مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
میلاد پیامبر (ص)

نحوه پرداخت پاداش بهره وری کارکنان مخابرات

مخابرات ما- پاداش بهره وری سالانه کارکنان مخابرات , در دو ماه فشرده شده که آن هم به امتیازاتی خاص وابسته شده است.برای آشنایی با نحوه محاسبه آن مطلب زیر را از سایت مخابرات ایران و پرتال کارکنان انتخاب کرده ایم.

***********

 

نحوه پرداخت پاداش بهره وری کارکنان

 

 مقرر شده است پرداخت پاداش بهره وری کارکنان مربوط به دوره شش ماهه دوم سال ۹۷ ، با در نظر گرفتن عملکرد کشور در شاخص های راهبردی کشوری و لحاظ کردن عملکرد منطقه در شاخص‌های راهبردی و عملیاتی منطقه ، و بر اساس سیاست های زیر به کارکنان شاغل دائم و قراردادی دارای پست های سازمانی تخصیص یابد .

میزان پاداش تخصیص یافته به هر شخص از سه ماخذ محاسبه می گردد :

الف –  ۲۵% از محل عملکرد کشور در شاخص های راهبردی کشوری

ب –   ۲۵% از محل عملکرد منطقه در شاخص های راهبردی و عملیاتی منطقه یا حوزه در شرکت مخابرات ایران

ج –   ۵۰% از محل عملکرد فردی ثبت شده در سیستم HRIS

پاداش بهره وری به عنوان درصدی از حقوق فردی ، پس از کسر ایام مرخصی بدون حقوق ، غیبت ، ذخیره مرخصی، کسر کار و مرخصی استعلاجی بیش از ۳ مرتبه ۳ روز (برای کارکنان عضو صندوق بازنشستگی ۷ درصد) محاسبه شده است .

توجه : چنانچه نمره ارزیابی عملکرد فردی در سیستم HRIS با توجه به هدفگذاری و ارزیابی عملکرد انجام شده، کمتر از ۷۰% باشد برابر تبصره ۲۳ آئین نامه استخدامی شرکت ، پاداش تعلق نخواهد گرفت.

ضمناً شهدای گرانقدر و جانبازان محترم حالت اشتغال از سقف پاداش مربوط به سطح شغلی خود و با در نظر گرفتن عملکرد منطقه محل خدمت در شاخص های راهبردی و عملیاتی منطقه یا حوزه در شرکت مخابرات ایران بهره مند خواهند شد. پاداش بازنشستگان شرکت طی دوره مذکور شاغل بوده اند و دارای امتیاز عملکرد فردی در سیستم مدیریت عملکرد می باشند،  نیز بر اساس مدت کارکرد آنان با همان روش محاسبه پاداش کارکنان شاغل ، محاسبه و همزمان پرداخت خواهد شد.

    ضروری است کلیه همکاران گرامی توجه بفرمایند که منبعد صرفاً از نتایج تعیین شده در سیستم HRIS  جهت پرداخت پاداش استفاده خواهد شد و همکاران فاقد امتیاز در زیر سیستم مدیریت عملکرد از پاداش مربوط به آن دوره محروم خواهند گردید . لذا ضروری است کلیه همکاران دارای برنامه عملکردی در دوره اول سال ۹۷ حداکثر تا تاریخ ۱۰/۷/۹۷ ارزیابی شده و همچنین برای کلیه کارکنان شاغل توسط سرپرست مستقیم آنان حداکثر تا پایان مهرماه ، برنامه عملکردی تعیین گردد.

همچنین مطابق بخشنامه شماره ۴۹۷۳۱۲/۹۶/۱۰۰ مورخ ۱۳/۱۲/۹۶ ضروری است قبل از تغییر وضعیت همکاران (از جمله بازنشستگی، فوت، انتقال) در سیستم HRIS نسبت به ارزیابی آنان اقدام گردد.

توجه : همکارانی که در محلی غیر از محل تعیین شده در ساختار مامور به خدمت می باشند ضروری است هماهنگی های لازم توسط سرپرست همکار مامور در محل اشتغال با سرپرست وی در محل خدمت مطابق ساختار سازمانی ، صورت گرفته و نهایتاً برای این همکاران توسط سرپرست آنان در محل خدمت (مطابق ساختار) تعیین برنامه های عملکردی و ارزیابی آن ها در زمان مقرر انجام شود.

با توجه به اهمیت اجرای صحیح مدیریت عملکرد کارکنان ، کلیه مدیران و سرپرستان شرکت مخابرات ایران و واحدهای تابعه ملزم می‌باشند در آغاز هر دوره برنامه‌های عملکردی مرتبط با زیرمجموعه خود را بر مبنای روش SMART، تعریف و در سیستم مدیریت عملکرد ثبت نمایند. برنامه‌های عملکردی تعریف شده بر مبنای روش SMART می‌بایست دارای خصوصیات زیر باشند:

واضح و شفاف باشند (Specific): این برنامه‌ها می‌بایست به طور دقیق آنچه را که ارزیابی کننده به دنبال تحقق آن است، مشخص کنند.

قابل اندازه‌گیری باشند (Measurable): یعنی می‌بایست یک مرجع کیفی و یا کمی در خصوص برنامه‌ها وجود داشته باشد تا بتوان میزان محقق شدن و یا نشدن آن ها را اندازه‌گیری نمود.

