مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

سرزمین زیبای من- مخابراتی ها در محاصره برف

مخابرات ما- وقتی در سرمای سوزنده زمستان، و در بارش یک ریز برف در خانه کنار گرم کننده نشسته اید بدانید که یک نگهبان سایت های کوهستانی در برف گیر کرده است.

مخابرات ما به تمام همکاران نگهبان و یا همکارانی که برای ثبت اطلاعات به این سایت ها می روند می گوید: خسته نباشید! ما قدر زحمت شما را می دانیم..

مخابرات ما- وقتی در سرمای سوزنده زمستان، و در بارش یک ریز برف در خانه کنار گرم کننده نشسته اید بدانید که یک نگهبان سایت های کوهستانی در برف گیر کرده است.
کوههای بلندی در سرزمین زیبای ما وجود دارد که در بلندترین قله هایش یک سایت برپا شده است.اخیرا بارش سنگین برق در کوهستانها باعث شده راه های ارتباطی با این سایت ها بطور کلی قطع باشد.یعنی نگهبان نمی تواند پایین بیاید! شیفت بعدی هم نمی تواند بالا برود.
اینجا می خواهم روایتی واقعی یکی از این سایتها را برایتان به تصویر بکشم. سایت افچنگ در شهرستان سبزوار در خراسان رضوی.همان استانی که در پایان هفته
گذشته برف پوش شده بود.

تصاویری که می بینید  از ایستگاه افچنگ است که دسترسی به آن  بدلیل   بارش سنگین برف غیر ممکن و راه ورود به سایت مسدود شده است. معنی و مفهوم حرف ما این است که امکان تعویض شیفت نگهبانان وجود ندارد. یعنی نگهبان باید روزها در همان مکان بدون امکانات باقی بماند.

برای باز کردن راههای دسترسی به   این سایتها باید با پیمانکار برف روبی و تجهیزات سنگین به استقبالش رفت. البته تا پیمانکار با تجهیزات به سمت قله حرکت کند زمان زیادی از دست رفته است.در این میان سرعت عمل بسیار مهم است فرض کنید در آن سوی برف یک انسان منتظر امکانات غذایی و دارو باشد امری که در اکثر مواقع رخ می دهد.

گفته می شود امروز نگهبان سعی کرده است با بستن زنجیر چرخ به موتور سیکلت   به سمت جاده اصلی حرکت کند اما موفق نشده و مجبور شده است موتورش را در میانه راه رها کند و پای پیاده و بدون موتور به  ایستگاه برگردد. در چنین روزهایی حتی با لندرور هم نمی توان به ایستگاه رسید.بارها همکارانی که برای نوشتن CCR های پیمانکار  به سمت ایستگاه رفته اند  در راه گیر کرده اند

 

می دانیم که شما خاطرات بسیار جالبی در این مورد دارید.لطفا این خاطرات را با ما به اشتراک بگذارید.
8 نظرات
 1. زمان می گوید

  خدا حفظشان کند

 2. خدمات اولی می گوید

  یک خدا قوت به همه نیروهایی که توی این سختی کار میکنن.
  خدا حافظشون باشه

 3. طلا می گوید

  سلام سردبیر بهتر ازجان.خدمتتون عرض کنیم ماهم دراستان اصفهان شهرستان سمیرم غنوده بر ارتفاعات زیبای قله با عظمت دنا واقع در زاگرس میانی ومهد سیبهای گلگونه وشهر هزار چشمه سایتهای پر ظرفیت وکم ظرفیت متعددی هستیم ک 3 باب از انها دارای نگهبان وبقیه بدون نگهبان است که معروفترین انها ایستگاههای کلنجه.نرما کوه و مرواری است و حدود 20 سال با همت های بلند وجهادی وکمترین امکانات وبا ارتفاع برفهای 3 تا بعضا 8 متر وکولاکهای شدید. و تلاش های فراوان که حتی گازوییل در باک ولوله های دستگاهها یخ می زد وبخ دربهشت می شد وفقز یک دستگاه لندکروز با چهارچرخ زنجیر با عشق وافر و ازجان گذشتگی حتی یک شیفت هم نگذاشتیم نگهبانانمون گرفتار و غیبت بخورند ولی افسوس که نه اون وقت ونه پس از ان هبچ کسی ما را ندیدند وندیدند به غیر از خدای قهار و توانا ای کاش یک بار در این 30 سال واکنون یکبار یک کاغذ تشکر خشک وخالی فقط عکسهای نازنین وخاطراتش جاودان در کارنامه وجدانمان حک شده وماندگار است.خسته نباشند همه دوستان وهمکارانمان.فدای همه.دوستتان دارم.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   طلای پر ارزش
   حداقل چند تا عکس از خودتان و فضای اطراف بگیرید برای من بفرستید
   همنیجا توی سایت در بخش کامنتها هم میشه فرستاد
   یا ایمیل کنید [email protected]

   1. ناشناس می گوید

    سلام.چشم.

 4. رساگو می گوید

  سلام وخداحافظشان باشد

 5. amin3643 می گوید

  سردبیر گرامی،تو ایام سیل اهواز،همه بچه ها از جون و دل مایه گذاشتند

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دا خیرشون بده
   چرا عکس نمی فرستید خب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.