مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
میلاد پیامبر (ص)

فروش مدل‌های جدید گوشی‌های اپل کمتر از گذشته خواهد بود

مخابرات ما- مالکی

مدل‌های سال ۲۰۱۹ آیفون‌های اپل در زمانی کمتر از دو ماه معرفی خواهند شد. انتظار می‌رود که تغییراتی در ابعاد این سری گوشی‌ها و باتری این گوشی مشاهده کنیم. باتری نسل بعدی گوشی‌های آیفون قرار است با قابلیت شارژ معکوس بی‌سیم تولید شود، به همین منظور برای افزایش بازدهی باتری باید ظرفیت آن هم افزایش یابد. این قابلیت ابتدا توسط هوآوی با گوشی Mate ۲۰ Pro و با نام اشتراک نیرو معرفی شد و پس از آن سامسونگ همین فناوری را روی گوشی‌های سری Galaxy S10 خود مورد استفاده قرار داد و حالا نوبت به iPhone 11 رسیده است. کاربران این گوشی‌ها قادر خواهند بود از iPhone ۱۱ خود به عنوان یک پد شارژر برای دوباره شارژ کردن ایرپاد، اپل واچ یا دیگر گوشی‌های آیفون استفاده کنند. مسئله مورد بحث این است که نیروی باتری دستگاه میزبان است که به باتری دستگاه مورد نظر منتقل می‌شود در نتیجه تجهیز گوشی به یک باتری بزرگتر مسئله‌ای اجباری است.

آیفون جدید با ترکیب دوربین مربع شکل تولید می‌شود

تغییر دیگری که انتظار می‌رود در گوشی‌های آیفون امسال اتفاق بیفتد تغییر ترکیب دوربین سه‌گانه این گوشی هوشمند خواهد بود. دوربین سه‌گانه iPhone 11 قرار است به صورت مربعی‌شکل کنار هم قرار گیرند که ترکیب آن با حضور فلش LED در کنار لنز‌ها کامل خواهد شد. دو مدل برتر آیفون‌های امسال یعنی iPhone 11 و iPhone 11 Max دارای سه لنز دوربین خواهند بود، ولی iPhone 11R فقط دو لنز خواهد داشت. طراحی جدید این گوشی بحث‌های زیادی در پی داشته است، چون بسیاری از طرفداران و کاربران آیفون هستند که اعتقاد دارند ترکیب دوربین این گوشی باعث زشت شدن آن خواهد شد.

سال ۲۰۱۸ سال خوبی برای اپل نبود چرا که میزان فروش این گوشی‌ها با وجود معرفی مدل‌های جدید کمتر از گذشته شد. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی و دنیای فناوری هم وجود دارند که این پیش‌بینی را برای گوشی‌های امسال اپل هم کرده‌اند. جون ژانگ، یکی از تحلیلگران بازار دیجیتال بر این عقیده است که فروش مدل‌های سال ۲۰۱۹ آیفون ناامیدکننده خواهد بود و همچنین پیش‌بینی می‌کند که فروش خوب اخیر تبلت‌های آیپد در نیمه دوم امسال آهسته‌تر خواهد شد. با این وجود، اپل با فروش تبلت‌های جدید خود موفق شد میزان درآمد خود را نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش دهد با این که بازار تبلت در سال ۲۰۱۸ بسیار ضعیف بود. اپل هم به تازگی با معرفی و عرضه iPad Pro جدید و دیگر مدل‌های آیپد نفس تازه‌ای به بازار تبلت‌ها داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: