مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
تبریک عید غدیر

سردبیر سلام می کند- آنچه مخابرات را به این روز نشانده برخورد دوگانه موثرانش بوده است.

سردبیر سلام میکند- برخوردهایی که برای مخابرات گران تمام شده است.

مخابرات ما- آنچه مخابرات را به این روز نشانده برخورد دوگانه موثرانش بوده است.این برخوردها فرصت هایی را از کارکنان و مخابرات گرفته است.

 

مخابرات ما-  حداقل نیم ساعت است که لبه تیز ذهنم را درست مثل   تیغ جراحی در دست گرفته ام و نمیدانم از کجا به این زخم کهنه حمله کنم.

چرا تردید به ذهنم رخنه کرده است؟
می خواهم ط.وری به عمق زخم حمله کنم که فقط صاحب زخم اثرش را درک کندازسویی نمی خواهم بی حسش کنم چرا که تا صاحب زخم اندکی درد را تحمل نکند کار ما بی اثر می شود.

اینجاست که با دیگران اختلاف دیدگاه پیدا میکنم, با کسانی که می گویند انتقاد باید طوری مطرح شود که طرف مقابل ناراحت نشود!

.

اتفاقا اگر کسی اثری نگیرد انتقاد مفهومش را از دست می دهد.اما من می خواهم فقط صاحب زخم آن را درک کند.

.

بگذریم.

حرف های ابتدایی خیلی طولانی شد.

.

گروه های مختلفی در بین کارکنان وجود دارند که مالک و صاحب کلونی های مختلفی در مخابرات شده اند.برای خودشان رهبر دارند.برای خودشان لشکر و پیشرو و پس رو دارند. رسمی, بازنشسته, شرکتی, شرکتی خدمات اولی, شرکتی شسکامی, شرکتی محلی, بازنشسته ۹۶, بازنشسته ۹۷, بازنشسته ۹۸, قراردادی ۹۲، قراردادی غیر از ۹۲, قراردادی از محل طرح, رسمی ۷ درصدی, رسمی تامین اجتماعی, رسمی خدمات درمانی, رسمی مدرک دار, رسمی سابقه دار, کارگزار روستایی, کارگزار روستائی قبل از ۸۹ کارگزار بعد از ۸۹ و ….

.

هر یک از این گروهها حداقل برای خودشان یک گروه دارند که دور هم جمع می شوند و خبرها را به اشتراک می گذارند. برای خودشان رهبرانی دارند که این رهبران به مرور زمان روابطی بین خودشان و افراد موثر ایجاد کرده اند.

.

افراد موثر؟

.

مگر این گروه ها در مقابل مخابرات خود را زیان دیده نمی دانند؟ مگر آن افراد موثر حافظ منافع مخابرات نیستند؟

.

مجبورم تاکید کنم گروههای مختلف کارکنان و شویه های کارشان مورد نقد ما نیستند.اتفاقا می خواهیم بگوییم این گروهها و مدیرانشان در پی ایجاد رابطه با افراد موثر هستند.وقتی این رابطه ایجاد می شود …..

.

بگذارید با تاکید بگویم: وقتی این رابطه بین روسای گروهها و افراد موثر وتصمیم گیران اصلی بوجود می آید, مخابرات اولین قربانی است بدون اینکه چیزی گیر این گروه ها و کارکنانش بیاید.

چرا؟
خواسته های گروه های مختلف کارکنان صنفی است.آنها بخشی از امتیازات و حقوق های خود را از دست رفته می دانند لذا به هر دری می زنند تا به حق خود برسند.طبیعی است که اگر فرد موثری وارد گود شود وپنهانی به حرفهایشان گوش کند و با آنها هم دردی کند, …..!

این کلمه بسیار مهم است: هم دردی کند!

کار دیگری نمی کنند! فقط همین از آنها بر می آید! چرا که امروز در مصدر تصمیم گیری نیستند لذا براحتی گروه های کارکنان را به سمت خود می کشند با چند وعده پیگیری!

.

اما یکی نیست از همین افراد موثر بپرسد: ” همین دیروز که تو بودی, همین پریروز که تو بودی, همین حرفها زده شده ولی شمایان براحتی از کنارش گذشتید! … فردا نیز لابد اگر دوباره بیایید … همین خواهد بود! ….”

.

اما همین وعده ها -که در نهایت هرگز عملی نمی شود- به مخابرات آسیب می زند! به داستان کارگزاران روستائی توجه کنید! چگونه یک تصمیم توسط مدیری که امروز دیگر اصلا در مخابرات نیست تبدیل شد به معضلی که میلیاردها تومان هزینه اعتباری و مالی واقعی برای مخابرات بوجود آورد. (کسی از حرفهای من دلخور نشود.مورد صحبت من اصلا کارگزاران و حق و حقوق آنان نیست بقدر کافی از آن گفته ام.من معتقدم باید این بار روی دوش دولت می خوابید و این افراد بعنوان کارمندان دولتی یا هر چیز دیگری با دولت کار می کردند.با وزارتخانه مربوط می شدند اما با این شکاف مدیریتی به مخابرات گره خوردند.)

.

حالا باز یک سال از مدیریت افراد تازه وارد گذشته است.دوباره زمان آن فرا رسیده که مخابرات را با تنشی مرگ آور به کما ببرند و چند ماهی زمان از دست بدهد!اصلا افراد موثر در مخابرات بیش از یک سال صبر ندارند! تحمل کسی را ندارند!

.

می خواهم آخرین حرکت را به تیغ جراحی ام بدهم! بگذارید آخرین “آه” موثران را نیز در بیاورم تا بدانند که من آگاهانه و با آگاهی عمیق از تحولات جاری و با اطلاع کافی از آنچه می گذرد حرف می زدنم!

.

گروه های مختلف کارکنان را برای رسیدن به اهداف خاص, به خود نزدیک نکنید! خودتان قدرت و شجاعت ابراز نظر مستقیم را داشته باشید.اگر به نمایندگان گروهی صحبت می کنید و حق به جانبش می دهید, واقعی باشد. البته حتی اگر چنین باشد باید بپرسم چرا وقتی بودید کاری نکردید!

.

موضوع صحبت من با گروه های مختلف موثر در مخابرات است. امیدوارم حاصل حرف های من این نباشد که گروه های مختلف کارمندی را از خود برانید.بلکه می خواهم حرفهایتان واقعی و موثر باشد, واقعی و موثر, درست به همان اندازه که سمت ها و جایگاه هایتان موثر است.یک بار عمل کنید به آنچه وعده می کنید!

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام خدایا به فریاد ما برس

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   چرا؟ چی شده؟

 2. ناشناس می گوید

  آقا این چه سایت ثبت نامیه ده بار اسم و هرچی میز نم دوباره برمیگرده سرجای اول

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   عزیزم
   این همه دارن می نویسن
   شما هم لابد مشکلی داخلی داری
   دقیق یه عکس از مشکلت بگیر یا دقیق بنویس چیه
   کمک کنیم حل بشه
   ۵۰۰ نفر عضو شدن در پایان ماه دوباره طرح خریدن. اگر مشکل دائمی بود شدنی بود؟
   از خطاش عکس بگیری کمکت میکنیم
   اگر ممکنه browser خودتو عوض کن

 3. ناشناس می گوید

  با سلام
  بر اساس اطلاعیه منتشره در کدال بورس مجمع عمومی سالیانه مخابرات در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ساعت ۹ صبح در تهران-شهرک غرب-سالن خلیج فارس برگزار میگردد.سهامدارانی که میخواهند در مجمع شرکت کنند یک روز قبل کارت ورود بگیرند.

 4. سپیده می گوید

  این دور ازنسل مدیران آخریش بو د که
  با با زنشستگان اخیر بازنشسته شدند وجای آنان راکودکانی گرفت که یکشبه ره صد ساله رفتند بیچاره نسل میان که تماشاگری دربهت وتعجب بماند.

 5. ناشناس می گوید

  چرا وقتی دوستان بازنشسته میشن آش با جاش رفت ومیره بارها گفتیم پست درست میکنن وبا بازنشسته شدن فرد اون پست جمع میشه.حالا که دیگه فکر کنم امنیت جانی هم نداریم ضندلی کارمند میشکنه درست بشو نیست طرف دیسک کمر وگردن گرفته میگن برو تو صندلیهای بجا مانده ا ر دیگری ببین کدومو میخوای واون صندلیها بدتر ازبدتر……صرفه جویی بشرط چاقو!!!! آقا اضلاهرکی خواست بره میز و صندلی ازخونه بیاره… ونه به آن شوری شورو……

 6. ناشناس می گوید

  ایهاالناس عجب اوضاعیه دراستانها همه رو بازنشسته کردند حالا بز ور دارن ادارات را کوچکتر میکنن قراره درهراتاق بزور چهار نفر باشن ولوبا فضای کم .یکی نیست بگه اتاق روسا چی که ازبس فضاش زیاده عد ه ای داخلش به درختکاری مشغولن هرچی بیسوا د وبچه ست گذاشتند مدیر قسمت ها ورییس اداره ..واین داستان ادامه دارد……خدا از سرتون نگذره

 7. محمود4آزی می گوید

  تمام حرف ما خلاصه و مفید. از سردبیر عزیز و محترم مخابرات ما به شخصه بسیار تشکر میکنم. با قلم زیبا بسیار جامع و کامل و رسا و شیوا عمق مطلب رو بیان کردن. عالی بود

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سپاسگزارم عزیز

 8. جمشید می گوید

  حقوقم کجایی دقیقا کجایی
  سر دبیر جون کجایی دقیقا کجایی
  کجایی که خبری برامون بیاری

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   حقوق هم ندادن
   از شنبه به بعده ظاهرا
   هر دو شرکت کاراشونو کردن منتظر پولن
   خبر جدیدی بود میدم

 9. کارمند کوچولو می گوید

  ما که نفهمیدیم چی ….!!!….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   مشکل از من نیست
   همونجوری که دروازه کلمات رو باز کردی کاش دروازه های ذهن رو باز می کردی

 10. Ramin Parvini می گوید

  بسیار عالی و دقیق چون این جماعت مثل آب پشت سد هستن اگر سر ریز بشه ؟ مشخصه چه اتفاقی میوفته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: