مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

بازیافت تعطیلی های پنجشنبه، برای همه

مخابرات ما-  تعطیلات رسمی که با تعطیلات توافقی (پنجشنبه ها) مصادف می شود به میزان یک روز کاری به ازاء هر روز به مانده مرخصی کارکنان اضافه می شود
مخابرات ما- دکتر فرقانی معاون توسعه نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران در اطلاعیه ای به شاغلین خبر داده است که 6 روز به مرخصی سالانه آنان اضافه شده است.

ماجرا از این قرار است که تعطیلات رسمی که با تعطیلات توافقی (پنجشنبه ها) مصادف می شود به میزان یک روز کاری به ازاء هر روز به مانده مرخصی کارکنان اضافه می شود. در سال 1400 تعداد 6 روز از تعطیلات با روز 5شنبه مصادف شده بود که روز تعطیل کارکنان بوده، لذا به همین تعداد به مرخصی سالانه آنان اضافه می شود.

سالانه تعداد 9 روز از مرخصی های روزانه قابل ذخیره شدن است  با این 6 روز، ممکن است لازم باشد بسیاری از کارکنان مرخصی های اضافه شده را مصرف کنند تا فقط 9 روز باقی بماند.

اطلاعیه معاون توسعه نیروی انسانی برای کارکنان این بوده است:

 

در اجرای بدون تنازل آئین نامه استخدامی و پرسنلی و مطابق بند 3 از ردیف 1 مرخصی استحقاقی سالانه از بخش انواع مرخصی ها در دستورالعمل اجرائی ساعات کار و مرخصی ها (پیوست شماره 8 ) آئین نامه مذکور، ” تعطیلات رسمی که با تعطیلات توافقی (پنجشنبه ها) مصادف می شود به میزان یک روز کاری به ازاء هر روز به مانده مرخصی کارکنان اضافه می شود” و در همان سال قابل استفاده است، لذا در همین راستا موارد را به شرح ذیل به آگاهی می‌رساند :

1-    در سال 1400 به مرخصی استحقاقی کارکنان شاغل متناسب با روزهای حضور تا سقف 6 روز اضافه می‌گردد، این مدت با هماهنگی مافوق تا پایان سال قابل استفاده است و در پایان سال بیشتر از 9 روز مرخصی قابل ذخیره نمی‌باشد.

2-    برای کارکنانی که بخشی از سال 1400 مرخصی استعلاجی، بدون حقوق و غیبت بوده‌اند و یا در اواسط سال مشغول به فعالیت شده اند، میزان تخصیص مرخصی مذکور با توجه به تعداد تعطیلات رسمی تلاقی با پنجشنبه‌ها در ایام حضور آنها می باشد.

لذا مقتضی است حوزه‌های منابع انسانی مناطق مطابق ضوابط اعلام شده درخصوص مشمولین در سیستم اقدام لازم به عمل آورند.

 

15 نظرات
 1. نسرین می گوید

  سلام
  تو تبریز آقای بخشی معاونت انسانی گفته بخشنامه داخلی هست و این 6 روز به TCT1 تعلق نمیگیره. درصورتی که این موضوع قانون کاره ربطی به رسمی و غیر رسمی نداره. داره سال تموم میشه یا مرخصی بدن استفاده کنیم یا 6 تا هفت ساعت و بیست دقیقه اضافه کاری بدن.
  عاجزانه ازتون میخام پیگیری کنین
  ممنون

 2. ناشناس می گوید

  با سلام
  شما رو خدا پیگیری کنین شامل حال بچه های TCTهم بشه مگر زمانی که کارمندان رسمی سر کار بودن ما تعطیل بودیم این دیگه نهایت ظلم

 3. شرکتی می گوید

  سردبیر جان شامل کارکنان tct ستادی هم میشه که ان شالله؟

 4. ناشناس می گوید

  با سلام
  یه سوال داشتم خدمتتون آیا این شش روز شامل کارکنان ستادی که پنج شنبه ها تعطیل هستند هم میشه؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   اصلا فقط شامل اونا میشه
   یعنی فقط شامل اونایی میشه که 5شنبه تعطیل بودن

 5. ناشناس می گوید

  ای جان چه مدیران مهربونی داریم باید قدرشون رو بدونیم بعد از ۱۳ سال تازه یادشون افتاده یه چیزی به اسم آئین نامه استخدامی وجود داره .فقط باید گفت ….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   زشته! …..

 6. mananoo می گوید

  بااضافه شدن ۶ روز مرخصی موافقم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   مطمئن هستید؟
   ضرر نکنیم یه وقتی!

 7. ف می گوید

  در مخابرات منطقه آذربایجان شرقی اعلام کردن این ۶ روز فقط به کارمندان رسمی و قرارداد دائمی تعلق دارد و کارمندان شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با خدمات اول مخابرات و شسکام و… از این ۶ روز بهره مند نیستن. لطفا رسیدگی کنید

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   می پرسم
   چشم

 8. یاعلی می گوید

  سلام برای همکاران رسمی درتبریز محاسبه شده ولی برای خدمالت اول نه

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   خب شرکت خدمات اول باید انجام بده
   احتمالا هنوز فرصت نکرده.برای ما که اصلا برای هیچکی نشده

  2. ناشناس می گوید

   وای که ازدست مداخله شما که اخیرا بی پرواترشده مردیم

  3. ناشناس می گوید

   در اابرز میگویند چون بخشنامه ندارد در اختیار رئیس منطقه است و ایشان هم تائید نکرده اند که اضافه شود. مگر همچی چیزی میشود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here