مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

نامه سندیکای صنعت مخابرات به شورای نگهبان پیرامون وزارت بازرگانی

مخابرات ما – متن نامه سندیکای صنعت مخابرات ایران به سخنگوی شورای نگهبان پیرامون بررسی دقیق مصوبه‌ تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی منتشر شد.

مخابرات ما ( محمد – مهر) – سندیکای صنعت مخابرات ایران طی درخواستی از شورای نگهبان، خواستار بررسی بیشتر این موضوع شده است.

در جریان تشکیل وزارت بازرگانی، حواشی بسیاری به وجود آمد. برخی با فعالیت وزارت‌خانه‌ای تحت عنوان وزارت بازرگانی چندان موافق نیستند. به اعتقاد آنها بازرگانی و تجارت باید در کنار هم قرار بگیرد که صنعت مخابرات ایران از جمله مخالفان  تشکیل این وزارتخانه است.

در نامه دبیر و عضو هیئت عضو مدیره سندیکا آمده است، با عنایت به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد تفکیک بخش تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی نظر این سندیکا که تشکل تولیدی و خدمات فنی مهندسی در حوزه صنعت مخابرات می باشد به شرح زیر تقدیم می گردد:

۱.بخش های بازرگانی و تجارت  باید در کنار بخش تولید باشد، این اصل مورد قبول جامعه جهانی است که تحت عنوان نظام یکپارچه دنبال می‌شود.

۲.در این سیستم یکپارچه تمام زنجیره های تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده صادرات، واردات، تامیننهاده ها همه توسط یک بخش مدیریت می‌شود.

۳.تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی به ویژه در شرایط تحریم، موجب بروز آسیب های زیادی در  اقتصاد کشور خواهد شد.

۴.از جمله این آسیب ها می توان به افزایش واردات، نیاز به ارز بیشتر، تضعیف تولید، کاهش اشتغال، کندی در خوداتکایی صنعتی، اشاره کرد.

با عنایت به مراتب فوق سندیکای صنعت مخابرات ایران از شورای محترم نگهبان انتظار دارد در سال رونق تولید و به منظور آمادگی بیشتر برای مقابله با تحریم های خارجی، تصمیمات مقتضی مبذول بفرمایید.

***

ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: