مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

شرکت مخابرات ایران آماده همکاری همه جانبه برای توسعه فیبر نوری است

مخابرات ما -مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که آیا شرکت مخابرات ایران به وعده‌ ایجاد یک میلیون پورت فیبر نوری در سال عمل‌ می‌کند، گفت: این شرکت تابع سیاستهای مصوب وزارت ارتباطات برای توسعه فیبرنوری است، همانطور که سالیان متمادی در این زمینه کار کرده‌ایم، برای این توسعه نیز اعلام آمادگی کردیم.

مخابرات ما (مالکی)-به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، مهندس سلطانی درباره علت عدم تحقق پنج میلیون پورت فیبر نوری و تضمین ایجاد یک میلیون پورت سالیانه، اظهار کرد: وقتی شما برنامه سالیانه می‌دهید، باید الزامات و امکانات بر اساس آن برنامه مهیا شود و اگر مهیا نشود، این برنامه محقق نمی‌شود. اما اگر طرحی و برنامه‌ای می‌دهید و جامع به آن برنامه نگاه می‌کنید، ینی همه چیز را پیش‌بینی کردید و در آن صورت می‌توان انتظار تحقق برنامه را داشت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با وزارت ارتباطات بیان کرد: ما کمیته‌های تخصصی مشترک داریم و روی طرح‌ها کار میکنیم و کاملا هماهنگ هستیم. شرکت مخابرات یک شرکت بزرگ است و برای کار و اجرای پروژه‌های بزرگ هیچ دغدغه‌ای ندارد، 31 استان وجود دارد و ما در مخابرات، منابع انسانی متخصص و باتجربه و سالها کار تخصصی در تکنولوژی‌های مختلف داریم و شرکت مخابرات هیچ محدودیتی در خصوص منابع انسانی و اجرا ندارد واگر الزامات آماده باشد، ما آماده هستیم.

این در حالی است که مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره عدم تحقق وعده پنج میلیون پورت فیبر نوری تا سال 1398، گفته بود: برای تحقق شبکه دسترسی در شبکه ملی اطلاعات، به 5000 میلیارد هزینه نیاز بود، برای تامین این هزینه، طرح چند راه وجود داشت، اصلاح تعرفه‌های مخابرات، کمک سهامداران و فروش بخشی از اموال شرکت و چون توافق بین وزارت و سهامداران، انجام نشد، این اتفاق رخ نداد و ما از سمت خودمان یک میلیون پورت را مهیا کردیم و تا پایان امسال 300 تا 400 هزار پورت دیگر اضافه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.