مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

آخرین خبرهای مشهد از نگاه یک خبرنگار حرفه ای (از صدا و سیما)

مخابرات ما- همکار دو جانبه ای داریم که هم خبرنگار صدا و سیماست و هم همکار مخابراتی  و نویسنده خبرهای سایت مخابرات منطقه اش. گاهی خبرهای اختصاصی او را در سایت کار کرده ایم. برای اطلاع خوانندگان سایت از شرایط جاری بویژه در استان خراسان رضوی و مشهد خبر او را بخوانید.

******************

خبر از: سعید قربانپور – خبرنگار صدا و سیما -خبرنگار سایت مخابرات استان

 

از صبح امروز شهر مشهد بطرز غریبی  خلوت شده بود. بیشتر مغازه ها تعطیل کرده بودند.به ندرت مغازه ای را پیدا می کردی که باز باشد مگر آنجایی که نیازهای عمومی مردم را تامین می کرد.

پیاده ها بقدر انگشتان یک دست هم در کل یک پیاده رو بزرگ نبودند.تعداد سواره ها بیشتر از پیاده ها بود و در جاهایی تعداد اتومبیل ها در سر چهارراه های اصلی شهر زیاد می شد.اما هرگز تعدادشان به تعداد انگشتان دست نمی رسید.انگار مردم خطر را باور کرده اند و می دانند برای مهار آن باید در خانه بمانند.

ورودی های  شهر مشهد نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش ورودی داشت.یعنی فقط ۳۰ درصد از مسافران هر ساله به مشهد آمده اند.اینها نیز به نظر می رسد برای دیدن اقوام نزدیک خود مانند پدر و مادر آمده باشند اما همین تعداد هم کافی است نا چرخه کرونا قطع نشود و ساکنان شهر نیز بیش از گذشته در خطر باشند.

در ۲۲ نقطه از استان  خراسان رضوی عملیات غربالگری انجام می شود تا بیماران تشخیص داده شوند و به بیمارستانها هدایت شوند.

 

باز به خیابانهای شهر برمی گردم.

همه جا آرام و سوت و کور است حتی خیابان امام رضای شهر مشهد، شلوغترین و پر رفت و آمد ترین خیابان شهر  هم صبح امروز چنان خلوت شده بود که می توانستی  داخل این خیابان مسابقه فوتبال گل کوچک برگزار کنید.

 

باید مشهد را در یک روز معمولی دیده باشید تا از خلوتی امروز آن بقدر کافی تعجب کنید.

 

کرونا همه شهرهای مهم دنیا را خلوت کرده است.مشهد هم یکی از آنهاست.باید باور کنیم دشمن سلامتی ما در هر کوچه و خیابان در کمین است تا  چرخه اش را ادامه دهد.

اما هدف نهایی من از ارسال این خبر برای شما اعلام یک خواهش است!

لطفا هرگز سفر نکنید. بویژه در این ایام هرگز به مشهد سفر نکنید. چرا که هم سلامتی شما به خطر می افتد هم تخت های بیمارستانی که ویژه مردم یک منطقه تدارک دیده شده ممکن است خدای نکرده به شما اختصاص یابد و این کمبود مردم منطقه را آزار دهد.

راضی نشوید به آزار مردم مناطق توریستی. مردمی که همیشه لحظات شادی برای شما رقم زده اند. اما امروز از شما می خواهند در خانه بمانید.

 

ممکن است دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سلیم می گوید

    سلام برسردبیرمحترم وتبریک عیدباستانی نوروزبه همه همکاران هرچقدرفکرمیکنم چیزی ازاین بلایی اسمانی یازمینی کرونانمی دانم ولی میگوییم که یک عده دراین دنیایی فانی همه چیزرامادی یامعنوی انسانهاتصاحب کرده وظلم جوررابرهمنوع خودش اعمال کرده وهمه اختیاروآزادی راازانهاسلب کرده است واین اشرف مخلوقات ازحیوان پست ترشده چون حیوان زمانی که یک شکاری انجام میدهداگرسیرشدآن رارها میکندولی این اشرف مخلوقات عمدامیخواهدکه همنوع خودش ازگرسنگی بمیردپس بدانیم که گردانده ای وجودداردکه نخواهدگذاشت این روندادامه یابدپس خداوندراشاکریم که این کرونارابرایمان ارزانی داشته است خدایا به هرحال شکرگزارنعمت هایت هستیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: