وزبون دراز فهیم
  بسیار زیبا بود .فقط این نکته رابه شاهین بدبخت که ازقضادر مخابرات لانه کرده گوشزد نمایید که اگر ۳۰ روزشان پرشودومخابرات راترک ننمایند،صرفنظر ازاینکه مرخصی زایمانشان تمام شده باشد یانه .اینکه جوجه ها قدرت پروازداشته باشند یانه ،هیئات مدیره آنها راازبالای دکل به پایین پرتاب خواهند کرد تا کم کم تابه پایین میرسند یا پروازبیاموزند یا زندگی کردن هم یادشان برود.

 2. سپیده می گوید

  طنز تلخ و بسیار زیبایی بود

 3. ناشناس می گوید

  آقا مخابرات ایران به پرسنلش اهمیت نمی دهد چه برسد به شاهین روی دکل اش
  فعلا گذاشته اند جوجه هایش بزرگ بشوند بعدش بهمراه مادر بزرگوارشان صادرشان می کنند به شیوخ عرب خلیج فارس به آخرین قیمت
  بعدش هم شاید جوجه کشی روی آنتن بی تی اس درآمدزا تشخیص داده بشود و روی آنتن های دیگر هم همین کار پیاده بشود

 4. ناشناس می گوید

  این مسایل ول کن
  از حقوق چه خبر

  1. دامپرور می گوید

   برعکس اگر پولی نباشد از حقوق خبری نیست.پس باید راه های افزایش درامد و جذب نقدینگی را بیشتر شناخت …و این پرورش شاهین در روی دکل و پرورش شتر مرغ در ادارات میتواند یکی از راههای جذب نقدینگی است که میتواند برای پرداخت بموقع حقوق همکاران مثمر ثمر واقع گردد.

 5. دلسوز می گوید

  این عکس رو بذارید کنار همان خودسوزی کارگر مخابراتی که چند وقت پیش در خیابان حتی اگر نمادین کرده باشه …نتیجه مانور مسخره تبلیغاتی مخابرات برای اوکی نشون دادن همه چیز…چه خبره؟!

 6. مجید می گوید

  سلام خیلی باحال بود

 7. بنده خدا می گوید

  مخابرات به شاهین وبچه هاش رحم نکرده الا اکبر پناه برخدا

 8. فوق لیسانسه ها می گوید

  سلام سردبیر فقط یک کلمه اگه کار خودتونه یا هر عزیزی . احسنت . دمت گرم
  خیلی جالب کامل جامع پخته بود و کل داستان رو گفت

 9. ناشناس می گوید

  این زبون دراز ایول داره

 10. سلطان می گوید

  خیلی خوب گفتی . بخصوص اگه شاهین شرکتی باشه . دمت گرم

 11. کارکنان شرکت منتظران حقوق می گوید

  سلام و عرض ادب ، مسئولین مخابرات زرنگ بودن زرنگتر هم شدن دیگه فیش ها رو دیر بارگزاری میکنن که انتظار واریز حقوق بین کارکنان هم به تاخیر بیفته ای کاش این ذکاوت رو در جای بهتر و سود سازتری بکار میبردن که این جوری ورشکسته نمی شدند

 12. ناشناس می گوید

  اینها به نیرو های شرکتی رحم نمیکنند و هر روز بر علیه ان ها نقشه میکشند انوقت به پرنده رحم کنند ریاکاری از حد خودش گذشته البته دیگر همه میدانند

 13. ناشناس می گوید

  سردبیر جان، در تمام کشور، ختی یک مورد سراغ دارید که یک نیروی قرادادی به این شکل اخراج شده باشد؟ منظورم قراردادی های نرمال که از لحاظ حقوق و مزایا مشابه نیروهای رسمی هستند و به عنوان رسمی شناخته میشن! تا به حال دیدید یا شنیدید که نیروی قراردادی به این شکا فسخ قرارداد شده باشد که در طنز مثال میزنید!؟

 14. شرکتی فارس می گوید

  😂😂😂😂😂🤭🤭🤭👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
  آفرین

 15. ناشناس می گوید

  به‌قوقو‌امیدوارشدم
  شاهین‌تو‌دیگه‌چرا

 16. دلسوز آگاه می گوید

  سلام زبون دراز عزیز ، از نگاه شاهین آندم که در اوج در حال پرواز است و از آسمان زمین نیان رو می نگرد می بیند اهل زمین چقدر کوچک هستند و بی مقدار مثلا در اون اوج آسمان هر یک از اعضای هیئت مدیره به اندازه یک چوب کبریت دیده میشوند و ساختمان های بزرگ هم به اندازه یه جعبه دستمال کاغذی ، حسابشو بکنید ببینید اتاق مدیران و اعضای هیئت مدیره به اندازه یه جعبه کبریته اما ماندگاری تصمیمات همین اعضای به قد چوب کبریت چه بد و چه خوب به اندازه ماندگاری تاریخ است ، تصمیمات ظالمانشون صفحه تاریخ رو سیاه می کنه و عرش خدارو بخاطر شکستن دلهای زیادی که سفره هایشان بی نان شده به لرزه در می آید و روزی که به غضب خدا گرفتار شوند نه آبرویی براشون می مونه و نه مقام و منزلت و مالی همین آقای عبدالباقی صاحب متروپل گواهی بر ابن ادعاست پس تصمیم گیران سفره ها از خواب غفلت بیدار شوید .

 17. رساگو می گوید

  سلام سپاس از نکته سنجی چناب زبان دراز.اگر جای بچه های بالابودم حتما ایشان رابه معاون راهبردی منصوب میکردم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here