مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

یک پاسخ جلوی اکثر سوالات؛ سیاست انقباضی تا تامین نقدینگی!

مخابرات ما- جاستن و نشست های متعدد، گفتگوها و بحث های مختلف، همه به یک چیز می رسد؛ سیاست انقباضی!
هر چه در اینجا می خوانید برداشت شخصی من است و هیچکس مسئولیت آن را به عهده ندارد- سردبیر.
مخابرات ما- می دانم پس از نشست مدیران مخابراتی سوالات بسیاری از ما می پرسید و انتظار دارید پاسخش را به شما بگوییم.می خواهم با یک جمله به کل سوالات پاسخ بدهم: سیاست شرکت امسال انقباضی است، تا کمبود نقدینگی این سیاست ادامه دارد.
معنی و مفهوم این جمله چیست؟
 • در سیاست انقباضی هیچ شرکتی استخدام ندارد.شرکتی که پول ندارد حقوق جاری افراد را بدهد هرگز نمی آید افراد جدیدی در حد ۶ هزار نفر را به خود اضافه کند.یعنی بحث ایثارگران تا وقتی وضع نقدینگی به این صورت است اجرا نمی شود. وضعیت شرکتی ها نیز تبدیل نمی شود چرا که سیاست شرکت امسال انقباضی است.

 

 • در سیاست انقباضی هر چه جز حقوق شاغلین  حذف می شود.اضافه کاری، ماموریت های غیر ضروری و حتی پرداختی های بازنشستگان را.  در سیاست انقباضی وقتی شرکت حقوق شاغل را نمی تواند بدهد قطعا رفاهیات بازنشسته ها را پرداخت نمی کند.بنابراین به گمانم تا وقتی نقدینگی وارد شرکت نشود رفاهیات بازنشستگان پرداخت نخواهد شد.تاکید می کنم رفاهیات بازنشسته ها از بودجه حذف نشده لذا در صورت وجود نقدینگی قطعا پرداخت می شود.

 

 • وقتی سیاست انقباضی است هر چه جز حقوق است به می نیمم حالت خود می رسد.رفاهیات، حق جذب ، کمک های غیر نقدی و …. در صورت وجود نقدینگی پرداخت می شود.در حال حاضر میزان حق جذب را از محل صرفه جویی در یک سری هزینه ها به ۷۵ درصد رساندند .لذا جذب ۲۵ درصد انقباضی شده است.

 

 • برای شاغلین می گویم اگر شرایط مثل امروز باشد رفاهیات شاغلین هم پس از پرداخت حقوق به قدر موجودی پرداخت می شود.در سیاست انقباضی همین است.

 

 • شرکتی که حقوق کارکنانش را با وام پرداخته باشد هرگز خاصه خرجی نمی کند.یعنی دیگر برای پرداختی های خارج از حقوق وام نخواهد گرفت.

 

 • بودجه بسته شده اما همه پرداختها بسته یه وجود نقدینگی است! درست مثل مطالبات ما از مخابرات است! هر یک از شما میلیونها تومان مطالبه دارید ولی روی یک ریالش هم نمی توانید حساب کنید.بنابراین وضع بیمه های تکمیلی گمان نمی کنم بهتر شود.

 

آنچه خواندید برداشت من از شنیده ها و گفته های جلسات است.چیزی که دیگران در پرده می گویند من شفاف و واضح نوشتم.آدم های بهانه گیر بدانند اگر من نظرم را می نویسم مفهومش این نیست که با اجرای این شیوه موافقم با آن را تبلیغ می کنم. بلکه دارم پیش بینی می کنم و اگر آینده با آنچه نوشته ام متفاوت بود پاسخش را خواهم داد.

 

سال گذشته هم نوشتم! مخابرات از این کویر برهوت بی پولی نجات پیدا نخواهد کرد مگر اینکه دو کار با هم انجام شود:

 • مانند تمام شرکتهای دیگر خصوصی، اجازه بدهند قیمت محصولات را خود تعیین کنیم.(با توجه به قیمت تمام شده محصول)
 • شرکتهای ثابت و سیار در هم ادغام شوند و محصولات مشترکی بفروشند.

هرگز درک نکرده ام چرا همه فشارهای دولتی باید روی مخابرات باشد.

سیاست گذاران بدانند مخابرات و ارتباطات در این کشور امری حکومتی و امنیتی است.چراغ مخابرات خاموش شود همه چیز به خطر می افتد.از ما گفتن!

در حالی که قیکت گذاری ها در کشور ازاد و دلخواه شده، تعرفه مخابرات ۶ سال بدون تغییر مانده! یک دلیل قانع کننده بیاورند …! اگر بحث کیفیت سرویس ها را بهانه می کنند شرایط امروز را با سال ۹۵ مقایسه کنند!

 

66 نظرات
 1. بازنشسته مخابرات منطقه تهران می گوید

  بیش از ۹ ماه است مدارک پزشکی خود را برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی معلم به دفتر این شرکت بیمه ارائه داده ام که با گذشت حدود ۹ ماه هنوز هزینه های درمان به حسابم واریزنشده است.
  بازنشسته مخابرات منطقه تهران

 2. رسمی می گوید

  اگر پول نیست ۳۴۰۰میلیارد تومان ازکجا آمد برای پروژه هایی که افتتاح شد؟یکی دارد دروغ میگوید یا این …یاآن….

 3. ممد می گوید

  آقای سردبیر به مدیران بگو اون کسی که تبدیل وضعیت ایثارگری رو انجام نمیده تا ۱۰روز دیگه مشخص میشه یا مدیر مربوطه با سیاست های غلطش اخراج میشه یا هم تبدیل وضعیت رو خودکار مثل یک بچه گوش حرف کن انجام میده

 4. خدمات اولی از یاسوج می گوید

  من مطمعنم اینا تفسیر حضرتعالی نیست، این حرفها را محبی گفت که شما نشر بدین، برای خودت شر درست نکن سردبیر چون خیلی دوست داریم و برامون عزیزی

 5. ناشناس می گوید

  اگر تصمیم بر اجرای سیاست انقباضی است یعنی مخابرات زیان ده بوده ، ونباید سودی توزیع شود ، ولی چند روز دیگر مشخص می شود که این سیاست فقط برای کارمند است نه سهامدار عمده

 6. همكار می گوید

  ازحقوق چه خبر؟!!

 7. هیچ بزرگ می گوید

  کامنت ما بدون توهین بود چرا نمیزاری، باور کن تفسیری که کردید موجبات عزل مدیر و افتضاح وزیر را رقم زدید

 8. ناشناس می گوید

  واحدهای ۲۰۰ متری پاسداران مدیران هم منقبض می شوند یا در انبساط خاطر بسر می برند. متاسفم برای شرکتی با چنین مدیران ناکارامد و بی لیاقتی. اعللم ورشکستگی کنند شاید شیرپاک خورده ای پیدا شد و مخابرات رو از این اوضاع اسفناک نجات داد.البته اول اجازه بدیم واحدهاشونو تحویل بگیرند. بعضیا تاحالا باید ۴ بار بازنشست میشدن و به هوای همین واحدها همچنان سنگر رو دودستی چسبیدند.

 9. ناشناس می گوید

  سوال اینجاست آیا شرکت مخابرات جزو این کشور نیست و تاکنون نبوده است چرا در مورد مشکلات کارکنان رسمی و به ویژه بازنشسته های شرکت مخابرات بررسی و رسیدگی نمی شود.

  1. پرسپولیسی می گوید

   فقط کارکنان رسمی و بازنشسته؟!؟!؟!؟ هی روزگار…. ای خدا این واژه رسمی و بخش خصوصی رو زودتر از بین ببر.

 10. ناشناس می گوید

  بن خواربار بازنشستگان دی-بهمن -اسفند ۱۴۰۰ وبن خواربار بازنشستگان فروردین واردیبهشت ۱۴۰۱ مناسبتهای سال ۱۴۰۰ مثل هدیه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی-هدیه روز پدر وروز مادر -عید سعید مبعث و. …در سال ۱۴۰۰ وعید سعید فطر وروز جهانی مخابرات در سال ۱۴۰۱
  معوقات رفاهیات ومناسبتها از سال ۱۳۸۸ تاکنون
  حق جذب بازنشستگانیکه از سال ۱۳۸۸ به بعد بازنشسته شده اند
  بیمه تکمیلی که از یکسال پیش تا کنون پرداخت نشده ؟!
  پرداخت بیمه تامین اجتماعی ۳/۴ خدمت سربازی بازنشستگان وتاثیر آن در مستمری
  گروههای تشویقی جبهه-بسیج فعال-۱۰درصد و۲۰ درصد-و……….
  و……..
  کی پرداخت میشود ؟!
  ۱۳ سال است صبر کردیم بعد از ۱۳ سال هم نمیخواهید پرداخت کنید !!!

  1. فقط خداااا می گوید

   ای خدا ازدست شماها…همین سفربه مشهد خداوکیلی چقدر هزینه داشت ..بقیه ی ریخت وپاش ها رو جلوشو بگیرین فقط خواربار بازنشستگان تو چشمتون رفته..یعنی چه منکه نمیتونم قبول کنم حرفهای مشاور رو…

  2. ناشناس می گوید

   مگه چنین هدایایی رو هم میدادن ما که آلان ۲۰ سال مخابراتیم به هیچ مناسبتی و در هیچ سالی ندیده بودیم 😔

 11. ناشناس می گوید

  چه اصرایه این برنامه نیست…دسته جمعی استعفا بدهید. چه پیشرفتی در مخابرات انجام داده اید .
  فقط در مورد هزینه ها صحبت کنید. آقا بیا درامدتون رو بگویید درآمد درآمد مخابرات چقدر است . مدیرعامل منطقه ای چرا باید ۵۰ میلیون حقوق بگیرد . از ماموریت اینا کم کنید واقعا فقط تاسف میخورم.

 12. ناشناس می گوید

  مدیران و مشاوران دانا هم منقبض خواهند شد؟

 13. ناشناس می گوید

  این تشبیه شما از سیاست انقباضی شرکت را با یک تشبیه دیگر عرض می کنم ،زمان قدیم کشاورزان زمین های گندم وجو خود را با داس درو می کردند (از جمله پدر خدا بیامرز خودم) وجهت خشک شدن محصول آن را روی هم خرمن می کردن وسپس با گاو می کوبیدن ونهایتا زمانی که باد بود گندم را از کاه جدا می کردند ،گندم را داخل کیسه می ریختند و انبار می شد ولی کاه در خرمن باقی بود تا فرصتی پیش آید تا برای خوراک گاو وگوسفند جمع آوری شود ،اگر در این مدت طوفانی رخ می داد کاه ها به هر سوی باد می برد.( کشاورزی که زرنگ بود روی کاهها را با چوب وبرگ درختان می پوشید).حال قضیه مخابرات هم این طوری است تا زمانی که دست افراد فهمیده بود با تلفن ثابت درآمد زا بود ما هم سربلند،اما ……. حالا گندم ها را برای خود بردن وانبار کردن ،کاه را سپردن به دست باد ،به کارمند میگن درآمد نداریم .خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 14. همکار شما می گوید

  انشالله که پاداشها و حق ماموریتهای مدیران هم جزء همین انقباضهاست. نمونه ش همین همایش روز چهارشنبه با اینهمه هزینه چرا متقبض نشد؟مرگ خوبه برا همسایه؟؟

 15. مدیران مخابرات در هتل واقعا در این شرایط بد اقتصادی معنای ندارد می گوید

  مدیران مخابرات در هتل واقعا در این شرایط بد اقتصادی معنای ندارد

 16. ناشناس می گوید

  قانون جنگل در رگولاتوری
  رگولاتوری قانون جنگل وضع کرده؛ اختلال در کلاب هاوس کار مخابرات

 17. ناشناس می گوید

  سرقت کابل‌های مخابراتی در خراسان رضوی یکی از چالش‌های فعلی مخابرات و مردم است که به نظر می‌رسد خلأ قانون در برخورد … مدیرعامل شرکت مخابرات اعلام کرد

 18. ناشناس می گوید

  به کارکنان که میرسد سیاست انقباضی می شود اما به خودشان که میرسد انبساطی و جالب اینکه خجالت هم نمی کشند.

 19. ناشناس می گوید

  هر دم از این باغ بری می رسد. اینجوری عمه بلقیس منم بلده مدیریت کنه

 20. ناشناس می گوید

  سال۸۸
  مخابرات به
  این‌شکل‌شد
  ‌سهامدارم‌از چپاول
  ‌دست‌برنمیداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here