مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

بودجه ۱۴۰۱ و صدور احکام جدید کارکنان سخت تر از کوهنوردی در اورست

مخابرات ما- سوالات بی شما ر شما در مورد صدور احکام سال جدید برای نیروی انسانی در این نوشته پاسخ داده می شود
مخابرات ما- انتظار می رفت تا پایان اردیبهشت احکام جدید نیروی انسانی صادر و حقوق نیروهای رسمی  اردیبهشت با مبالغ جدید پرداخت گردد. البته پس از تصویب بودجه در هیئت مدیره  این انتظار کاملا بجا بود.

 

اما آنچه در پیش روی ماست نشان می دهد تحرکی برای صدور احکام ۱۴۰۱ دیده نمی شود. برای پاسخ به چرایی این امر در فضای مصوبات هیئت مدیره  جستجو کردیم.

 

به نظر می رسد عوامل تعیین کننده صدور احکام برای کارکنان رسمی مخابرات هنوز در سرزمین شبهه مانور می کند.بطور مثال کاهش ۵۰ درصدی حق جذب کارکنان و عدم افزایش رفاهیات در سال جدید، هر چند در چلسه بررسی بودجه هیئت مدیره بررسی و تصویب شد اما به نظر می رسد هنوز هیئت مدیره قاطعانه بر این نظر نایستاده. دلیل حرف ما، عدم ابلاغ بودجه جدید پس از گذشت چند هفته  از تصویب آن است.

 

می دانیم که مصوبات هیئت مدیره معمولا با فاصله ابلاغ می گردد اما موردی مثل افزایش حقوق سال جدید، تعیین ضریب افزایش حق جذب و همچنین افزایش رفاهیات بر اساس حداقل حقوق سالانه کارگری، موردی نیست که بتوان بی دلیل مصوبه آن را نگه داشت و به مدیر عامل ابلاغ نکرد.

 

پیش بینی ما این است که اگر حتی در همین لحظه مصوبه به مدیر عامل مخابرات ایران ابلاغ گردد معاونت توسعه نیروی انسانی نمی تواند تا پایان ماه احکام جدید را صادر کند.مگر اینکه ….

اجازه بدهید این مگر اینکه در پایان مطلب ذکر گردد اما موضوع قابل ذکر این است که با دست پخت جدید هیئت مدیره و کاهش ۵۰ درصدی حق جذب، باید بودجه به استانها ابلاغ گردد، سپس استانها بر اساس بودجه میزان حق جذب را برای هر یک از کارکنان مشخص نماید.وقتی بودجه ۵۰ درصد کاهش یابد یعنی ۵۰ درصد از افراد نمی توانند حق جذب بگیرند یا حق جذب همه نصف شود.

 

اما حق جذب بر اساس امتیازات عملکردی محاسبه می گردد لذا باید دوباره استانها امتیازات را تغییر دهند و حق جذب تعیین نمایند.به نظر شما این روند چقدر طول می کشد؟ همین وضعیت را برای رفاهیات نیز در نظر بگیرید.چرا که در حکم جدید برای هر فرد باید میزان حق جذب دریافتی و رفاهیاتش را بطور دقیق ذکر کنند. البته روی ضریب افزایش حقوق هم هنوز بحث است.

این فعالیت ها زمان بر است.

مگر این که هیئت مدیره از مصوبه بودجه و کاهش ۵۰ درصدی حق جذب صرف نظر کند  و همچنین به افزایش رفاهیات مطابق قانون مصوب رضایت بدهد و ضریب افزایش را شفاف اعلام نمایند.در آن صورت همه چیز برای صدور احکام آماده است.

 

8 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  ولی نابرابری حقوقها هم مسئله مهمی ست که باید به آن پرداخته شود.چارت سازمانی بلکل غلط که حتی توجه افراد درسازمانهای دیگر را نیز جلب کرده است که چرا مخابرات اینگونه واینقدر ردیف وپستهای فراوان دارد ؟!آیا واقعا براساس ضرورت ها ست؟اگربله .که باید امور را روانتر و به درآمد شرکت وشکوفایی آن کمک کرده باشد .امامخابرات تنها با یکشبه ره صدساله بردن عده ای ازکارکنان که هیچگونه کارایی وخاکی نخورده بودند، باعث رکودو تاسف عده ای دیگر گردیدوقتی هم نابرابری درسایه بی عدالتی باشد همه بدنبال روابط و باند بازی و …..میروندوجایی برای کسی براساس شایستگی نمانده که نتیجه را میبینید .خداوند از باعث وبانیان آن نگذرد .آمین

