مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر- میخواستم یادداشتی خطاب به مدیران مناطق بنویسم، اما دیدم سوء تفاهم ایجاد می کند!

مخابرات ما- سردبیر- با تجربه گرفتن از حوادث یک ساله اخیر مخابرات دلم می خواست مطلبی خطاب به مدیران محترم مناطق مخابراتی بنویسم. خودم را در جایگاهی می بینم که بتواند با حسن نیت چند کلمه حرف بزند.

اما دیدم گفنم این حرفها در این مقطع، با توجه به تغییرات اخیر، ممکن است سوء تفاهم ایجاد کند.یعنی برخی گمان کنند تغییرات اخیر در استانها ارتباطی با این حرفها دارد.یعنی جای گله از سوی مدیران تغییر یافته باقی می ماند که حق را به آنها خواهم داد.

لذا از نوشتن مطلب صرفنظر کردم.

ولی میخواهم به یک جمله بسنده کنم.یک جمله!

“هرگز به هیچ شیوه قبلی, بطور کامل اعتماد نکنید!”

میگویم بطور کامل! نمی گویم اصلا!

یعنی اگر مناقصه و مزایده می گذارید کمی به شیوه فعلی فکر کنید! اگر میخواهید پول به پیمانکاران بدهید و پول بینشان تقسیم کنید، قدری بیش از گذشته فکر کنید!

اصلا به شیوه های اجرائی و آدم های اجرائی کمی تردید کنید.

بسیاری از مسائل در استانها می گذرد که مدیران مناطق از آن بی خبرند و همه چیز را صاده و کامل می پندارند! بهمین دلیل است که وقتی یک باره یکی از راه می رسد و اشکالی به کار مالی و روابط مدیران با دیگران می گیرد، بشدت موضع می گیرند!

بله! آنها انتظار ندارند در زیر پوست جلسات . گفتگوها و مزایدات و مناقصات، خبرهای دیگری هم باشد.

همین!

تاکید میکنم! بی اعتمادی آفت است! بی اعتماد کامل نباشید! درصدی کوچک به صحت شیوه هایتان تردید کنید.

می دانم که مدیران فکور بسیارند و اهل فکر.لذا همین یک جمله برای مدیران با هوش کافی است!

پایدار باشید

سردبیر.7 دی 97

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام کوگوش شنوا
  مرغ یک پادارد.این شیوه ی بعضی مدیران است.

 2. مرغ آمین می گوید

  جهان کوچک من از تو زیباست ، ای انسان واقعی ، ای همکار ارجمند

  و جهان کوچک من در محاصره زشتیها و پلیدیها قرار دارد ، نه تنها محاصره که مورد حمله ، تا این جهانهای کوچک ، انسانهای باقیمانده توسط غولهای زشتی و پستی و پلشتی بلعیده شود

  تا جهان یکسره سیاهی و تباهی گردد

  اما زهی خیال باطل تبهکاران شیطان صفت و شیطان رجیم

  الله لا الـه الا هو الحی القیوم..(خداست كه معبودى جز او نيست زنده و برپادارنده است…)
  الله لا الـه الا هو الحی القیوم (خداست كه هيچ معبود (بحقى) جز او نيست و زنده (پاينده) است.)

 3. مرغ آمین می گوید

  انسان همیشه نیاز به تذکر و موعظه دارد و این نیاز به خاطر افزایش مشغله های انسان با توجه به پیشرفت علم، بیشتر هم می شود. از جمله بهترین موعظه ها، کلام اهل بیت(علیهم السلام) می باشد. همانگونه که در زیارت جامعه کبیره می خوانیم:« كَلَامُكُمْ‏ نُورٌ وَ أَمْرُكُمْ رُشْد، کلام شما (اهل بیت) نور و دستورات شما راهنمای ما است»[1] پس کمی پای کلام این بزرگواران بنشینیم تا با عمل به این دستورات، به رشد و هدایت وعده داده شده برسیم.

  امام جواد (علیه السلام) در کلامی گهربار می فرمایند:«مؤمن نيازمند سه چيز است: توفيقى از پروردگار، پند دهنده اى از درون خويش و پذيرش از نصيحت كنندگان.»[2] شرح و توضیح این کلام نیاز به فرصت و حوصله ای فراتر از این مطلب دارد، اما ایشان در فراز آخر اشاره به یک خصلت خوب در مومن دارند که آن هم پذیرش حرف خوب از نصیحت کنندگان است. به روشنی پیداست که عمل به این بخش از این روایت خصوصا برای جوان هایی تجربه کمتری در زندگی کردن دارند بسیار تاثیر دارد. همانگونه که حضرت لقمان به فرزندش می فرماید:«فرزندم نصيحت را بپذير و به آن عمل كن كه نصيحت نزد عاقل از عسل ناب شيرين تر است.»[3]

  پس مرحله اول، پذیرش نصیحت و بعد از آن عمل کردن به آن است. چه بسیار افرادی که در معرض شنیدن موعظه و نصیحت هستند اما در مرحله انجام دچار مشکل می شوند. امروز زیاد دیده و یا شنیده می شود که بعضی افراد، وقتی سرگذشت زندگی خود یا نحوه زندگی یا مشکلات خود را بیان می کنند، مهمترین علت گرفتاری خود را عمل نکردن به نصیحت بزرگان و والدین یا نصیحت کنندگان بیان می کنند.
  بله کلام معصومین و عمل به آن شدیدا در زندگی ما تاثیر دارد و افراد زیادی گرفتار این عدم پذیرش کلام معصومیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: