مخابرات ما
خبرگزاری مخابرات ما

تاثیر بورس بر کارمندان شرکت مخابرات -بخش اول

مخابرات ما- دوست تحلیلگر جدیدی به جمع ما در مخابرات ما اضافه شده است که قرار است مطالب تحلیلی در رابطه با حوزه تجاری، بورس و … برای شما آماده کند.این مطلب هم حاصل زحمت ایشان است.

 

مخابرات ما – در یکی از مراکز اداری‘ وارد اتاقی می شوم، ۲ نفر در حال تلاش برای سرخطی زدن هستند، دو نفر هم در حال ثبت نام کارگزاری و سجام.
بورس و ورود به بازارهای مالی جدید در بین تمام افراد جامعه فراگیر شده است بطوری که ۸۰ درصد از افراد جامعه کد بورسی دارند. کارمندان هم خواسته و ناخواسته وارد گود شده اند.

یکی از دلایل بورسی شدن کارکنان مخابرات این است که کارکنان رسمی  و قراردادی -قبل از سال ۸۹ – دارای سهم اخابر و همراه هستند ضمن اینکه تاخیر در پرداخت حقوق، تورم، پایین بودن دستمزد و حقوق موجب بورسی شد کارکنان شده است .

اکنون بازی شروع می شود… بورس، بورس و بورس.

⏰ صبح منتظر رسیدن ساعت ۸:۲۹:۵۶ هستند و تا ساعت ۱۲:۳۰ و بلکه ساعت ۱۶ چشم بر روی پرتفو و صفحه معاملاتی می دوزند.

استرس، اضطراب و تپش قلب حاصل این جدال است.

👨‍💼👩‍💼

ورود کارکنان ادارات و شرکتها، از جمله مخابرات به بورس معضلات زیر را دارد:

۱. کارکنانی که زمانی برای رفتن به ماموریت هر تلاشی می کردند، اکنون راهی می یابند تا به ماموریت نرفته و پورتفو خود را کنترل نمایند، چرا که حق ماموریت حدود ۲۰۰ هزار تومان است اما سود یک روز معامله در بورس بیش از این حرفهاست.
۲. استفاده از تجهیزات و سیستم های سازمان جهت انجام معاملات کار، هزینه های سیستم را بالا برده است.
۳. وجود نوسان زیاد در بورس موجب بروز اضطراب و استرس و مشکلات روحی و جسمانی شده که مستقیم بر عملکرد مخابرات اثر می گذارد.
۴. تهدید از جانب مراجع قضایی در خصوص برخورد با کارکنان بورس باز هم بر فشار روانی کارکنان افزوده است.
۵. تمایل بیشتر به دورکاری جهت آسایش در انجام معاملات و در نتیجه کاهش بهره وری سازمانی چرا که در دور کاری هیچ نظارتی بر کارکنان وجود ندارد و راحت تر کار بورسی خود را انجام می دهد.
۶. بی انگیزگی شغلی به دلیل سود بالای بورس. مگر تفاوت کارشناس و کارشناس مسئول و تفاوت با رئیس چقدر است؟ با یک حساب سرانگشتی هر کسی به این نتیجه می رسد به جای قبول مسئولیت به فکر افزایش درامد باشد.
۷. استعفای کارکنان هم دیگر معضل وجود بورس است. کارمندی که سرمایه و درامدش مهمتر از شغلش باشد و مدیرش با فعالیت و گذاشتن زمان در بورس مخالف باشد راهی جز استعفا ندارد.

 

کارمندی که وارد بورس شده اکنون دیگر نمی تواند این بازار را رها کند.اما برای حل مشکل راه حل هایی هم وجود دارد.

💥ما در مطالب بعدی باز هم در این باره صحبت خواهیم کرد اما اکنون شما بگویید راه حل رفع مشکل حضور کارکنان مخابرات در بورس چیست؟

 

1225750cookie-checkتاثیر بورس بر کارمندان شرکت مخابرات -بخش اول
27 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سردبیرجان خداقوت
  اینکه مطالبات ص ۶%را سهام بدهند بسیارعالی وموافق هستیم  0  0

 2. محمد جواد می گوید

  سلام . بهترنیست به جای برخورد بگیر و ببندی ،مشکل رو ریشه ای حل کنید ؟ به نظرتون اگه اختلاف حقوق بین یک کارمند جزء و مدیرها اینقدر زیاد نبود و یا اینکه حق و حقوقمون که تویب شده و قانونی هست رو باید با تجمع و اعتراض بگیریم و سایر مسائلی که کارکنان رو اینقدر بی انگیزه کرده و … حل بشه باز هم کارکنان به فکر کسب درآمد تو محیط ریسکی بورس می بودند ؟  0  0

 3. ت می گوید

  نوشته کاملا نادرست و نابجایی بود. گویی بایست دست و پای کارکنان را بست تا کار کنند. اگر این سازمانی که میفرمائید نظام ارزیابی درست و حسابی دارد چه نیازی است به کنترل های پادگانی و به اسارت گیری کارکنان؟ اگر هم کسی درآمد بیشتری از بورس داشت و خودش خواست برود چه غمی دارد مخابرات؟ مخابراتی که همیشه از حجم نیروی انسانی اضافی شکایت داشته.
  از همه بدتر، وصل کردن بورس به دورکاری بود! دورکاری که هزینه های گرمایشی سرمایشی، مصرفی و جابجایی را کاهش میدهد، کارکنان را بیهوده خسته ترافیک نمیکند و به شهرها آلودگی و ترافیک بیشتر اضافه نمیکند شد بهانه کارکنان برای بورس بازی؟؟ ایکاش کمی تعقل و انصاف چاشنی این تحلیل میکردید.  0  0

 4. رنجبر از خراسان می گوید

  باسلام
  ۱/ اولا مراجع بورس را حلال اعلام نموده اند وماسهامدارجزیی مثل بعضی از سهامداران حقوقی حرامخوار سهمی در بالا وپایین بردن قیمت نداریم
  ۲/اقازاده ها و بعضی از وزرا ووکلا و اقوام وخویشانشان که مشغول درامدزایی از رانت اطلاعاتی واختلاس هستند وکسی هم بطور جد پیگیر نیست
  ۳/ سوم اینکه وقتی مسولین مالی مخابرات بطور اشکار حق وحقوق کارگران را مثل همین ذخیره های صندوق ۶% و کسورات وامها برمیدارند و جوابی نمی دهند انچه بجایی نمیرسد فریاد است و طلبکاریهای چندین ساله کارگران زحمتکش را بطور قطره ای وبا دیرکرد چند ساله پرداخت میکنند
  حالا شما چه انتظاری از کارکنان مخابرات دارید که در موقع بیکاری البته به درامد نه چندان زیادی در بورس مشغول نشوند لطفا خجالت بکشید ودم از حرام وحلال نزنید چون هرکسی برای خودش وجدان بیداری دارد ولی همیشه زیر دست به عملکرد بالادست خود نگاه میکند  0  0

 5. پرنده آبی می گوید

  سردبیر جان سلام

  یکی از مشکلات ما برخوردهای بی منطق مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران و به تبع مدیران مناطق هست من می ترسم این مطلب شما باعث حساس شدن این بزرگواران شده و با بازدید های ناگهانی و کنترل ای پی ها نسبت به شناسایی کسانی که در بورس هستند اقدام‌کنند و متاسفانه آنها نگاه نمیکنند که طرف آیا کارش را هم انجام داده یا نه صرفا به جرم وارد شدن به پنل کارگزاری ، ممکن است طرف را به کمیته انضباطی بکشند . پس قربان شکل ماهت سردبیر جان بهتر است این موضوع را همینجا خاتمه بدیم و صرفا دوستان را تشویق کنید کار های اداری خود را زمین نگذارند  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   پرنده آبی من
   مطمئن باشید سردبیر شما چیزی دیده یا شنیده که دارد به شما آلارم می دهد
   ما اول آلارم را به همکاران می دهیم که مراقب رفتارشان باشند آن صفحه وامانده بورس دائم جلوی رویشان باز نباشد
   کارهایشان را درست انجام دهند
   وگرنه مگر یک نفر چقدر می خواهد سرمایه گذاری کند؟ روزی یکی دو ساعت هم توی بورس باشد. خب باشد.
   نه اینکه ۲۴ ساعته از بورس باشد و وقتی کاری ارجاع می دهید عوضی تحویل بگیرید
   سردبیر بی جهت باب بحثی را بار نمی کند
   ولی باشد کم همینجا بخاطر گل روی شما بستم رفت
   ولی بدانید داستان تمام نمی شود
   ما می خواستیم پولهای کارکنان را از گوشه کنار به سمت سرمایه گذاری بکشانیم
   میخواستیم …. امروز پیشنهاد داشتیم از یکی از همکاران، که پول صندوق ۶ درصد را که ما رنگش را هم ندیده ایم در صندوقی در بورس سرمایه گذاری کنند
   پیشنهادات دارد از راه می رسد و مدیران پیش از آنکه مانعی باشند باید تکلیف پول صندوق ها را روشن کنند.
   مطمئن باشید بازدارندگی فایده ای ندارد
   ولی بخاطر گل روی تو چشم
   از فزدا حرفی نمی زنیم   0   0

   1. پرنده آبی می گوید

    سردبیر عزیز من میدانم شما از وی محبت این بحث را پیش کشیده ای و با دید مثبت به آن نگاه میکنی و هدفت خیر است اما در این سالها مدیران ارشد ما نشان دادند هیچ کاری که به نفع پرسنل باشد را انجام نمیدهند مگر اینکه مجبور شوند.
    من هم خوشحال میشوم کلیه پرسنل مخابرات چه رسمی و چه قراردادی و شرکتی به نان و نوایی برسند اما از این جماعت بخیل ( مدیران ارشد و مناطق) آبی گرم نمیشود.
    اما در مورد صندوق ۶ درصد به نظر شما اگر مخابرات ایران پول داشت یا بهتر است بگویم اگر میخواست پول صندوق را بدهد نمی توانست بدهد؟ حالا چگونه انتظار داریم همان پولی که برای صندوق ۶ درصد بوده را نداده بیاید برای بورس بدهد؟
    اما در هر صورت ما از نظر شما حمایت میکنیم و توکل به خدا جلو میرویم شاید خداوند دری از درهای رحمتش را بر روی کارمندان مخابرات باز کرد    0    0

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

     من در این مورد در همین صفحه بقدر یک کاغذ آ۴ توضیح دادم. کامنتهای پایینی هست
     بحث بطور کلی متفاوته     0     0

 6. همکار می گوید

  سلام سردبیر محترم شایسته است مطلبی در رابطه با فواید بازار سرمایه در سایت منتشر کنید با توجه به اینکه امسال سال جهش تولید میباشد و برای تقویت بنیه اقتصادی همکاران نیز مفید میباشد.اگر همین موجودی صندوق ۶ درصد در صندوق های سرمایه گذاری صرف میشد کمک زیادی به همکاران میشد اما متاسفانه سالهاست همکاران درگیر احقاق حق رفاهیات و صندوق ۶ درصد و غیره هستند .  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   آی که گفتی
   مرحبا
   آفرین
   بخدا این پیشنهاد شما بنظر من خرف نداشت.دنبال حرف حساب میگردم. ممنونم ازت.حتما در سایت روی اون کار میکنیم   0   0

 7. سهامی می گوید

  من نظری موافق مخالف دارم موافق از انجا که وجود بازار سرمایه برای هر کشوری در جهت تامین مالی شرکت هایی که در بورس پذیرفته شده اندویا مبادلات اوراق بدهی یا مرابحه وقرضه دولتی وخصوصی و…الزامی است اما به شرطها وشروطها .که بعلت عدم وجود شروط اسلامی ان بورس فعلی را مصداق معاملات باطل وناصحیح !بگذارید کمی جسارت نمایم !حتی از لحاظ شرعی نیز میدانم .کلام ثقیلی بود .اما نگاهی به رویکرد بورس در پایگاه ایجادی ان یعنی نظام اقتصادی سرمایه داری بیاندازید .با اندکی مطالعه تاریخی پی خواهید برد در ابتدای امر تمام مولفه های ناصحیح منبعث از تبانی ارتشا توافق ارکان ثروت وقدرت موریانه وار با فساد ذاتی در ان کشور ها وبازار سرمایه انها نیز وجود داشته که هم اینک تحقیقا با توجه به مکانیسم های کنترلی و نظارتی وشفافیت موجود در تمامی نظام های اداری مالی پولی گمرگی قضایی و.وجود ثبات.اقتصادی در هیچ یک ازشرکتها وفعالان عرصه بورس تقریبا محال است که بدون ایجاد محکمترین ومهمترین تحول در بهره وری رشد توسعه و…بتوان شاهد درصد اندکی تغییر در قیمت سهام شرکتها وشاخص کل بورس باشیم .
  اما در کشور بی ثبات متزلزل وناپایدار ایران از عرصه های روی زمین تا جهان ماورایی ان شاهد نوسانات بی پایه واساس قیمت سهام شرکتها ونوسانات عجیب وغریب بازار سرمایه هستیم .هجمه های نقدینگی سرگردان به انواع بازار ها از جمله بازار سرمایه در پرتو سیاستهای حمایتی دولت سبب شده که بدون ذره ای تغییر وتحول در شرکتها از جنبه های مختلف شاهد رشد چشمگیر قیمت سهام انها باشیم و..تبعات ان ..
  بدیهی است کسب سود خوب است اما از راه..این فرایند ناپایدار فاسد ایا با اندیشه های دینی ما که کسب روزی حلال است در تضاد ذاتی نیست!؟ ایا خرید برگه ای به نام سهام با حداقل قیمت در اول وقت وفروش با حداکثر قیمت در انتهای وقت وکسب سود قابل توجه!اخلاقی وانسانی واسلامی است!؟
  تبعات فساد انکیز این نوع رفتار های سوداگرانه غیر از رانت خواری دلالی لابی گری. انتفاعی نصیب کشور مینماید .همین مخابرات خودمان .!چقدر زحمت کشیدم از سکه های دوریالی اداره پول شماری وکاریر ها وتلفن های بین الملل تا سیم کارت ها ی نسل…همراه اول.همه وهمه .در خدمت ملت بود وبس.
  دولتی !گرچه تا حدودی ضعیف وناکارامد اما ملی.!حالا سهام ان که با کشف قیمت ۱۲۵تومان به ثمن بخس به بخش خصوصی واگذار گردید .حالا شده هر سهم بالای ۲۵۰۰تومان .تعهدات شرکت چه شد!سهامداری که صبح میخرد وظهر میفروشد وکسب سود میکند !ایا از ان خبر دارد!خیر!ایا جوابگوی طلبکاران شرکت از پیمانکار وکارگر وبازنشیته و.است.!؟ خیر.!اما در دیدگاهدمتعالی دینی هر سهامدار در بازه زمانی خرید وفروش سهام نسبت به تمام منافع ودیون متعهد است !اما در فرایند فعلی این محاسبات قابل احصا نیست .لذا بی تردید مصداق الودگی وشبهه ناک بودن درامد وحلیت ان است.

  در اقتصاد تصنعی ذهن بیماری چون من الزامی است.همچنان که بچه نه ماه طول میکشد تا شکل یابد وتولد یابد .همچنان که هر محصول نیاز به زمان تولید دارد و…در بازار سرمایه هم سرمایه گذاری اسلامی حداقل نیازمند یک دوره وبازه زمانی یکساله است تا.سرمایه جذب ودر فرایند رشد وتوسعه مورد استفاده وتولیدوخدمت انجام به بازار روانه. سود حاصل هزینه ها وتعهدات در بازه زمانی پرداخت .نتیجه اگر دارای سود بود .هم در قیمت سهام تجلی نماید وهم سود نقدی ودرامد نصیب سهامدار یا سرمایه گذار شود .در غیر اینصورت صبح خریدن وظهر فروختن و..علی برکت ا.. فقط مصداق لقمه حرام است .لذا با حضور در بازار سرمایه خرید سهام. گذشت زمان یکسال مدت سرمایه. گذاری بدلیل سال مالی وکسب سود ویا زیان مالی موافق اما با دلالی ورانت ولابی وفرصت طلبی نوسان گیری گرگ والستریت شدن وسوار بر موج بودن در پی شرایط ناپایدار که گرچه سود اور اما شبه ناک وحرام الود است قطعا مخالف هستم .تمام اعضا خانواده من هم اینک سهامدار هستند .بالغ بر چند صد میلیون تومان اما حجت شرعی تمام شده است .
  سهام را خریداری نمایید .همانند یک فعالیت تجاری .بعد از گذشت سال وتشکیل مجامع وتوزیع سود .با نگاه اخلاقی وحمایتی حتی از صنایعی که بازدهی کمتر دارند در جهت ایجاد تعادل ورفاه اجتماعی در عرصه کار وتولید واشتغال در صورت تمایل میتوانید نسبت به فروش ومشارکت در یک سهام دیگر اقدام نمایید.

  تبصره .همانند همه احکام دین .در صورت نیاز مبرم وعدم وجود راه کارهای دیگر به اندازه نیاز ویا در صورت تغییر نگرش. انکیزه فعالیت میتوانید نسبت به فروش سهام اقدام نمایید. المومنون اعمالهم بالنیات .. در نهایت بر غیر مسلمانان انواع ابواب معاملات باز است .هیچ قید وترتیبی وادابی وجود ندارد .صبح وظهر با رانت با لابی با نوسان گیری بخرید بفروشید وکسب سود نمایید وبخورید وبیاشامید .هیچ مشکلی نیست . تنها وقتی پای خدا وشرع میاد وسط یه کم بایستی برای کسب سود ودرامد فکر کنی در میدان جنگی .بفرموده مولا کسب روزی حلال از شمشیر زدن در راه حق سخت تره .

  بیایید کمی قناعت کنیم که نزد خدا سلطانی هزاران بلا وخطر دارد …این تابلو کاینات من .سایر مسایل سهام هم بماند برای بعد .شما تابلو کاینات کسب روزی حلال را چگونه ترسیم مینمایید ؟!  0  0

 8. حسینعلی محمدی می گوید

  با عرض سلام وارادت به پیشگاه آقا اباعبدالله وهفتاد ودوتن شهید دشت کربلا
  بعرض میرسانم که در شرکت مخابرات از زمان خصوصی شدن اینقد ناملایمتی در حق کارمندان وکارگران زحمت کش شده جای تعجب نیست که کارمندان وکارگران نسبت به کارشان هیچگونه تعصب وانگیزه ای نداشته باشند تعصب که چه عرض کنم حتی دربسیاری جاها بی اهمیتی نشان بدهند حالا که بابی برای جبران کمبودهای زندگیشان باز شده نباید انتظار داشته باشیم که کارمندان استفاده نکنند.اگر چه در همه ادارات وشرکتها همین داستان رایج است.اما ما بحثمان کارمندان مخابراته که طی این چند سال واقعا به بیرحمانه ترین شیوه بهشان ظلم شده است.
  واما راهکار !!!!
  اولا تلاش برای رسیدن کارمندان به حق وحقوق واقعیشان وتامین حداقلی معیشت ،چون الان دریافتی کارمندان وکارگران مخابرات از همهی ادارات وشرکتها کمتر است.
  دوما،صحبت کردن ونظر خواهی در ارتباط با تشکلیل یک صندوق سرمایه گذاری مشترک برای همه پرسنل وگماردن ان به چند نفر زبده اهل فن بازار سرمایه بطوری که همه پرسنل اونها رو تایید بکنند برای اینکار
  سوم،اینکه در صورت امکان به هر کارمندی یک مبلغی بصورت وام برای اینکار اختصاص داده شود تا هم انگیزه ش باشد وهم اینکه مساواتی رعایت شده باشد برای همکاران وکسب درامدی باشد برای حاشیه زندگی کارمندان.
  چهارم،حالا که امکانات داده شد وکارمندان احساس رضایت کردن خودبخود به کارشان علامند خواهند شد ودر غیر اینصورت راهای محدوسازی ونظارتی اعمال شود.  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   آفرین. ممنونم از نظر پخته شما   0   0

 9. امید می گوید

  سلام
  زمانی بود با دو هزار تومن می رفتیم ماموریت ،با این دو هزار تومان می بایست سه وعده غذا تهیه می کردیم،زن و بجه را بامید خدا رها می کردیم شنبه می رفتیم پنجشنبه هم میبایست خودمون ماشین می گرفتیم میآمدیم چون ماموریت با بیتوته بود ماشین نمی دادند گاهی می اومدیم لب جاده با تریلی می اومدیم سرتون را درد نیارم این فقط گوشه ای از رنج و سختی هست که کشیدیم الان از بس دود قلع و هوای آلوده سالنهای آنالوگ را استنشاق کردیم دیگه ریه ای برامون نمانده،بالاخره با این اوصاف مخابرات باینجا رسیده گاهی به شرایط کارگران ساختمانی غبطه میخوردم چون ساعت کار مشخصی داشتند و ظهر میرفتند پیش خانواده ولی ما ساعت کار مشخصی نداشتیم گاهی خدا شاهده تا نیمه شب سر کار بودیم ،یکی از دلایل این وضع اوضاع اقتصادی و دیگری روسای …وجدان آخر کار هم که تشویقی می اومد بی کلاه تر از سر ما سر نبود،کلام خلاصه کنم در محیط کار برای خود نمایی مثل روسای اونموقع ما دیگران را و حقشان را پایمال نکنیم.با تشکر از حوصله ای که بخرج دادید برای مطالعه این چند سطر رنج نامه همکار اراکی.  0  0

 10. ناشناس می گوید

  اکثرا به خاطر نیاز مالی شدید و بی اعتمادی به مدیران ارشد و صاحبان مخابرات که سعی در تضییع همه جانبه حق و حقوق کارمندان داشتند ، بسیاری نا خواسته به سمت بورس کشیده شدند . من خودم یک ماه به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق و نیاز شدید مالی و دست خالی بودن مجبور شدم برم دنبال بورس تا مجبور نشم به کسی رو بیاندازم و با فروش سهام خودم به قیمت مفت مشکل ام را حل کنم
  یعنی میخوام بگم که از خوشی نبوده از بلاتکلیفی کارمندان و عدم ایفای حق و حقوق شان توسط سهامدار عمده بوده است  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   من شخصا حرف شما رو قبول دارم روزهای اول برای ایجاد یک پایگاه مطمئن بودهکار خوبی هم بوده.
   بحث ما زیاده روی است.
   بورس قطعا برای حاشیه زندگی همه ما خوبه.
   از روزی مه خودم رفتم توی بورس کسری هام رو از اونجا جبران کردم و ….
   ولی نباید کلا از صبح تا عصر صفحه بورس جلوی ما باشه   0   0

  2. جواد زارع می گوید

   سلام
   در بحث مشکلات مالی متاسفانه تمام کارکنان با این مساله درگیرند. میتوان با ایجاد صندوق های سرمایه گذاری استانی توسط شرکت مخابرات این مشکل را حل نمود.   0   0

 11. ناشناس می گوید

  این هایی که گفتید مشکلات کلی بورس هستند و برای تمام کارمندان و کارگران در کشور است ولی واقعیت امر اینه که دستمزد بسیار پایین در ایران، افراد رو به این سمت کشونده و نه خود بورس!
  برگردیم به سال ۸۹، حداقل دستمزد معادل ۳۰۰ دلار آمریکاست، امروز این رقم میشه نزدیک ۷ میلیون تومن! یا مثلاً یک کارشناس رسمی مخابرات در سال ۹۶ حداقل ۱۰۰۰ دلار در ماه دریافتی داشته (برای مثلاً ورودی ۹۲ مجرد)، این مبلغ امروز میشه ۲۳ میلیون تومن که فاصله معناداری با حداکثر ۷ تومن پرداختی داره! در مورد اداراتی مانند زیرساخت وضع بدتر هم میشه، در سال ۹۵ کارشناسان زیرساخت کمتر از ۱۵۰۰ دلار درآمد نداشتند که امروز نزدیک ۳۵ میلیون میشه در حالیکه حالا همون فرد ۱۲ یا ۱۳ میگیره!
  بعد دیگه اختصاص به مخابرات داره، وقتی کارفرما در مخابرات از هر ترفند، حیله و روشی استفاده میکنه که به کارکنان ضربه بزنه و حقوقشون رو پایمال کنه، تفاوتی نداره رسمی یا شرکتی، نباید انتظار تعلق خاطری داشته باشه، به شما اطمینان میدم برای کارکنان مخابرات بیشترین بخش اضطراب و استرس و مشکلات روحی و جسمانی توسط کارفرما پدید میاد و نه بورس، وقتی با توافق ۱۷ آذر امید در کارکنان پدید میاد ولی کارفرما از اتنواع و اقسام شیوه های پلید استفاده میکنه که یا توافق رو احرا نکنه و یا با شیوه هایی کم ارزش کنه و تا میتونه به تعویق بیندازه، خودش میشه سلطان ایجاد استرس.  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   متاسفانه مجبور هستم با بسیاری از صحبت های شما موافقت کنم
   اما من میگم در هر حالی باید متعادل باشیم.
   به نظر خود من حضور در بورس اشکالی نداره خیلی هم خوبه
   فقط باید اندازه نگه داشت
   مثلا تیم هایی درست کنیم که بتونیم از سرمایه مون محافظت کنیم و یک نفر برای دیگران بزنه و دیگران هم کار اونو جبرتن کنن
   بطور مثال میگم ها   0   0

  2. ناشناس می گوید

   سلام
   در اینکه شرکت مخابرات بایستی به تعهدات خود عمل کند حرفی نیست. مطمئنا راه مناسب برای حل مشکلات پیدا می شود و میتوان با مدیریت صحیح سرمایه کارکنان به کاهش دغدغه مالی کارکنان کمک نمود.   0   0

 12. فنی می گوید

  سردبیر جان این مطلب شما توهینی آشکار به اندسته از کارکنان واقعی مخابرات هست که دارن صادقانه کار میکنن  0  0

  1. ناشناس می گوید

   سلام و احترام
   مگر غیر از این است که کارکنان ما همگی صادق و متعهد هستند؟ اکنون تب بورس در تمام سازمان ها بالا گرفته و ما بایستی با بررسی معضلات راهکارهای مناسبی را ارائه دهیم تا همگی سربلند و موفق باشیم.   0   0

   1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

    بله موافقم
    هدف ما همین بوده    0    0

 13. ناشناس می گوید

  چرا برنامه نویس خواربار و چیزهای دیگر را از حقوق جداا کرد که همکاران عزیز رو به درد سر انداخت  0  0

 14. کارمند بورس باز بی انگیزه می گوید

  الان هدفتون از گذاشتن این پست چی بود مثلا؟
  در جهت حمایت دو قرونی بود که کارمندا به عنوان کمک خرجشون توی این اوضاع تورم دارن از بورس درمیارن یا میخواستید همه رو بدنام و سیاه نمایی کنید؟
  اصلا شما با کدوم ورید؟ با کارمندایید یا میخواید همین چندرغاز حقوقم از حلق کارمندا بکشید بیرون؟؟؟
  فکر نکنید یه سایت دوزاری درست کردید خیلی قدرتمند شدید حاجی، که هرچی از دستتون درمیاد بنویسید  0  0

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   همون دوهزاری رو هم شما گفتید ما همونقدر هم ارزش نمیدیم بهش قربونت
   ولی آنقدر جالب بوده که یک کارمند بورس باز بی انگیزه(!) دقت کنید بی انگیزه(!) رو کشیده به سمت خودش و در پاسخ به یک مطلب کامنت گذاشتید!
   خداییش خیلی هنر داریم اگر شما نامردی بخرج ندین و منصفانه نظر بدین   0   0

 15. محمود4آزی می گوید

  ۲. استفاده از تجهیزات و سیستم های سازمان جهت انجام معاملات کار، هزینه های سیستم را بالا برده است.
  *سیستم هایی که هر روز جهت انجام امور اداری روشن هستن و نرم افزار های تخصصی، بروزرها جهت دسترسی به کارتابل اداری، سیستم hr و… باز هست و از قبل هم قطعا جهت رصد اخبار سیاسی، ورز‌شی، اقتصادی و… چک میشدن ،حالا چطور با باز بودن یک صفحه دیگر دچار افزایش هزینه برای تجهیزات سازمان شده؟ غیر از وسواس و ایجاد حساسیت با نظر غیر کارشناسی این مورد چیز دیگری القا نکرده.

  ۵. تمایل بیشتر به دورکاری جهت آسایش در انجام معاملات و در نتیجه کاهش بهره وری سازمانی چرا که در دور کاری هیچ نظارتی بر کارکنان وجود ندارد و راحت تر کار بورسی خود را انجام می دهد.
  *عدم آموزش کافی و صحیح با دست در دست دادن هیجان، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ضعف و سوءمدیریت در تعریف و مدیریت پروژه، ارائه فضای نامناسب و انزجار کارکنان از محیطهای کاری و اداری و وجود بیماری مهلک کرونا که هر روز جان غریبه و آشنا را می‌گیرد همگی عوامل نادیده ای شدند که متاسفانه راحتترین کار توهین به شان کارکنان برای تمایل به دورکاری و انجام معامله باشه. این میزان از سطحی نگری و صرفاً نظری وسواسی و احساسی و غیرکارشناسی جهت انتشار بسیار مورد تاسف هست  0  0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop files here