مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

خوشبختانه از یک سوراخ دو بار گزیده نشدیم،گزارش لغو دستور مجازات کارکنان

مخابرات ما- روز گذشته نوشتیم چنین مقرر شده است که شاغلین حاضر در تجمع 4 بهمن، با انتقال به مراکز دورتر مجازات شوند.ظاهرا این دستور ملغی شده است.
مخابرات ما- روز گذشته مطلبی نوشتیم با این عنوان:
تجربه های آزموده را باز تکرار نکنید! مارگزیده از یک سوراخ چند بار باید گزیده شود؟

 

خلاصه اش این بود که:

اینک خبر می رسد که در برخی از استانها به شدت با شاغلین حاضر در تجمع برخورد شده است.به این شکل که بدون هیچ  اخطار قبلی به آنان گفته شده است که اثر انگشتش برای تردد روزانه بمرکزی دوردست انتقال داده شده و ایشان باید   از روز شنبه آینده در این مرکز حاضر باشد و به کارش ادامه دهد!

ظهر امروز 5شنبه یکی از دوستان در تماس با مخابرات ما اعلام کرد که خوشبختانه این دستورات لغو شده و مجموعه مخابرات از این اقدام صرفنظر کرده است.به بیان دیگر  خوشبختانه این بار از یک سوراخ دو بار گزیده نشدیم.

 

این اتفاق خوب حاصل چند فرآیند است:

 • مدیریت مخابرات ایران پیوسته رسانه ها را دنبال می کند و به خبرهای رسیده از مجموعه بسیار حساس است.
 • مجموعه تشکل ها، انجمن های صنفی، کانون های بازنشستگی و حتی قدیمی های مخابرات در اتحادی کامل، واکنشی یکسان داشته اند.این وحدت غنیمت بزرگی است.
 • معاونت توسعه نیروی انسانی به محض اطلاع رسانه ای از موضوع واکنش مناسب داشته است.
 • مدیریت های استانی این بار بدون لجبازی و به سرعت دستورات حاشیه ای را لغو کردند.
 • …..

قطعا مسائل بسیار مهمتری هم در این میان تاثیر داشته است اما هدف من از برشمردن این تعداد، این است که به همه نشان دهم در صورتی توفیق رفیق راهمان خواهد بود که از دل جامعه همراه و همفکر داشته باشیم.یعنی کارکنان با ما همراه شوند.سپس مدیران استانی، معاونت ها و مدیر عامل در کسری از زمان از مشکل مطلع شده اند و به آن  واکنش درست نشان داده اند.این سرعت عمل به دو وجه بوده است.

یکی اینکه کلیه تشکل ها بدون ایجاد موج منفی در جهت تاثیر مثبت در رسانه ها همراه شده اند و با مدیران ارشد شرکت  تماس داشته اند.به بیان دیگر انتقال پیام بخوبی صورت گرفته چرا که وحدت تشکل ها حاصل شده است. دیگر اینکه ….

این دیگر اینکه … را بگذارید برای آینده.قطعا زمان ظرح آن الان نیست و صد البته ما نباید بیانش کنیم.باشد برای آینده.

 

اما آنچه بیش از لغو احکام انتقال این همکاران ما را خرسند کرده است همین اتحاد و همدلی حاکم بر تشکل ها و انجمن ها و کانون هاست.این دستاورد اگر حفظ شود بقیه مطالبات در پناه آن در دسترس خواهد بود. می خواهیم پیشنهاد بدهیم این دستاورد را به طریقی حفظ کنیم.از چه راهی؟

 

یکی از دوستان تشکل های استانی می گفت : برای حفظ این وحدت، پیشنهاد می کنیم نشست بزرگی در مشهد و در جوار  حرم امام هشتم(ع) برگزار کنیم تا تمام تشکل ها در آن حاضر باشند.همه ….و …. همه!

این پیشنهاد را پسندیدیم . مشهد الرضا(ع)  می تواند زمین بی طرف باشد و مشهدی ها پیوند دهنده این تشکل ها! البته مخابرات ما نیز از آنجا که پایگاه مکانیش در مشهد بنا شده است می تواند برای پوشش درست خبرهای این وحدت، کمک شایانی باشد.

 

از همه می خواهیم این پیشنهاد را یک: بخاطر مخابرات و دو: بخاطر شاغلین و بازنشستگانش جدی بگیرند و در جهت آن تلاش کنند.

در گام اول باید ستاد همدلی ایجاد شود.متشکل از نمایندگان تشکل ها که بصورت ویدئو کنفرانسی اولین جلسه داخلی خود را برگزار کنند.این جلسه را مشهدی ها می توانند پشتیبانی و برگزار کنند.

دلیل اصلی ما برای پیشنهاد  جلوداری مشهدی ها ، این است که در اختلافات همیشه میانه جدول بوده اند.

 

 

1344130cookie-checkخوشبختانه از یک سوراخ دو بار گزیده نشدیم،گزارش لغو دستور مجازات کارکنان
4 نظرات
 1. محمد جواد می گوید

  چرا برای چیزی که حقمون هست و قانونی هست باید با تجمع و اعتراض و… بگیریم مگه چیز غیر قانونی خواستیم ؟  0  0

 2. رسمی می گوید

  سری بعد باید کارکنان بیشتری بریم که مشکل ریشه ای حل بشه انشاله و این اختتاپوسی که چنگ انداخته روی مخابرات دست از سر این شرکت پر خیر برداره والا بلا کارکنان مفت خور و سربار نیستند این نگاه باید عوض بشه چرا سر و وضع اداره ما با تمام ادارات فرق داره نه مبلمان اداری درست و حسابی نه جایگاه درست و حسابی نه درآمد نه چیزی  0  0

 3. محمد از ارومیه می گوید

  سلام بر مدیران پرتلاش مخابرات من از شما می پرسم آیا شما با چهار میلیون و ششصد هزار تومان می تواند زندگی کنید به سر برج می رسید بااین گرانی سرسام آور کشور به بنده حقیر لطفا توضیع بدهید ما چگونه زندگی کنیم یک کمی به خودتون بیایید که زندگی ما خیلی سخت است ما زندگی نمی کنیم ما تلاش می کنیم زنده بمانیم در شرکت مخابرات فقط اسمش بزرگ است ولی یک شهر ویران برای نیروهایش است  0  0

 4. یاحقی می گوید

  سلام.تجمع شاغل وبازنشسته نداره هرچی جمعیت بیشتر بهتر دمشان گرم حالا شرکتی بوده شاغل بودویابازنشسته اینها ازتجمع می ترسند که مبادا این سفره ای که گرد آن جمع شده اند از دستشان بگیرند.  0  0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here