مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

مدیر عامل مخابرات ایران در جمع مدیران تهران: مخابرات پایه مهم اقتصاد کشور است

مخابرات ما- مدیر عامل مخابرات ایران در جمع مدیران تهران مخابرات را پایه مهم اقتصاد کشور است.

مخابرات ما- مدیر عامل مخابرات ایران در جمع مدیران استان تهران به نکات بسیار مهمی اشاره کرد.او مخابرات زا از بعد کلان، بعدی از اقتصاد کشر دانست که دشمن می خواهد آن را نابود کند.

مهندس سلطانی همان ابتدا گفت: متاسفانه مخابرات در طی این سالها وضعیت خوبی نداشته است.

ایشان ضمن خسته نباشید به کارکنان استان تهران، و ذکر اینکه   در مخابرات وضعیت خوبی نداشتیه ایم اما مخابرات منطقه تهران  با مدیریت مهندس ملک جعفریان  و کمک کارکنان، به اهداف راهبردی خودش رسیده است.

آنپه در زیر می خوانید مستقیما نقل قول از سخنرانی ایشان است:

 

جنگ اقتصادی است و ما در وسط این میدان هستیم

دشمن پس از انقلاب برای شکست ما برنامه ریخته  و الان وارد جنگ اقتصادی شده است.  در عرصه جنگ اقتصادی -که بسیار پیچیده تر از دوران دفاع مقدس است – دشمن همه توانمندی خود را صرف می کند تا نظام را زمینگیر کند و از طریق دست گذاشتن روی معیشت مردم و نارضایتی مردم اهدافش را دنبال کند.

در حال حاضر، ما وسط این میدان هستیم.شرکت مخابرات به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات رسان و بورسی وسط میدان است و زدن شرکتهایی مثل مخابرات، از بیرون و از درون  جزو اهداف دشمن است. پایه های اقتصادی با تقویت شرکتهایی مثل مخابرات تقویت  و یا تضعیف آن تضغیف می شود.

چرا در سال ۱۴۰۰ فقط ۲۵ درصد از  ظرفیت تولید ما در حوره فناوری اطلاعات فعال بوده است؟ امسال هم که سال تولید، اشتغال زائی و دانش بنیان نامیده شده به این دلیل است که رهبر ما حوزه جنگ اقتصادی را بخوبی تشخیص داده و ما دلسوزان، باید نظام را به هدف گذاری رهبری نزدیک کنیم.

 

بومی سازی و اشتغال زائی

مگر مخابرات با ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر اشتغالی که ایجاد کرده نمی تواند به عنوان پیشران این امر قرار بگیرد؟ تقویت مخابرات تقویت تولید، تقویت شرکتهای دانش بنیان و تقویت اشتغال زائی است.هر کاری خلاف این مسیر حرکت در خلاف مسیر رهبری است ، این اعتقاد قلبی من است.

من بررسی کرده و دیده ام چه بلایی بر سرش آورده اند!  ولی با کاری که مدیران سابق و شما در این جند سال انجام داده اید  باعث شده این شرکت ضرر مستقیم سی هزار میلیارد تومانی را طی این دوازده سال تحمل کرده کند. به لطف خدا و تلاش مدیران، شرکت مخابرات روی پای خودش ایستاده و این بسیار مهم است.خودتان را دست کم نگیرید شما سربازان جبهه اقتصادی هستید.هر تلاش ما اگر نیت درست باشد عبادت است.

 

ما یک خانواده ایم

ما در مخابرات ایران یک خانواده ایم. یکی از راه های ضربه زدن به بنگاه های اقتصادی ایجاد اختلاف در درون خانواده است. نباید اجازه دهیم از ما به عنوان ابزار سیاسی استفاده کنند. کسی دلسوزتر از شما در مخابرات وجود ندارد اجازه ندهید کسانی بیرون از دایره مخابرات، خللی در جمع شما ایجاد کنند. توان و نیروی مناسب در شرکت مخابرات وجود دارد اما خیلی ها نمی خواهند بگذارند این نیرو بارور شود.

 

موضوعات راهبردی در مسیر تجاری محور و بازاری محور

در رابطه با رشد و توسعه دو مولفه داریم.

 • بازار
 • و محصول.

پرداختن به موضوع بازار و محصول میتواند چند رویکرد داشته باشد.

 

رویکردها:

 • ۱- بازار فعلی ، محصول فعلی– یعنی بازار فعلی و محصول فعلی را حفظ کنیم.

دو راهبرد برای این رویکرد به نظرم رسیده:

 • بهبود پاسخگویی و تجربه مشتری.

در شاخص رضایت مشتریان پیشرفت خوبی داشته ایم در عین حال تهران برای ما بسیار مهم است ۲۵ تا ۳۰ درصد از درآمد مخابرات متکی به تهران است و مشتریان مهم در تهران بسیار زیاد است.

بطور مثال در کمیسیون اصل ۹۰ با وزیر جلسه داشتیم ایشان یک تجربه پاسخگویی نامناسب در مخابرات دیده است هر جا می نشیند همین را تجربه را می گوید. ایشان در مجلس گفت: شما مارکتینک و بازاریابی بلد نیستید.

مشتری برای ما درآمد می آورد ما به عنوان یک مشتری به همه باید احترام بگذاریم.شما در تهران مشتری هایی اینچنینی دارید که می تواند  تمام زحمات شما با همین موضوع زیر سوال ببرد.

 • راهبرد دوم نوآوری در فرآیندهای عملیاتی که بتوانیم این شرایط را حفظ کنیم.

 

رویکرد دوم- بازار جدید با خدمات و محصولات فعلی.

این یعنی توسعه بازار- بازاریابی یا مارکتینگ بسیار مهم است.

 

رویکرد سوم- بازار فعلی- محصولا ت و خدمات جدید

راهبرد اینجا توسعه محصولات و خدمات است که برای  توسعه سبد محصولات شناسائی نیازهای مشتریان ضروری است.

 

رویکرد چهارم- بحث بازار جدید -محصولات و خدمات جدید.

دو موضوع مهم برای این رویکرد این است:

 • توسعه کسب و کار،
 • پایش روندهای داخلی و جهانی برای درک نیاز مشتری در آینده

مثلا   IOT در مخابرات مغفول مانده. ابزار، زیرساخت و مشتریش را داریم اما هیچ کاری نکرده ایم.به نظر من آقای مهندس ملک جعفریان به کمک شرکتها  حتما این موضوع را به عنوان هدف در سال ۱۴۰۰ شروع کنند.  البته نحوه ورود به این موضوع هم مهم است.مطالعه عمیق می خواهد .نباید شعارگونه وارد شویم.

مهندس سلطانی مدیر عامل مخابرات ایران در این بخش به حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس همراه با وزیر اشاره کرد:

دیروز در کمیسیون اجتماعی به همراه وزیر محترم دعوت شده بودیم دلیل آن هم  اعمال ماده ۲۳۴ برای وزیر محترم بود. دلیل نمایندگان امضا کننده این بود که وزیر از تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر در شرکت مخابرات استنکاف کرده است.

در مسائل داخل مخابرات، وزیر ابزار اجرائی ندارد. این امر در حیطه اختیارات وزیر نیست به همین دلیل من محکم از وزیر دفاع کردم.

متاسفانه فرمان مخابرات را به سمت پرتگاه گرفته اند. امیدوار بودیم مجلس و دولت عوض شود  تا این فرمان برگردد حالا وزیر دارد برمیگرداند.بحث رانژه پاور و فضا را در همین دولت گرفتیم. یعنی وزیر دارد فرمان را برمی گرداند اما کار ساده ای نیست خیلی ها دارند مخالفت می کنند.

مخابرات یک شرکت خصوصی است ۳۰ درصد از سهامش دست مردم است شما نمی توانید برای سهامدار معمولی تعیین تکلیف کنید. ما نمی توانیم شرکت را زمین بزنیم بخاطر مصالح یک عده ای.

شما مدیران در هر جایی صحبت می کنید بدانید وزیر هیچ قصوری ندارد مخابرات یک شرکت خصوصی است تحت نظر سهامدار است من هم  نظرات سهامدار را اعمال می کنم.

شرکتی که برای دادن حقوقش وام می گیرد آیا به خودش هزینه اضافه می کند؟ مخابرات در بخش ثابت وضعیت خوبی ندارد وگرنه همه ما خانواده ایثارگریم.مگر کسی می خواهد خلاف مصلحت ایثارگران عمل کند؟ ولی وقتی قانونی گذاشته می شود باید منابعش دیده شود وگرنه همین می شود!

در قانون ۱۴۰۰ و در  بودجه ۱۴۰۰   تبدیل وضعیت  ایثارگران در شرکتهای دولتی و اجرائی  آمده ۵۰۰ میلیارد تومان هم برایش در نظر گرفته شد اما برای شرکت مخابرات چه منبعی  در نظر گرفته شد؟ ما باید ده هزارنفر را تعدیل کنیم تا به عده ای امتیاز بیشتری بدهیم.

همه در یک کشتی نشسته ایم. من به عنوان مدیر عامل سوراخ اضافه در این کشتی ایجاد نمی کنم.پایش هم ایستاده ام.این کشتی در حال غرق شدن است. سالی که مخابرات را تحویل گرفتیم ۱۷ هزار میلیارد تومان بدهی روزآمد داشت.ماه به ماه هم دولت قبلی حساب ما را می بستند تا بدهی را بگیرند.

۱۴۰۱ برنامه و بودجه بسیار دقیقی برای مخابرات بسته شده.برنامه و بودجه ای با این دقت تا حالا در مخابرات  سابقه نداشته است.به تصویب هیئت مدیره و سهامدار هم میرسد و اجرا می کنیم.

در مخابرات نباید یک نفر حرف بزند همه باید حرف بزنند. من متعهد نیروهای شاغل مخابرات هستم هر چند گاهی مشکل داشته ایم اما به تعهدمان عمل کرده ایم.  با اینکه  ۲۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰  بابت بسته شدن حسابها و بدهی به دولت قبل، داده ایم. در حال حاضر هم  به دولت بدهی نداریم لذا .سهامدار می داند برای ۱۴۰۱ در مجمع چه تصمیمی بگیرد.

مهندس سلطانی انتظار خود را از مخابراتی ها چنین توضیح می دهد:

از همه شما مخابراتی ها می خواهم کمک کنند همه ما باید یک حرف بزنیم تا کشتی را سالم به ساحل ببریم. اگر این شرکت غرق شود همه با هم غرق می شوند شرکتی و رسمی و ایثارگر و غیر ایثارگر نداریم همه غرق می شوند.

قدری باید صبر و تحمل کنیم تا  چرخ  و حرکت شرکت تند شود و به ثبات برسیم. حتی سیاستمداران هم باید کمک کنند برای بحث افزایش تعرفه هم ،هفته پیش در جلسه ای با حضور سردار سلامی و آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور  و وزیر ارتباطات  قول دادند که اجرائی شود.

هر چند ۱۴۰۱ بخاطر تورم و افزایش ها هزینه ها بسیار زیاد است اما به سرعت مسائل مخابرات حل خواهد شد و آینده خوبی خواهد داشت. من هم تا وقتی هستم بر اساس تکلیفی که پذیرفته ام  عمل خواهم کرد هیج ادعایی هم ندارم ولی به اعتراف مخابراتی ها ، آنقدر که ما در این دمت از مخابرات دفاع کرده ایم   کسی دیگر نکرده است.

من از آنچه حق مخابرات و مایه تحول مخابرات است  دقاع می کنم.همه با هم باید متحد و یک دست باشیم تا مخابرات به سرعت سیر تحول خودش را طی کند مراقب باشیم کسی در این امر خللی ایجاد نکند آنگاه  پس از رفع مشکلات همه سود می برند.سهامدار و کارمند و کارگر و رسمی و همه …

حرف های مدیر عامل مخابرات ایران در بین مدیران استان تهران حدود ۴۵ دقیقه طول کشید که مسائل بسیار مهمی مطرح شد. ما نیز بی پرده و با شفافیت تمامی گفته های ایشان را منتشر کردیم.

لطفا نظر خود را در مورد گفته های مدیر عامل مخابرات نوشته و ارسال کنید.ط

173 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  انشالله که مخابرات به دولت برگرده

 2. ناشناس می گوید

  سو مدیریت و فساد مالی مسئولین مخابرات

 3. ناشناس می گوید

  مخابرات پول ۱۰۰ درصد برای شاغلین داره ولی نه برای بازنشستگان مخابرات ندارد شرم آور و تاسف بار است

 4. ناشناس می گوید

  چرا مجلس به بیکارترین و بی مسئولیت ترین نهاد کشور تبدیل شده است؟

 5. ناشناس می گوید

  مدیران شرکت مخابرات ایران و تهران برای رفع مشکلات بازنشسته های شرکت مخابرات احساس مسئولیت نکردند و هنوز هم نمی کنند باید برکنار شوند.
  مدیران در شرکت مخابرات ۱۰۰ درصد فقط حق وحقوق بازنشسته های مخابرات را پایمال و ضایع کردند چرا؟

 6. مخابرات پول داره ولی نه برای ایثارگر ، می گوید

  مخابرات پول داره ولی نه برای ایثارگر ،

 7. بخش خصوصی می گوید

  این کشتی با مدیر های همچون شما به گل بشیند بهتر است

 8. ناشناس می گوید

  شاخص کل بورس ۲ هزار و ۲۹۹ واحد رشد کرد
  شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات با رشد ۲ هزار و ۲۹۹ واحدی آغاز به کار کرد.

 9. ناشناس می گوید

  سلطانی همه چیز را از دست می دهد

 10. ناشناس می گوید

  اگر دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس در خانه ملت دلسوز ما بودند در باره مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات سکوت نمی کردند.

 11. ناشناس می گوید

  اهانت ها ی سلطانی در شرکت مخابرات ۱۰۰ درصد فقط به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت قوه قضائیه، سازمان بازرسی کل کشور و سایر دستگاه های قضایی بوده است.

 12. ناشناس می گوید

  سلطانی با آتش بازی کرده است و هنوز هم با آتش بازی می کند.

 13. ناشناس می گوید

  تنها ۱۵ الی ۲۰ درصد از مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم یا دشمن است.

 14. ناشناس می گوید

  سلطانی دیگر بین بازنشستگان مخابرات اعتبار ندارد.

 15. همکار بازنشسته می گوید

  جناب سردبیر عزیز
  آقای سلطانی تریبون بدست گرفته یک طرفه افاضات میکند. در یک مناظره تلویزیونی با کارشناسان شاغل و بازنشسته بنشیند و مناظره کند.البته اگر این شهامت را در خود میبیند.

 16. ناشناس می گوید

  پراید ۲۰۸ میلیونی جای هیچ حرفی باقی نگذاشته است.

 17. ناشناس می گوید

  سلطانی آیین نامه شرکت مخابرات ایران رعایت نکرده است
  پرداخت کمک هزینه خواربار بازنشستگان مخابرات طبق آئین نامه مصوب ۱۳۸۹هیئت …
  به منظور تکریم و قدردانی از خدمات بازنشستگان شرکت مخابرات ایران و با پیشنهاد مهندس سیدمجید صدری، کمک هزینه خواربار همکاران بازنشسته شرکت بر طبق آئین نامه مصوب سال ۱۳۸۹، تطبیق و از این ماه پرداخت می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here