مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

باور کنیم که مخابرات در انتهای 1400 به ته دیگ رسیده است؟

مخابرات ما- انگار باید قبول کنیم که دیگر پولی در میان نیست.پولی نمی آید و راهی برای تولید پول نداریم؟

مخابرات ما- زمان نوشتن این حرفها الان نیست! شاید  آخر ماه مناسب باشد  آنگاه که دیگر برای حقوق هم پولی وجود نخواهد داشت! اما … دیگر دیر خواهد شد!

در طی یک سال گذشته شرکت مخابرات به روش های مختلف تولید پول کرده تا بتواند حقوق بدهد! بخش عمده ای را از همراه اول گرفته است.چند هزار میلیارد تومان از ابتدای سال به هر حسابی که بوده از همراه گرفته تا بتواند سود سهام سهامداران عمده را بدهد! بخشی را به حقوق اختصاص داده.بخش کوچکی هم به مطالبات رفاهیات بازنشستگان اختصاص داده  است.همراه اول صراحتا به مخابرات گفته دیگر نمی تواند پولی بدهد!

بخش دیگری از نقدینگی از طریق وام های بانکی تهیه شده است.از سال گذشته با سخت گیری های سازمان خصوصی سازی دیگر هیچ بانکی به مخابرات وام نمی داد اما روابط شخصی مدیران بانک ها را سر میز مذاکره و وام نشاند.

در آمد شرکت مخابرات از راه وصول پول قبض های صادره هم بوده است.اما همه مدیران مناطق می دانند که هیچ استانی بجز تهران سود نداده است. میلیاردها تومان زیان در حساب مخابرت مناطق نشسته است.حسابرسی شش ماهه این را گفته است.همان بدهی را حداقل سه برابر کنید تا پایان سال 1400.

تمام راه های دریافت پول همین ها بوده است.به نظر می رسد دیگر امکان دریافت وام نباشد.درآمدها کافی نیست، همراه اول هم دیگر نمی تواند پشتیبانی کند.حالا چه باید کرد؟

کاش می توانستیم تمام شنیده های مالی یک ساله خیر را منتشر کنیم. پولهایی که آمده و پولهایی که رفته! و کشتی مخابراتی که به گل نشسته! مجوز دادن آمار مالی نداریم . سود سهام اشخاص هنوز داده نشده!  حدود 3 هزار میلیارد تومان زیان در حساب مخابرات ایران نشسته است.این پولها به کجا رفته است؟

حقوق شاغلین و بازنشستگان فکر می کنم ماهیانه 500 میلیارد تومان بشود در اکثر ماهها با وام پرداخت شده!  بیش از 3 هزار میلیارد تومان از حساب همراه اول برای مخابرات برداشت شده است.سود سالیانه برای دو سال گذشته به دولت داده شده است.  حدود 1 هزار میلیارد تومانش هم بابت مالیات های معوقه برداشت  شده است.300 میلیارد از همراه پول گرفته شده بابت مطالبات رفاهیات بازنشستگان و بهره وری شاغلین! اینها را اگر کنار هم قرار بدهید چنین معنی می دهد که مخابرات دستهایش را بالا برده است.روزها و روزهاست که وقتی از مخابرات می خواهیم برای بیمه درمانی، بیمه تکمیلی و … پولی کنار بگذارد تنها جواب این است که پولی نرسیده! باید صبر کنیم تا ببینیم چه می شود از حدود 250 میلیارد تومان بدهی شرکت خدمات اول به تامین اجتماعی، این ماه فقط 10 میلیارد تومان به تامین اجتماعی داده شده است.بدهی شسکام را به بیمه نمیدانم اما به آنها هم فقط 10 نیلیارد تومان داده اند تا خدمات درمانی کارکنان مسدود نشود.

با وجود تمام این داستانها، مدیران نیز در حال دعوا و زد و خورد هستند.ا.

 

گفتیم که!

زمان انتشار این مطلب الان نیست! همه در انتظار دریافت مطالبات هستند در حالیکه ما می گوییم نیم ریال نقدینگی برایش در نظر گرفته نشده است! می گویند از سهامدار عمده 350  میلیارد تومان گرفته اند تا مطالبات را بدهند!پس  انتشار این مطلب قطعا موجی از کامنتهای انتقادی به سمت ما خواهد آورد! اما ما به عنوان یک رسانه باید پیش از وقت اخطار کنیم وگرنه وجود ما به چه دردی می خورد!

پس اخطار می کنیم! آقایان! مدیران! همکاران! صندوق ها خالی است. کفگیرها به ته دیگ حورده و دیگر به سختی پولی حتی برای حقوق فراهم می شود!فرصت ها یک به یک از دست می رود و به پایان سال می رسیم! چاره کار چیست؟

آیا مدیران برای چنین روزی برنامه ای دارند؟

 

 

63 نظرات
 1. یکی که می داند می گوید

  مدیر منطقه ما با همدستی مدیر مالی درآمد کاذب شناسایی مبکند و چون نمی تواند آن را وصول کند باعث افزایش لاوصولی می شود ولی در نهایت بصورت کذب سود اعلام می کند و یکی از مدیران بزرگوار مخابرات ایران بررسی نمی کند که چرا استان ما در دوران مدیریت قبل چندین سال پیاپی زیان ده بوده و ناگهان پس از انتصاب مدیر جدید ناگهان از رتبه آخر به رتبه اول آمده.
  به نظرم چنین افراد دارای ید بیضا و کرامت و معجزه را در ستاد شرکت بکار گیرند تا از ورشستگی نجات یابیم.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   این منطقه ما
   در نقشه وجود نداشت! اگر بود میگفتن نگاهش کنن

 2. رضا می گوید

  پس چرا شرکتی که زیان ده هست سود سهام میده؟
  چرا کسی که بازنشست میشه وحقوق کامل از تامین اجتماعی میگیره باز هم چیزی تحت عنوان خواربار میگیره؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   رضا جان
   مخابرات در گذشته به هر ترتیبی بوده میخواست ارتباط خودشو با جامعه همکاران بازنشسته حفظ کنه از این کار هدفی داشت که دقیقا به سودآوری ارتباط داشت
   یعنی با ماهانه اندک پولی تحت عنوان خواربار، تعداد زیادی از بازنشستگان در ارتباط می ماندند و این کار منافعی داشت هکه جاش اینجا نیست
   باید پول در بیاد نه اینکه اینا رو قطع کنن

   1. رضا می گوید

    ممنون جناب سردبیر
    قانع شدم

  2. ناشناس می گوید

   حقت رو می خوای بگیری چرا دنبال بریدن نون دیگران از جمله بازنشستگانی !!عرضه داری برو حق و حقوقت رو بگیر ایرانی ها بدبخت هستن چون به جای بهبود در زندگی خودشون دیگران رو پایین می کشن که کم نیارن عاقبت این افراد گرسنگی هست که دیگه نمی تونن شکم خودشون رو سیر کنن

 3. رضا می گوید

  من موندم شرکتی که زیان ده هستد چطور سود سهام میده ؟

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   رضا جان
   چون همین سودها رو میده زیان ده شده دیگه
   این سودها رو از همراه اول میدن متاسفانه

 4. م . ن . ز خراسان شمالی می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  واقعا جدی میگی!!!
  پس چرا جلوی این همه ریخت و پاشها رو نمیگیرن!
  چرا جلو اضافه کاری (وقت گذرانی) ، و ماموریت‌های بی مورد کارمندان رسمی و قراردادی رو نمیگیرن!
  پس چرا جلو کارمندانی که بیش از ۳۰ سال دارن خدمت میکنن رو نمیگیرن!!
  پس چرا کارمندانی که بازنشست شدن رو دوباره دعوت بکار کردن و روز مزدی بهشون میدن!
  پس چرا…

 5. ناشناس می گوید

  الحمدولله رب العالمین. خدایا شکرت.

  1. ناشناس می گوید

   در ادامه ؛ هر چه آن خسرو کند شیرین بود!

 6. خدمات اول تهران می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  مخابرات شب وروز داره کنتور میندازه برام مردم یا مکالمه یا ای دی اس ال یا فیبر اختصاصی یا…… و بعدش بیشتر درامد مخابرات داره جاهایی دیگه هزینه میشه…..

 7. حمید می گوید

  سلام
  اگر مخابرات پول نداشت،که این حضرات دورش خط کشیده بودند،توسعه که تعطیل،پرسنل هم که از نصف کمتر شده،در آمدها هم که ماشاء اله بطور متوسط هر خانوار ایرانی یکصد هزار تومن ماهیانه،این پول نداره نخ نما شده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.