 2. ناشناس می گوید

  مگر اینکه مدیران دوست داشته باشند مراکز خاموش شوند

 3. ناشناس می گوید

  باسلام بنده از نزدیک با آقای یافتیان کارکرده ام بخدا قسم اگر مخابرات را به ایشان بسپارند مخابرات میشود بهشت کارکنان نیز حال میکنند با بیشترین کارایی و درآمد.حداقل آقایون از ایشان مشورت بگیرند

 4. مجید می گوید

  ۱- به نظر میرسه هیات مدیره حقوق کارکنان را گروگان گرفته هرچند کارکنان در شرایط ایجاد شده برای مخابرات هیچ نقش و تقصیری نداشته و ندارند.
  ۲- از سال ۹۰ تا حالا قیمتها بین ۲۰ تا ۳۰ برابر شده. دلار از ۱۰۰۰ رسیده به ۲۸۰۰۰ و پراید از ۷ میلیون شده ۲۰۰. نون و لبنیات و گوشت و بقیه چیزها هم بطور متوسط حداقل ۲۰ برابر شده. هیات مدیره محترم لطفا منت افزایش حقوق بشر ما نذارید بعداز همه افزایشها حقوق ما نهایتاً ممکنه معادل سال ۹۰ بشه

 5. رسمی می گوید

  کاهش حق جذب ورفاهیات که در بیمه وحقوق بازنشستگی پرسنل ارتباط مستقیم دارد،باعث میگردد همکاران درشرف بازنشستگی که تعدادآنها درحال زیاد شدن است، بدلیل کاهش حقوق، از بازنشستگی صرفنظر کنند ومنتظر شرایط بهتر وتغییر مدیران ارشد وتصمصم گیر بمانند تاشاید فرجی بشود .مطمئنا این با برنامه های هیئات مدیره برای خلاصی ازدست پرسنل باتجربه وباسابقه تضاد دارد.
  لطفا موضوع را به آنها برسانید ،بعید میدانم فکرشان به این چیزها قدبدهد…..

 6. عبدا... می گوید

  بنظر حقیراینها برای جلوگیری از فشار پرسنل جهت اجرای قوانین ومصوبات تعهد شده بایک شوی تبلیغاتی وانمود کردند که اصل پرداختیهای داخل حکم راهم میتوانند نپردازند .پس بدنبال بیشتر ازآن نباشید. به بیان ساده تر به مرگ گرفته اند تاشما به تب راضی شوید ..این هم از سیاستهای انگلیسی هاست که کم کم درمخابرات درحال شکل گیری است…..حق گرفتنی است پس بدنبال دادن نباشید……

 7. ناشناس می گوید

  سردبیر جان، بابت “مگر اینکه” که فرمودید هم شایعاتی هست؟ آیا در این مورد بحثی در هیئت مدیره مطرح شده؟ یا تحلیل شخصی و پیشنهاد خودتون هست؟

 8. سوشیانس می گوید

  سلام ، اینا منتظر مجمع هستن ، قراره تو مجمع فوق العاده برا هر خط تلفن در سه رنج کلانشهرها ، شهرها و روستا ها مبالغی رو بعنوان حداقل کارکرد تصویب و ماهانه از مشترکینی که کارکردشان زیر آن مبالغ باشد بعنوان درآمد اخذ نمایند
  اگه بتونن این مورد را تصویب و اجرا کنند بخشی از مشکلات مالی حل و دیگر توسل جستن به آسانترین و قابل دسترسترین شگرد کاهش هزینه ها ( کسر و قطع حق و حقوق کارکنان و بازنشستگان و کوچکتر و سیاه وسفید تر کردن سفره نه چندان رنگین آنان ) نبوده و انشالله مشکلات حل خواهد شد .
  البته این موضوع مسکنی بیش در سالجاری نخواهد بود چراکه در سالهای بعد با همین مشکل مواجه خواهیم بود و تنها چاره کار دل کند مسئولین امر از حیاط خلوت خود ( همراه اول ) و ادغام آن در مخابرات مناطق و گذشتن از سودهای هنگفت شرکتهای نک و پرتو آبی که نهایتاً به جیب یه عده از مدیران خاص سرازیر می شود خواهد بود .
  با التماس تفکر و عدالت از مدیران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here