مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

حالا بعد از حقوق است … ؟

مخابرات ما- وعده ها برای پرداخت پاداش بازنشسته ها به بعد از حقوق بود! حالا رسیده ایم به بعد از حقوق!

 

 

مخابرات ما   – سلام می کنم خدمت بازنشسته های سال ۱۳۹۷ و مدیرانی که به بعد از حقوق وعده داده بودند!

باور کنید ما مردمی نجیب داریم.بسیار نجیب! یعنی هرگز از حد و اندازه های گفتگو خارج نشده اند.اما این دلیل نمی شود که دیگران از این موقعیت برای تداوم شرایط جاری استفاده کنند.

.

ابتدا وعده ها برای پرداخت پاداش, پایان خرداد بود!  پایان خرداد خبری قطعی و نهایی نرسید لیکن  مدیر عامل شرکت مخابرات ایران همه پولهای مانده روزانه را به پاداش بازنشسته ها اختصاص می داد.

اما این عدد نسبت به کل بدهی اصلا قابل قیاس نبود.

تا آخر تیر ماه خبری نشد.اما مشخص شد که اگر وام دریافتی مخابرات به نتیجه برسد هم حقوق شرکتی ها پرداخت می شود هم مطالبات بازنشسته ها.

از همان لحظه اول نگرانی من این بود که وقتی حقوق نیروهای شرکتی روی وامی بنشیند که قرار بوده به بازنشسته ها پرداخت شود ….. بخشی از بازنشسته ها بمانند!

متاسفانه چنین هم شد! چهارصد نفر از بازنشسته های سال ۹۲ ماندند.

خبر بعدی این بود که مهندس صدری صراحتا اعلام کرد تا هفته آینده بقیه را نیز پرداخت می کنند.

بازنشسته ها واقعا ناراحت بودند چرا که هیچ دلیلی برای قرار گرفتن در ته لیست نداشتند.چرا به آنان پرداخت نشد؟ چرا آنها؟ اما باز هم در کمال متانت صبوری بخرج دادند.

هفته آینده رسیده است ….. به ………. امروز! یعنی اوایل هفته دوم مرداد  تا به امروز رسیده است که مرداد جایش را به شهریور خواهد داد.

بله، امروزی که وعده مستقیم مدیران مالی شرکت مخابرات ایران است.

خبرش به ما هم رسید.لابد بازنشسته ها هم شنیده اند! “پس از حقوق نیروها، به فکر پاداش بازنشسته ها خواهیم بود و .. پرداخت می کنیم.”

حالا پس از حقوق است! حالا دیگر معاون مالی باید کار را به سامان برساند!

اگر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران می خواهد طوری رفتار کند که تمامی نابسامانی ها به نام خودش ثبت شود، این انتخاب اوست! اما ما هر معاونی را در هر جایی ببینیم پاسخگویش می شناسیم.

چناچه پولی بوده  و مدیر عامل دستور عدم پرداخت پاداش را داده است, کاملا مقصر است.اما اگر روزی وعده ای مالی داده شده ما فقط حوزه مالی را مسئولش می دانیم. پس هیچکس گمان نکند با عدم پاسخگویی می تواند خود را در لایه های مدیریتی پنهان کند و از مسیر شفافیت پرهیز کند.هرگز!

.

کاری نداریم در سازمانها و شرکتهای دیگر چه می کنند و چه رفتاری دارند. مشکلات مدیران را هم می دانیم. اما هیچکس در زمان دادن یک قول، پاقوی زنجانی روی گردن شما نگذاشته بود! مجبور به دادن قول مالی نبودید! … اما اگر قول مالی داده می شود ما معاون مالی شرکت را می شناسیم.ولاغیر.

اگر قادر به اجرای این قول نبوده نباید زیر بارش می رفته!

.

در مخابرات باید به قولی که می دهید عمل کنید.

.

حالا رسیده ایم به قولی دیگر! دوران پس از حقوق مرداد!

“دوران پس از حقوق” حداکثر یک هفته خواهد بود!

ما منتظریم!

 

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
16 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  حقوقی ها ریختن دارن سهام رو بالا میبرن ویکدفعه تواون بالاها کلان میفروشن وصف فروش شروع میشه وسهام شروع به سقوط میکنه و مجددا منتظرمیشن تاجایی که میخوان سقوط کنه بازخرید انجام میدن برای تمام سهامها این شککلیه این اینجوری سودکسب میکنن

 2. همکار بازنشسته می گوید

  پای صحبت هر مسئولی می نشینی از تکریم بازنشستگان میگوید!!!!!!!!!
  آخر کدام تکریم؟!!!!!!
  آن از دادن مطالباتشان!!!!!
  آن از دادن حقوق و خواربارشان!!!!!!!
  آن از تسویه صندوق پس انداز و وامشان!!!!!
  آن از پرداخت کمک هزینه های جانبی مثل هزینه های تحصیلی فرزندانشان!!!!!!!!
  شما به این موارد میگویید تکریم!!!!!!
  با این آفت خنده دار تا کی میخواهند پشت دروغ خود را مخفی کنند ؟!!!!!!

 3. امید می گوید

  فرمودید بازنشسته ها اعتراض کردن چرا ما !
  چرا حقوق شرکتی ها نشسته روی وام بازنشسته ها

  حالا سوال من اینجاست جناب سردبیر!
  چرا همیشه نیروی ها شرکتی باید سرخور و آخر صف باشند ؟
  بازنشسته ها به اندازه کافی حقوق مکفی دریافت میکنند بدون روزی تاخیر ، کارکنان محترم رسمی هم به همین صورت
  ولی حقوق ما همیشه از ۱ روز الی فعلا ۹ روز تاخیر دارد ، صدایی از کسی درنیامد ( این نشانه نجابت نیست که چون اعتراضی نیست پس همه نجیب هستند )
  در استفاده از کلمات جناب سردبیر بیشتر دقت کنید
  و به سوال من هم حتما پاسخ بدید .
  توهین بیش از اندازه به نیروی های شرکتی قطعا عواقب مناسبی برای سایت شما نخواهد داشت

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   امیداقا
   عزیزم
   شما همه چی رو اشتباه فهمیدی!
   اصلا این موضوع چه ربطی به شرکتی داره؟
   برو یه ذره فکر کن
   من الان حالم خوب نیست یه چیزی میگم بعدا موجب شرمندگی میشه
   برو عزیزم … برو///

 4. ناشناس می گوید

  با سلام

  صحبت از نجابت و صبوری کردید. من در تایید فرمایشاتتان خواستم بگویم علوه بر صبوری و نجابت مردم قانعی هم هستیم چرا که با کوچکترین موضوع خوشایندی به سادگی شاد میشویم و از انجایی که انقدر مردم ما سختی کشیدهان و سختی دیده اند خیلی به سختی ناراحت میشوند.
  اما مدیران مخابرات کاری کردند که به سادگی کارکنان مخابرات به ان به سختیه برسند
  یعنی به راحتی توانستند ناراحتمان بکنند

 5. جا مانده از پاداش می گوید

  سردبیر جان دستمریزاد خوب گفتی کمی آرامش گرفتم .هر وقت فکر می کنم با این بخشنامه بازنشستگی و وعده های الکی مدیر عامل چه کلاه گشادی به سرمان رفته هر روز از خدا آرزوی مرگ می کنم.تاریخ مخابرات تا کنون چنین جفایی به خود ندیده بود.ازت ممنونم بخاطر حمایت و پیگیریهات.

 6. کارمند حق نشناس می گوید

  با سلام
  این اقایانی که در راس مدیریت مخابرات قرار گرفتند. از جنس مخابرات نیستند .هیچ وقت ساعت ۱۱شب در میان برف های کوه های بلند سایتها نماندن که غیر از توکل برخدا چیزی دیگری نداشتن هیچ وقت در داخل یک سایت با آن رادیوهای آنالوگ کار نکردند که بعداز یک پی ام با توجه به نشتی کابلهای ار اف ان زمان راه اتاق نگهبانی را گم نکرده اند .هیچ وقت دوست عزیزشان در جلو چشمشان سرطان نگرفته واو پرپر بزند وبرایش هیچ کاری نمی توانی بکنی
  هیچ وقت با عقرب ، رتیل ومار وهزار جور حشره گزنده دیگر سر وکار نداشته اند.هیچ وقت طعم تلخ قطعی فیبر نوری در شب رانچشیده اند.که تا صبح تو باران وبرف بایستی کار انجام میشد. واین وظیفه ما بود ولی امروز حقمان نیست برای شندر قاز پایان خدمت مارا به اینجوری اذیت کنند

 7. حیدر می گوید

  با سلام و خداقوت
  سردبیر جان واقعا”جای بسی تاسف است مگر کلیه بازنشسته ۹۷ با یک شرایط برابر مرخص نشدند.چرا تعدادی اندک باید دست خالی و شرمنده خانواده باشند .آقایان می توانستند بصورت درصدی و جمیع بازنشسته را در نظر می گرفتند.دیگر ظلم بدتر ازاین نیست .هیچ کس هم پاسخگو نیست.این پاداش ۳۰ سال خدمت صادقانه نیست .متشکرم که در فکر امثال من هستید.

 8. ناشناس می گوید

  ؛با سلام
  متن زیبایی بود ولی زیبایی متن برای بازنشسته ها پاداش نمیشود اگر بعد از این همه مدت تازه می خواهند به فکر راه حل باشند جای افسوس دارد که این مدیران در راس امور مخابرات هستند از بالاترین منصب تا به پایین
  من قبلا هم گفتم خواهشا این مدیران ذا به کشور های دیگر ارسال کنید مطمئنا دیگر ما کشور عقب ماندها ای نخواهیم بود چون وجود انان باعث عقب ماندگی کشور مان شده است
  کسانی که برای حل مسئله صورت مسئله را پاک می کنند نباید از انها توقع بیشتری داست
  ما را به صبوری سوق می دهید باشد ولی یه ادم تکرار میکنم یه ادم پیدا بشه بگه تا کی

 9. همکار بازنشسته می گوید

  امروز سی و یکم مرداد در همدان نه فیش حقوقی بازنشستگان در سایت قرار داده شده نه خبری از خواربار و مناسبت ها نیست.صندوق شش درصد و وامش را هم هنوز به بازنشستگان ۹۷ پرداخت نکرده اند پنج ماه گذشت کم کم دارند حوصله بازنشستگان را سر میبرند.

 10. همکار بازنشسته می گوید

  سلام خدمت سر دبیر عزیز
  حالا شدی سردبیر دوست داشتنی گذشته شما رسالت وهدف سایت رو انجام میدهید مستقل از هر جریان و افراد خاص با این رویه مخاطبان شما نه نتها کمتر نمی شود بلکه روز به روز بیشتر هم خواهد شد واین هم بسبب اعتماد بیشتر مخاطبین است متشکر و سباسگزارم

 11. علیرضا می گوید

  درست زمانی که اندوه آن که همه ما را فراموش کردند و تنها ماندیم در حال چیره شدن بود، مطلب سردبیر محترم را خواندم و دل خوش شدیم که هنوز هستند کسانی که به یاد ما بوده و اینطور نیست که همه در اندیشه خودشان باشند و از این بابت سپاسگزاریم.

  ۲۲ روز قبل و وقتی از بیشتر همکاران بازنشسته ۹۷ می‌شنیدیم که پاداششان واریز شده است، از ته دل برایشان خوشحال بودیم، هر چند می‌دانستم که واریزی برای برخی از ما انجام نخواهد شد و دلیل آن هم برای خود من، یک روز (بله فقط یک روز) ذخیره مرخصی بیشتر بود که سبب شد پشت مرز رقم پرداخت‌های آن مرحله بمانم. ولی با خودم گفتم که ما بیش از ۴۰ روز صبر کرده‌ایم، این یک هفته هم روی آن!

  و امروز آن یک هفته انتظار به بیش از ۳ هفته رسیده و باز امیدمان به هفته آینده است که اگر محقق شود، هفتاد روز از وعده‌ای که برمبنای آن برنامه‌ریزی کرده بودیم خواهد گذشت.

  همان اوایل و زمانی که دریافتم به تحقق وعده پرداخت پاداش در پایان خرداد اطمینانی نیست، سهام ترجیهی مخابرات را در ۲۶۰ تومان فروختم تا تعهد مالی خود را انجام دهم، به این امید که با پرداخت پاداش و به فاصله چند روز، همه آنرا سرجایش خواهم گذاشت که دیرزمانی نپایید تا دریابم که خرید دوباره سهام فروخته شده، دیگر محقق نخواهد شد! زیرا آن چند روز به بیش از ۲ ماه رسید و سهام مخابرات که در اول تیرماه و موعد پرداخت پاداش ۲۷۰ بود، از ۴۰۰ تومان هم گذشت و دیگر قسمت و سهم ما نبود، زیرا سهامی را که برای ۲۶ میلیون تومان فروختم را باید به فرض دریافت پاداش ۴۰ میلیون تومان می‌خریدم که همان هم هنوز محقق نشده است!

  بازنشسته ۹۷

  1. هستی می گوید

   همکار محترم سلام
   میخواستم خدمتتون عرض کنم که نگران نباشید. به زودی قیمت سهام مجددا به عدد قبلی خواهد رسید و میتونید با خیال راحت خرید کنید.

   1. عبدا.. می گوید

    دوستان امید است پاداش بازنشسنگان پرداخت بشه معوقه رفاهیات ۹۷پرداخت بشه احکام همکاران اصلاح بشه کشور به ارامش برسه تورم صفر بشه مستاجرین خانه دار بشن اختلاس گران حقیر بشن وعده خدا انجام بشه مستضعفین وارثان زمین بشن امریکا ذلیل بشه اسلام کل جهان رو بگیره ما ادم بشیم خدا راضی باشه سهام ارزون بشه این دوستمون سهام بخره بعد گرون بشه سود ببره همه این بازیها با شادی تموم بشه برسیم به اون نقطه وبفهمیم این نکته را که دنیا وزندگی ان بازیچه ای دلفریب است که زاهد وعابد وفقیر وغنی مسلمان وکافر نمیشناسد همه را با غمزه خویش اغوا میکند سخت نگیریم منم سهامم رو فروختم ده میلیون ضرر کردم فدا سر هرکسی که به ذره محبت خلق خدا توی دلشه ۲۰۰تومان پولم سه سال تو موسسات بلوکه شد وکلی ضرر کردم فدای سر یه محب دیگه الان هم سوم برج نشده هشتم میره زیر رادیکال تازه یه قرون هم پاداش تشویقی به من ندادن اولش داشتم میترکیدم یه مرتبه رفتم تا پله هواپیمای صعود به سمت خدا برگشتم تازه درک کردم ونه دانستم که دم غنیمت دانم جهت شکر خدا ومحبت خلق خدا وغصه مال دنیا را نخورم پنجاه رفت ودر خواب بودم امید است این چند روزه را دریابم همه اونهایی که تو خلقت در هر کسوتی با چنگ ودندان میز ومقام وثروت ومتاع دلفریب دنیا را نمنا میکنند همه در خسران مبین وگمراهی اشکارند چه بر اریکه قدرت وتکیه بر منابع ثروت وچه در خاک ذلت .خدایا ادرکتی مستضعفینی که با فرصت تو حال مصداق ظالمان وظالین شده اند .دوستتون دارم ارزوی سلامتی براتون دارم به ارزو هاتون برسید وشاد باشید وخداهم همیشه ازتون راضی باشه رضی ا.. عنه ورضوعنه

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

     عبدالله عزیزم
     خدا کنه همه عبدالله باشیم.
     متن جالبی بود
     خیلی ها که دست در جیب مردم دارن -نمونه اش همین زیان شما- باید به این حرف های شما ایمان بیارن

 12. فنی می گوید

  سردبیر جان پاداش شش ماهه دوم چی شد شش ماه ازش گذشت چرا نمیدن ؟؟همکاران هم کلا بیخیال شدن مثل اینکه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: