مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما
محرم عاشورا

چرا قانون جدید مخابرات (حق اولاد دختران ازدواج نکرده) برای شرکتهای اقماری (خدمات اول و شسکام) اجرا نمی شود؟

مخابرات ما – یکی از خوانندگان شرکتی این سوال را مطرح کرده است :چرا قانون جدید مخابرات (حق اولاد دختران ازدواج نکرده) برای شرکتهای اقماری (خدمات اول و شسکام) اجرا نمی شود؟

مخابرات ما– قوانین اجرائی شرکت مخابرات ایران باید در تمام شرکتهای اقماریش جاری باشد.هر چند که این شرکتها از نظر حقوقی تابع الگوی سازمانی خود و قوانین کارگری هستند اما در قوانین داخلی، قطعا باید تابع مخابرات باشند.به همین دلیل مخابرات هم باید تعهداتش را برای این افراد محترم بدارد.

 

یک نمونه از این تفاوت ها، مصوبه جدید شرکت مخابرات ایران برای دختران ازدواج نکرده است.اجازه بدهید کامنتی را منتشر کنیم که بطور دقیق موضوع را شرح می دهد.

پرسنل شرکتی با بیست سال سابقه

سلام آقای سردبیر
میشه لطفاً پیگیری کنید حق اولاد دختران بالای ۱۸ سال که ازدواج نکردن رو چرا به کارکنان رسمی پرداخت می کنند ولی برای کارکنان شرکت خدمات اولی ها پرداخت نمیشه و فقط در صورت اشتغال به تحصیل پرداخت می کنند

زمانی که از شرکت سوال می کنیم چرا مخابرات به کارکنان رسمی اعلام کرده حق اولاد دختران بالای ۱۸ سال که ازدواج نکردند و تحصیل هم نمی کنند از سال ۹۷ براشون پرداخت می کنند . در پاسخ می گویند بخشنامه مال کارکنان رسمی و شامل پرسنل خدمات اول نمیشه . خدایا چقدر تبعیض!

حرف ایشان کاملا درست است.

ما هم از شرکت خدمات اول پیگیر نحوه اجرای این قانون شدیم. اعلام شد که متاسفانه مخابرات این قانون را برای کارکنان خود تصویب کرده است.

این تفاوت ها بسیار آزار دهنده است در حالی که هزینه چندانی برای مخابرات ندارد.

 

6 نظرات
 1. زنبور می گوید

  با این اوضاع اقتصادی، دخترها فامیل ما نفری چهل سالشون شده هنوز مجرد هستند والا زیبا تحصیلکرده و باهوش و مستقل !!!!! اینم یه مشکل دیگه جامعه!!!! ازدواج هم داره با بی مدیریتی مسولین حذف میشه.

 2. ناشناس می گوید

  سلام وقتی میگن شرکتها باید برداشته بشه چون دست مافیا …………..

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   نمیشه بدون توهین به دیگران حرف خودتون رو بزنید؟

 3. ژژژژ می گوید

  خیلی جالبه برای فرزند دختر بالای 18 پرداخت نمیشه ولی داریم در همکاران که فرزند پسر بالای 18سال داره که امسال هم اشتغال به تحصیل نداره و همچنان حق اولاد برای ایشان پرداخت میشه !!!!!؟؟؟؟؟ همه چی برعکس شده و دقت دقیق در فیش ها رو نشون میده ؟!

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   مدارک تحصیلی هر سال چک میشه و اگر اضافه بدن چند ماهی ازش پس میگیرن
   ولی کلا در مورد پسر و دختر و این حرفها، واقعا من درک نمیکنم قانون دلیلش برای این تصمیمات چیه

 4. مخابرات حق الناس می گوید

  سلام
  بیمه تامین اجتماعی شرکت تی سی تی پرداخت نمیکنه
  برج ۲ ۶ ۷ ۸ پرداخت نشده دفترچه اعتبار ندارند
  حق الناس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here