مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

خبری از پرداخت مطالبات نیست

مخابرات ما- مدتی است این انتظار بر اساس شنیده ها در همکاران و بازنشسته ها ایجاد دشه است که بخش مهمی از مطالبات پرداخت می شود اما بواقع چنین نیست.

مخابرات ما (سردبیری) – مدتی است این انتظار بر اساس شنیده ها در همکاران و بازنشسته ها ایجاد شده است که بخش مهمی از مطالبات پرداخت می شود اما بواقع چنین نشد. در حال حاضر نه پولی وارد مخابرات شده و نه جایی قرار است پولی بابت پرداخت مطالبات به مخابرات بدهد اما انتظارات ما بر خلاف این است.

ما مدتی صبر کردیم تا دوستانی که این خبرها را بر اساس شنیده ها و یا بر اساس گفتگو با بخشی از مدیران منتشر کرده اند خبرهای تکمیلی مبنی بر عدم پرداخت هم منتشر کنند اما این انتظار رخ نداد.این عزیزان حتما منبع مطلعی داشته اند برای خبرهایشان.اما چیزی نگفتند.

بدون اینکه بخواهیم به کسی نسبت انتشار شابعه با خبر نادرست بزنیم از همه دوستان خواهش می کنیم به اهمیت خبر واقف گردند و بدانند انتشار خبر خودش دنیایی است که مسئولیت زیادی بر عهده منتشر کننده اش می گذارد. گذشته از آن ذهن خواننده را تخریب می کند.در ماه های پایانی سال، شرکت مخابرات ایران هر هنری هم داشته باشد قطعا برای پرداخت مبالغ پایان سال به خرج خواهد داد.در سه ماه پایانی پرداختها دقیقا دو برابر می شود در حالی که مخابرات حتی در پرداخت حقوق ماهیانه مشکلات زیادی داشته است.

تنها مرجعی که تا امروز به مخابرات ایران پول داده و در پرداختها یاری رسانده فقط همراه اول بوده است که آن هم تا این لحظه پرداختهای بسیار ی به مخابرات و یا به حساب مخابرات داشته است لذا گمان نمی کنم دیگر بتواند پولی بدهد.دیگر سهامداران نیز بابت مطالبات ما چیزی نمی دهند.دولت خودش برای گرفتن سود سهام چنان فشاری به مخابرات آورد که اندازه نداشت.حق هم داشت. پول نیاز دارد و مطالباتش را باید جمع کند.اما سهامدار دیگر نیز همین شرایط را دارد.دیگر اجازه بدهید بیش از این توضیح ندهم.سهامدار پولی نداده تاکنون.

 

بنابراین ساده و خلاصه بگویم بر اساس داشته های مالی، هرگز در ذهن نمی گنجد که مخابرات بتواند مطالبات را از شیوه های معمول پرداخت کند.همان فروض سهام راه خوبی بود که برخی از دوستان مسدودش کردند.آنچه می گوییم واقعیت های موجود است.ما باید خودمان نیز اندکی سیاست بدانیم و دو دو تا چهار تای معمول را بکار بندیم.هزاران میلیارد تومان مطالبات کارکنان به این شکل، قایل پرداخت نیست یعنی هر حرفی را نباید باور کنیم.

اما انتظار داریم مخابرات راهی برای این مشکلات پیدا کند.مطالبات، یعنی پولی که به مرور زمان صفر شده است.متاسفم که بگویم گروهی از همکاران به دنبال تنظیم شکایت نامه در گروههای 50 تا 100 نفره هستند تا مخابرات را واردار به تمکین کنند.در این باب ما هیچ نظری نمی دهیم ولی حق را به جانب همکاران می دهیم.

اما مدیران گرامی باید بدانند این شایعات بی ثمر اثر نامطلوبی روی روح و روان شاغلین و بازنشستگان می گذارد.درست نیست که برای فشار به طرف مقابل دعوا از کارکنان مایه بگذاریم.نیاز مالی باعث می شود ما هر حرفی را باور کنیم و برایش حساب باز کنیم لذا از مدیران خواهش می کنیم تا وقتی که اطمینان به امری ندارند هرگز حرفش را نزنند.

 

حرف آخرم با دوستان تشکل هاست.هم تشکل های شاغلین هم بازنشستگان.از اینان خواهش می کنم خبر رسانی را به اهلش واگذار کنند.ما تمامی حرفها و خبرهای شما را در هفته گذشته دنبال کردیم اما به آن دامن نزدیم چون می دانستیم پولی در میان نیست.پولی نباشد مطالبه ای هم پرداخت نمی شود.من درک میکنم که روسای تشکل ها تحت فشار وحشتناکی از سوی اعضای تشکل هستند اما در پایان هر هفته، وقتی پرداختها عملی نمی شود اعتماد اعضای تشکل به روسای آن، کم رنگ تر می شود.ما دوست داریم تشکل ها پر قدرت باشند و مولای درز حرفهایشان نرود.پس چه اشکالی دارد خبر و خبر رسانی را به اهلش واگذار کنند.اهلش قطعا فقط ما نیستیم.خیلی های دیگر هم هستند.

به خوانندگان گرامی هم می گویم خبر نویسی فقط نوشتن چند خط برای اطلاع نیست.بلکه برای گوینده یا نویسنده مسئولیت ایجاد میکند اگر خبری درست نباشد باید حتما بعدا به اطلاع خوانندگان برسد. ما سعی کرده ایم چنین باشیم.سعی کرده ایم … از شما هم خواهش می کنم برای نوشتن شایعات نادرست ما را تحت فشار قرار ندهید.هر خبری یا شنیده ای یا شایعه ای که احتمال صحت داشته باشد حتما منتشر خواهیم کرد. پس وقتی خبری را نمی نویسیم یعنی خبر انجام نمی شود نه اینکه از آن بی خبریم.

 

چنانچه پرداخت مطالبات به خانه آخرش رسید حتما خبرش  را زودتر از همیشه به شما خواهیم داد. جریان نقدینگی، حرکتی پنهانی نیست حتما نشانه هایی دارد.

 

 

14 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سردبیر جان این جمله که پولی وارد مخابرات نشده را از کجا آوردید؟روزانه میلیاردها تومان وارد مخابرات می شود! فقط مشخص نیست کجا می رود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. صابقون می گوید

  پس اون کانون بازنشستگان چه کاری میکنن؟ماهی ۵تومن ازمون میگیره و کلا از تمام بازنشسته ها به عبارتی ماهی ۱۵ میلیون میشه،به اسم پیگیری مطالبات
  مخابرات خونمون رو کرده تو شیشه کانون بازنشسته ها هم از اینطرف

 3. بازنشسته می گوید

  سیر غم گرسنه نداره سواره هم غم پیاده خبر ندارند که اشخاصی که بازنشسته شدند چه زحماتی در سی سال کاری کشیدند اکنون هم حداکثر حقوق به هشت ملیون تومان نمی رسد ایا با این مبلغ می شود زندگی کرد قیمت یک ساندویچ به بالای سی هزارتومان رسیده است باحقوق روزانه می شود فقط تعداد 8عدد ساندویچ خرید کرد

 4. کارمند رسمی می گوید

  بله درست میگید،اون مدیر هم به من دروغ گفته بوده مثل اینکه و من نمیدونستم حرف درستی نزده و اومدم خبر رو منتشر کردم که کار اشتباهی کردم،از همه خواننده ها عذرخواهی میکنم

 5. در انتظار ظهور می گوید

  انشالله خوب میشه، بزرگ میشی یادت میره.
  این جمله رو معمولا به بچه هایی میگن که مثلا دستشون سوخته ( بوو شده ).
  داغی که مسئولین مخابرات بر دل ما کارمندان و علی الخصوص بازنشستگان گذاشته اند با این حرفهای بچه گول زنک بهبود نخواهد یافت.
  اون روزهایی که هر ماه و هر سال حق و حقوق ما رو در جیب های مبارکشون سرازیر میکردن به فکر چنین روزهایی نبودن؟ اگه نبودن که ……… و اگه بودن که دیگه بدتر!
  با توضیحات شما خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم. همینجا در حضور جمع از مسئولین محترم و گرامی مخابرات بالاخص بانیان خصوصی سازی و افرادی که در هر پست و مقامی تاکنون موجب بدبختی و زمینگیر شدن اغلب خانواده های مخابراتی گشته اند ، صمیمانه پوزش میطلبم و امیدوارم که این گناه نابخشودنی ( طلبکاری ) ما را به بزرگواری ( خود بزرگ بینی ) خود ببخشایند. باشد که در روز جزا خداوند تبارک و تعالی از سر تقصیرات طلبکارانه ما نسبت به این قشر مظلوم ( بخوانید ظالم ) بگذرد.
  بیچاره مخابرات پول نداره آخه چرا اینقد تحت فشارش قرار میدیم . گناه دارن. بذار با پولهایی که از ما کم کردن این چند صباح رو هم بگذرونن و مدیران بعدی هم به ته مانده های کیسه مخابرات دست پیدا کنند و همچنان ما پولی برای دریافت نداشته باشیم و هی از ما کوتاهی و سکوت و عدم بیان درد بی پولی و هی از جانب بزرگواران مسئول عدم توجه و اظهار بی پولی ….. .

 6. سعید می گوید

  به قول شاعر:
  آب اجل که هست گلوگیر خاص وعام
  بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد
  ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز
  این تیزی سنان شما نیز بگذرد

  1. امیدواربه آینده می گوید

   خدایا فقط خودت به فریادمان برس…همکاران عزیزبازنشسته باید به زودی فکرتجمع باشیم. فقط با تجمع میتونیم به حق وحقوق12ساله مون برسیم..به خدا این پول که هرچندوقت 1بار به عنوان مطالبات میدن اگر در زمان خودش پرداخت میشد ارزشش بالا بود.من نمیدونم چه طوری میخوان جواب ماروبدن؟؟راستی ازآقای سلطانی هم خیییلی ممنونیم که اول سال1400گفت خبرهای خوبی برای بازنشستگان درراه هست…سال داره تموم میشه ولی هیچ اتفاق خوبی نیفتاد

   1. جهان سومی می گوید

    سلام اقای سردبیرو وامیداوربه آینده آقاجان همه چیزرفت روهواپول ،درآمدمخابرات ومخصوصاجوانی مان دیگه ‌کدام آینده من امروزمیتونم درکنارخانواده یک غذای درست حسابی ولباس خوب استفاده ولذت ببرم زمانی که من نیستم این پول به چه دردی میخوردالان ازهمکاران رسمی دراستان درعرض ۵ سال نزدیک به ۴۵نفرقبل ازبازنشستگی فوت کردندکدام آینده ،(این یعنی جهان سوم)

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

     سلام
     من تا آخرین نفس از عمرم می جنگم. فقط امیدواری به چه دردی میخوره خب؟
     تلاش خودمو میکنم برای رسیدن به نقطه بهتر

  2. ناشناس می گوید

   آفرین به ذوق شما

 7. یاحقی می گوید

  سلام به سردبیر عزیز.ازشانس بد ما بوده که مخابرات خصوصی شد .خصوصی سازی برای این کشور باید در صد سال آینده انجام می شد.باید برای پس انداز ۶درصد که از ۳۰سال پیش ماه به ماه از حقوق کم شده التماس کنیم؟تا پرداخت شود.به چی س….شکایت کنیم شکایت دزد رو به دزد ببریم.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   خصوصی سازی از مخابرات شروع شد متاسفانه

   1. سوشیانس می گوید

    البته اینی که هست خصوصی بازیه نه خصوصی ساز در واقع مخابرات را کادو پیچ کردن و به ثمنی اندک به سهامدار عمده تحفه داده اند و ایشان نیز لطف کرده از محل فروش دارائیها و سایر منابع ( من جمله نقدیگی فوق العاده شرکت در حسابهای مختلف ) اقساط 8 ساله را پرداختند

 8. رساگو می گوید

  سلام سردبیرعزیز.کاملاصحیح ودقیق فرمودیدید.هرفردی اعم ازکارمند وتشکلات صنفی وکانون بازنشستگی ،اگرخبرنادرستی رااشاعه دهدوعدم اعمال آن خبرموجب ناسزایانفرین یا..به فردیامسیولی بشود.آن فردیاتشکیلات شرعاواخلاقادرگناه گوینده ناسزاشریک است.پس سعی کنیم تاازخبری اطلاع دقیق ندارین آنرانشرندهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.