باید مورد توافق ارزیابی کننده (سرپرست) و ارزیابی شونده (افراد تحت سرپرستی) باشد (Agreed): یعنی ارزیابی کننده (سرپرست) می‌بایست با تک تک کارکنان زیر مجموعه خود جلسه‌ای رو در رو را برگزار کرده و با آن­ها نسبت به آنچه از آن­ها انتظار می‌رود محقق سازند به توافق برسد . توافق مذکور یک توافق دو طرفه می‌باشد .

در زمان توافق در خصوص برنامه‌های عملکردی می‌بایست اطمینان حاصل نمود که برنامه‌ها مرتبط با شغل کارمند بوده و در راستای استراتژی کلان شرکت و طرح‌های موجود در بخش یا واحد کسب و کار تعریف شده‌اند . هیچ برنامه عملکردی نباید بر مبنای هدف یا برنامه­ای که نیازی به تحقق آن نیست تعریف شود . سرپرست می تواند در قسمت توضیحات و مراحل اجرای برنامه مشخص کند چه منابع و مهارت‌هایی به منظور تحقق برنامه‌های عملکردی مورد نیاز بوده و به کارکنان زیر مجموعه خود در راستای کسب مهارت‌های بیشتر و همچنین تامین منابع مورد نیاز کمک رساند.

واقع‌گرایانه باشند (Realistic): برنامه‌ها باید در عین چالش انگیز بودن قابل دستیابی باشند .

در زمان تعریف برنامه‌های عملکردی سرپرست ارزیابی کننده می بایست کلیه مهارت‌ها ، دانش و منابع مورد نیاز به منظور تحقق برنامه‌ها را مد نظر قرار دهد.

مقید به زمان باشند (Timebound): برنامه‌های عملکردی می‌بایست زمانبندی مشخصی داشته و مهلت زمانی خاصی را برای انجام وظایف محوله مشخص نمایند، به این منظور تکمیل قسمت زمان بندی در زمان تعریف برنامه های عملکردی در زیرسیستم مدیریت عملکرد اجباری می باشد .

در صورتیکه ارزیابی کننده در زمان تعریف یک برنامه عملکردی به زمان بندی طولانی تری از مدت دوره نیاز دارد ، می‌تواند برنامه کلی را به برنامه های کوچک تر تقسیم کرده و مراحلی را که می‌بایست برای اجرای برنامه طی شود تا برنامه کلی محقق گردد را شناسایی نموده و پس از تخمین مدت زمان انجام این برنامه ها ، برای هر یک از مراحل در یک تاریخ خاص با ارزیابی شونده به توافق رسیده و سپس در سیستم ثبت نماید.

لازم به ذکر است که در خصوص روش مذکور کارگاه های آموزشی برای کلیه رابطین محترم مدیریت عملکرد در مناطق مخابراتی برگزار شده است و آموزش های لازم به این همکاران گرامی داده شده است . لذا در صورت نیاز به توضیح بیشتر یا ارائه مثال ، همکاران محترم در مناطق می توانند با ادارات/ واحدهای مدیریت عملکرد در منطقه تماس بگیرند.

در پایان از کلیه همکارانی که در سال های گذشته با استفاده از سیستم HRIS و ارائه پیشنهادات سازنده به بهبود و توسعه این سیستم کمک کرده اند تشکر می گردد ، امیدواریم با استقرار کامل سیستم مدیریت عملکرد به بهبود عملکرد کلی شرکت و سودآوری آن کمک کنیم تا نهایتا کلیه همکاران خانواده مخابرات از منافع آن بهره مند گردند. ”

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
7 نظرات
 1. بازنشسته تنها می گوید

  با سلام و درود
  آیا به بازنشستگان اسفند ۹۷ تعلق میگیرد ؟

 2. همکار بازنشسته می گوید

  باسلام
  لطف بفرمایید زمان پرداخت بهره وری روبرای همکاران اعلام کنید نحوه ازریابی که بارها هم در کلاسهای اموزشی و هم در خود سیستم هریس برای عموم اعلام شده مستحضرید که از زمان پرداختش خیلی گذشته ممنون

 3. ناشناس می گوید

  سلام خدمت سردبیر محترم پاداش بهره وری شش ماهه دوم سال ۹۷ کی پرداخت میشه اگه پیگیری فرمایید ممنون میشم دیگری اینکه از افزایش رفاهیات سال ۹۸ هنوز هیچ خبری نیست اینم اگه زحمت پیگیری را بکشید ممنون میشم ارادتمند کارمند رسمی از استان فارس

 4. محمد از ارومیه می گوید

  سلام این پاداش شامل بخش خصوصی هم می شود با تشکر

 5. ناشناس می گوید

  خوش بحالتون
  خیلی سرخوشین

 6. سجاد می گوید

  سردبیر جان این ها برای گذشته ست! برای چی به مطالبی استناد میکنید که دیگه اعتباری نداره! توضیحات در مورد پاداشی که قراره دیگه پرداخت نشه! جز زنده کردن غم و غصه ی کارکنان چه منفعتی داره!؟

  1. حسن می گوید

   احسن عزیزایناراکه قبلاگفتن .اگرزودتر پرداخت بشه کلی مشکلات حله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: