مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

پرسیده اید، آیا مخابرات مشمول طرح بکارگیری و ساماندهی نیروهای شرکتی می شود یا خیر.

مخابرات ما- پرسیده اید، آیا مخابرات مشمول طرح بکارگیری و ساماندهی نیروهای شرکتی می شود یا خیر. به این سوال پاسخ داده ایم.

مخابرات ما- در این ایام سوالات بسیاری از دوستان شرکتی در باب طرح ساماندهی نیروهای شرکتی پرسیده شده است.ما از همان ابتدا که این طرح در مجلس مطرح شد از نمایندگان مردم خواستیم صراحتا تکلیف مخابرات را روشن کنند و هیچ چیزی را به اگر و اما نسپارند.در عین حال نشانه های زیادی دیده می شود که این بار واقعا نیروهای شرکتی به سامانی برسند و از این وضعیت خارج شوند.

ما پاسخ این سوال را در چند بخش عرضه می کنیم.

اول اینکه هیچ دلیلی ندارد قوانین معمول کشور شامل همه بشود بجز مخابرات.هدف مجلس از این طرح ساماندهی نیروهایی است که با دستمزد غیر معمول در اختیار شرکتهای تامین نیرو قرار گرفته اند.لذا باید این طرح شامل شرکتهای بزرگی مثل مخابرات هم بشود.

دوم اینکه وقتی شرکت مخابرات اجرای طرح ایثارگری را می پذیرد نمی شود طرحی معادل آن را نپذیرد.ساماندهی و استخدام ایثارگران و خانواده آنها در حالی پذیرفته شده است که تا امروز واحد حقوقی مخابرات همه طرح های اینچنینی را به بهانه خصوصی بود مخابرات رد کرده است.این تغییر رویکرد را به فال نیک می گیریم و از آن استقبال می کنیم و پس از آن منتظر اجرای طرح های مشابه آن هستیم.

سوم اینکه بر اساس ماده 29قانون 5 ساله ششم توسعه، وقتی مشمولین قانون ذکر می شوند شرکتهای دولتی و ستاد اجرائی را مشمول این طرح می دانند.

از سویی 40 درصد از سهام مخابرات در اختیار دولت است از سوی دیگر 40 درصد از سهامش در اختیار ستاد اجرائی و بنیاد تعاون است.هر دوی اینها در قانون صراحتا ذکر شده اند.بنابراین 80 درصد از سهامش مشمول طرح است.

چهارم اینکه نمایندگان نیروهای شرکتی که با نمایندگان مجلس گفتگو کرده اند خبر آورده اند که این بار نمایندگان مردم مصمم هستند که مخابرات این طرح را اجرا کند.

پنجم اینکه این تشتت و ناهمگونی و بی عدالتی نمی تواند دوام داشته باشد.قبلا نیز در سال 1399 اخطار کرده بودیم که اگر مخابرات خودش بسوی ساماندهی نیروهای شرکتی نرود این امر به اجبار تحمیل خواهد شد.اینک به همان وضعیت اجبار رسیده ایم.

 

اما عده زیادی از دوستان می خواهند نظر شخصی ما  را بدانند.در این باب بسیار روشن و شفاف بارها اعلام کرده ایم که وضعیت جاری بی عدالتی محض است.شرایط کشور و کمبود شغل باعث شده جوانان به اجبار شرایط کارفرما را بپذیرند اما این حالت دوامی نخواهد داشت.شرکت مخابرات با تغییر تعرفه ها باید به دنبال افزایش درآمد و تامین حقوق مناسب برای همه نیروهایش از جمله نیروهای شرکتی باشد.ضمن اینکه اصولا تقسیم بندی نیروها به مخابراتی و شرکتی تبعیض آشکار بین نیروهاست.

بنابراین نظر شخصی ما کاملا روشن و واضح است.اصولا باید شرکتهای تامین نیرو برچیده شوند و دستمزد عادلانه  به همه پرداخت گردد.حداقل قرارداد مستقیم حق طبیعی یک کارمند است.

 

42 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  هرجا قوانین به نفع سهامدار عمده قبچی و تیغ به سفره ما می زند اما وقتی به ضررش می شود کر و کور و لنگ می شود

 2. رضا می گوید

  با سلام. همکاران نمی دونم چقدر پیگیر هستند اگر از هر استان یک یا دو نماینده انتخاب بشه و یک کانال کشوری در فضای مجازی تشکیل بدیم و همه همسو و یکصدا هماهنگ بشیم زودتر به نتیجه میرسیم.‌ بچه های اراک

 3. خدمات اولی می گوید

  سلام
  ممنونم سردبیر عزیز که پیگیر هستید و خبرها رو منتشر می کنید.
  امیدوارم نماینده های نیروی شرکتی مخابرات در مجلس موفق بشن و این طرح برای همه اجرا بشه.
  درسته خودم شامل طرح ایثارگری هستم ولی به دنبال خوشحالی برای همه همکاران عزیزم هستم.

 4. سردار نیشابور می گوید

  سلام دوست گرامی ظاهرا شما از کل طرح زیاد در جریان نیستی قرار نیست بار مالی داشته باشه قرار هست دست واسه ها از جیب کارگران قطع بشه مثلا الان پولی که مخابرات برای هر نیرو به خدمات اول میده وپول که من شما میگیریم یکیه این واسطه که حذف بشند خود به خود حقوق افزایش پیدا کرده و درمورد بیمه هم که فرقی نداره که مخابرات واریز کنه چی واسته ..مثال واضح برات بزنم اگه شما از دامدار بری شیر بگیری مطمئنا هم خاصیت بیشتری هم قیمت مناسب تر اما اگر شیر بره به کارخانه بعد شیر پاکتی دست شما برسه این وسط ببین کارخانه دار چند درصد از خاصیت شیر رو کم کرده وبعد تحویل شما میده

 5. حسینی می گوید

  احسنت تحلیلی هوشمند و مطابق با واقعیت میدانی بوده است.

 6. ناشناس می گوید

  سلام
  مخابرات تافته جدا بافته نیست این مشکل هم باید حل شود
  ولی خدا را خوش نمی‌آید
  آنکه می‌تونه مرهمی به درد بنهد
  بی تفاوت از کنار قضیه میگذرد
  وادعای مسلمانی دارد

 7. ۲۵سال شرکتی می گوید

  سلام جناب سردبیر محترم
  به نظرم و به گفته مطلعین اگر مخابرات طرح ایثارگری رو پذیرفته دلیلش این بوده که سهام داران از سهم خودشون به مخابرات بخشیده اند،یعنی از سود خود که کرده و برای این قضیه به مخابرات کمک کردن،ولی بعیده که بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی شرکتی رو مخابرات سروسامان بده،همبن الان مخابرات برای تامین حقوق و دستمزد هر ماه از همراه اول مبلغ ۳۰۰میلیارد تومان میگیرد چون کسری دارد،اون وقت شما حساب کنید که ۵۰ هزار نفر به بدنه مخابرات مجدد اضافه شود چه بار سنگینی دارد،آیا با این وصف سهام داران از سود جیبشون میگذرن؟؟؟؟ باید با واقعیت ها کنار اومد
  متاسفانه
  باید بسوزیم و بسازیم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دوست من
   یعنی دوبت تا روز بازنشستگی دوستان ایثارگر هزینه حقوق و پرداختی ها رو قبول کرده و میده؟
   تا امروز به روشنی این موضوع مشخص نشد.حتی اگر هم دولت قبول کنه یکی دو ماه میده بعدش خود مخابرات باید تامین کنه
   اصولا تطبیق اینا با هم کار درستی نیست
   از هر جایی اون پول میاد این پول هم باید بیاد
   مگر مصوبه مجلس نیست؟ مگر مصوبه مجلس ، محل هزینه مشخص نیست؟
   خب اینجا هم مشخص کنه. معلومه که باید به مخابرات کمک کنن

   1. شرکتی می گوید

    بیاین دعا کنیم این طرح تبدیل وضعیت ایثارگران اوکی بشه تا این باب باز بشه که مخابرات باید باید باید مصوبات و قوانینی که مجلس تصویب میکنه رو اجرا کنه . اگه این قانون تبدیل وضعیت ایثاگران رو زمین بمونه و مخابرات اجرا نکنه عمرا دیگه هیچ طرحی رو که مجلس تصویب کرده اجرا کنه. مخابرات و ستاد اجرایی فرمان امام و اعتماد مبین باید بدونن که تافته جدا بافته و ایالت خودمختار نیستن که هر طرحی رو که به مذاق شون خوش نیومد و براشون بار مالی داشت اجرا نکنن .

  2. سردار نیشابور می گوید

   سلام دوست گرامی ظاهرا شما از کل طرح زیاد در جریان نیستی قرار نیست بار مالی داشته باشه قرار هست دست واسه ها از جیب کارگران قطع بشه مثلا الان پولی که مخابرات برای هر نیرو به خدمات اول میده وپول که من شما میگیریم یکیه این واسطه که حذف بشند خود به خود حقوق افزایش پیدا کرده و درمورد بیمه هم که فرقی نداره که مخابرات واریز کنه چی واسته ..مثال واضح برات بزنم اگه شما از دامدار بری شیر بگیری مطمئنا هم خاصیت بیشتری هم قیمت مناسب تر اما اگر شیر بره به کارخانه بعد شیر پاکتی دست شما برسه این وسط ببین کارخانه دار چند درصد از خاصیت شیر رو کم کرده وبعد تحویل شما میده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.