مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

برگزاری کارگاه آموزشی اینترنت اشیا برای اصحاب رسانه

مخابرات ما – کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با «اینترنت اشیا» در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

مخابرات ما ( محمد -وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)- مدرس این کارگاه، مهدی روحانی نژاد دبیر کارگروه اینترنت اشیا ستاد اقتصاد دیجیتالی و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تشریح اشکال مختلف اینترنت اشیا و تاثیر آن بر زندگی روزه پرداخت.

وی از خانه، حمل و نقل، سرویس سلامت، انرژی، صنایع، کشاورزی، خرده فروشی و شهر هوشمند به عنوان مظاهر مختلف ورود اینترنت اشیا به زندگی امروز نام برد.

روحانی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود درآمد بازار آینده اینترنت اشیا در ایران را ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی از پیش بینی اتصال ۷۵ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۵ به اینترنت اشیا خبر داد.

رییس فروم اینترنت اشیا کشور مهمترین دلیل برای استفاده از اینترنت اشیا در کشور را جلوگیری از هدر رفت منابع و بالا بردن بهره وری اعلام کرد.

وی از سازمان محیط‌زیست. شرکت توانیر، شهرداری تهران، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ملی گاز ایران به عنوان پیشتازان ورود به عرصه اینترنت اشیا در کشور نام برد.

روحانی نژاد در بخش دیگری از سخنان  خود اینترنت اشیا را راه حل کاهش آلودگی در کلان شهرها، جلوگیری از اتلاف انرژی، کاهش قاچاق سوخت،حفاظت محیط زیست، افزایش راندمان در حوزه های کشاورزی و دامپروری در کشور دانست و تاکید که ورود استارت آپ ها به این حوزه به دلیل بکر بودن بازار بسیار پر بازده است.

***

ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: