مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

متن کامل نشست مطبوعاتی مهندس صدری با اصحاب رسانه/و پرسش و پاسخ.

پخش زنده نشست خبری برخط مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اصحاب رسانه در صفحه اینستاگرام مهندس صدری و مخابرات ایران وشبکه اجتماعی آپارات، امروز ساعت 10 صبح
https//:www.instsgram.com/tci.ir
www.aparat.com/tci.ir
instagram.com/sm_sadri

 

مهندس صدری در حال گفتگوست.

او می گوید:

 1. ما سعی کرده ایم مراجعات مردم را کاهش دهیم.البته با استفاده از نرم افزارهای مختلف.
 2. در 118 سعی کرده ایم همیشه یک نفر باشد که به زبانهای خارجی شماره تلفن ها را بگوید.
 3. بسیاری از شماره ها بدون کارکرد بود.این شماره ها را دوباره به چرخه کار و درآمد مخابرات برگزداندیم (حدود یک میلیون شماره)
 4. بهبود عملکرد سامانه 2000 و افزایش درگاه های پرداخت از تمامی بانک ها
 5. خدمات فیبر را گسترش خواهیم داد.امادگی داریم برای توسعه آن
 6. برای اولین بار sla سطح نقره ای ایجاد کردیم. امید داریم برای همه عملیاتی شود.این امر موجب افزایش درآمد ما شده.
 7. با fcp ها تعامل خوبی داریم
 8. ما می خواهیم به فضای آی تی و آی سی تی کمک کنیم نه اینکه سهام شرکت ها را بخریم.
 9. روستائیان به سایتی مراجعه کنند و درخواست های تلفن ثابت را اینجا بنویسند ما با زمان مناسبی خدمات خواهیم داد.
 10. ما بنگاه اقتصادی هستیم و سود بیشتری می خواهیم اما با تعامل بیشتر با شرکت هایی مثل اف سی پی ها میخواهیم به این سود برسیم.
 11. برای افزایش رضایتمندی مشتریان تجاری تلاش کردیم
 12. از شهریور روند کاهش مشترکین ای دی اس ال جلویش را بگیریم.
 13. ادغام شرکت های استانی از شهریور 96 انجام شد. سطح فعالیت را تا مرکز پایین بردیم و عمق دادیم.
 14. بهبود شاخص ها و برنامه ها پاسخگو بودن مدیران در تمامی لایه ها
 15. ارتباط خوبی با نماینده ها داشتیم. با مراکز مختلف.اما از حق مخابرات کوتاه نیامده ایم. سعی کرده ایم ارتباط خوبی داشته باشیم و بحث های حقوقی را سامان بدهیم
 16. معاونت منابع انسانی: ما تنها شرکتی هستیم که به بازنشسته هایمان چیزی بنام رفاهیات پرداخت می کنیم.از آبان ما بصورت کامل به همه بازنشسته ها دادیم این مبلغ قبلا بخشی از رقم تصویبی بود. ما دین داریم به بازنشسته ها توانستیم به 43 هزار نفر مبلغ جدیدی بدهیم. تلاش می کنیم معوقه از ابتدای سال را بدهیم اما احتمالا در شش ماهه اول سال آینده خواهد بود. امیدواریم بتوانیم فکری برای معوقه هشت ساله شان داشته باشیم.
 17. منابع انسانی: ما حدود 50 نفر داشتیم که عضو هیئت مدیره بودند ولی با ادغام شرکت ها سمت هایشان از بین رفت. اینها با سمت مشاور کار می کردند برخی بازنشسته شدند برخی هم سمت گرفتند در داخل سیستم. خوشحالم که مشاورین خارجی را حذف کردم.کارشناسان ما قابلیت و توانایی این را دارند که خودشان کارها را انجام دهند لذا دیگر مشاور خارجی نداریم. خودم از این کار رضایت قلبی دارم.
 18. صرفه جویی در حوزه منابع انسانی: استفاده از تکنولوژی مثل ویدئو کنفرانس بجای ماموریت های استانی تا تهران.استفاده بهینه از امکانات کردیم.سفرها در معاونت نیروی انسانی حدود 180 میلیارد تومان هزینه ها را کاهش دادیم
 19. ما صندوق 6 درصد داریم.6 درصد حقوق پرسنل و 6 درصد هم شرکت به آن واریز می کند.متاسفانه چون مدیر منطقه و مدیران در حقیقت مدیر صندوق بودند هر وقت پول کم داشند از این صندوق پول برمی داشتند این غیر قانونی است. همه پول صندوق ایثارگران را داده ایم بدهی نداریم.برای اجرای آیین نامه خودشان به دادن وام اختصاص می یابد. همین روند برای صندوق 6 درصد هم ادامه خواهد یافت.برداشت از این صندوق توسط مدیران غیر قانونی است.
 20. بازنگری و بهبود فرآیند انتصاب.برای هر سمت مدیر منطقه دو سه نفر را معرفی می کند بورس یا مصاحبه می شوند بعد یک نفر انتخاب می شود. ترجیحا هم از همان محل باید پیشنهاد بدهند. در هر حوزه از خود حوزه استفاده می کنیم تا رشد کنند.
 21. حدود 1000 مدیر داریم بالای 4 سال در یک سمت هستند. این آدم ها ارزیابی می شوند (نفری 17 سال مدیر یک قسمت است)در کارهای اجرائی 4-5 سال بیشتر جواب نمی دهد یا طرح ها را اجرا کرده یا کاری از او برنمی آید نفرات ارزیابی می شوند اگر ارزیابی مثبت باشد بصورت افقی جابجا می شوند یا عمودی. اگر ارزیابی مثبت نباشد جایش را باید به دیگری بدهد.
 22. پارسال قول دادیم همه تا 25 ام حقوق بگیرند.حتی پیمانکاران و نفرات آنها. این را اجرائی کرده ایم.
 23. فاصله بین مدیران ما و پرسنل ما کم باشد. در اتاق ما نباید بسته باشد بروی پرسنل
 24. در زنجیره تامین/تمام مناقصات را دو مرحله ای یا یک مرحله ای روزنامه کردیم تا همه شرکت کنند.
 25. تخصیص ارز/تنها اپراتوری بودیم که چهار تا ال سی با ارز دولتی باز کردیم
 26. 180 میلیارد تخفیف گرفتیم از شرکت ها.
 27. معاونت شبکه/ اینترنتی که می گرفتیم از 66 نقطه بود.از اف سی پی ها هم اینترنت می گرفتیم در حالیکه باید به گیت وی اصلی وصل می شدیم.حالا اینها را به 5 نقطه در 4 شهر تبدیل کردیم تا کیفیت ما رابهبود بدهد.
 28. معاونت شبکه/مصرف اینترنت مشتریان 61 درصد و اینترنت بین الملل 51 درصد رشد داشته. و افزایش 4 برابری روی اینترنت داخلی
 29. حمایت از پیام رسان های داخلی
 30. افزایش ظرفیت شبکه
 31. اجرای وای فای عمومی در 300 نقطه
 32. در پروژه potn که های تکنولوژی است و خارجی ها انجام می دادند حالا با شرکتی داخلی انجام می دهیم. حدود 600 لینک تولید داخل داریم که از وندورهای خارجی می گرفتیم.
 33. ما می خواستیم توسعه عقب نیفتد. با وجود مشکلات ارزی و خرید خارجی با استفاده از توان سندیکاها توسعه را انجام داده ایم ضمن اینکه می خواهیم از تولید داخل استفاده کنیم در لایه اکسس و مودم سفارشات خوبی از شرکت های داخلی داشته ایم که امیدواریم اجرائی شود. (خبرنگاران اعتراض می کنند. می خواهند سوالاتشان مطرح شود بجای این گزارش.)
 34. در حوزه مالی/ پیمانکاری داشتیم که از سال 88 طلبکار بوده.سعی کردیم به مرور بدهی پیمانکاران را بدهیم
 35. در حوزه مالی/سهام ترجیحی آزاد شد. وام های گرفته را تسویه کردیم. وام 100 میلیاردی گردشگری از این نمونه ها بود. حسابهای ما دیگر متمرکز شده.
 36. از وقتی که گرفتم عذرخواهی میکنم.برخی خبرها مجمعی بود حالا سوالت را جواب می دهم

روزنامه اطلاعات- (ارتباط قطع شد سوال مشخص نشد)یکی 4 سال پیش ثبت نام کرده پولش داده نشده طلبکار است.(خبرنگار می خواهد بجای 50 هزار تومان پول بیشتری به مشترک بدهد)

مهندس صدری- اگر به مشترکی بدهی داشته باشیم می دهیم. من بنگاه بانکی نیستم پول با سود به کسی نمی توانم بدهم

*

سوال-کاهش آبونمان انجام شد یا نه؟ چرا برای شرکت گاز حکم دیوان عوض شد ولی برای شما نه؟ / در بورس در این مدت 4 درصد افزایش درآمد داشته اید آیا برآوردی داشته اید؟

مهندس صدری- در حکم دیوان در حق مخابرات اجحاف شد.به ما هم اجازه ندادند صحبت کنیم.این رای برای ابطال مصوبه دیوان داده شد لذا ما نشد دفاع کنیم.

واقعیت این است که این کار صد در صد به ضرر مخابرات است.توسعه هزینه بر است.هزینه های مخابراتی بالاست. تعرفه ما هم ثابت است. این بحث آبونه خیلی به ضرر مخابرات تمام می شود ما مجبوریم قانون را اجرا کنیم داریم قانون را عملیاتی می کنیم ما در کنار آن به کمک سهامداران در این زمان میخواهیم کاری بکنیم.این آبونه اسمش است ولی در حقیقت هزینه نگهداری است.شما هر کار فنی انجام دهید هزینه نگهداری دارد.اسمش اشتباه انتخاب شده.این خط منزل شما نیروی انسانی برای نگهداری دارد.

بنظر من دیوان کمک خواهد کرد که بتوانیم رای را برگردانیم. البته سازمان تنظیم و حقوقی مخابرات هم دنبال آن است.

بورس/در یک سال گذشته تلاش ما این بوده که با بورس ارتباط خوبی داشته باشیم.حداقل جایگاه قبلی رو حفظ کنیم.درآمد ما 8 درصد درآمد عملیاتی 6، هزینه ها 5 و هزینه عملیاتی 6 درصد رشد داشته.

سود عملیاتی ما 38 درصد رشد داشته که با توجه به شرایط جاری کشور خوب بوده. سود خالص ما بالای ده درصد بوده. اما معتقدم جایگاه ما خیلی بالاتر از این باشد.باید امسال 6400 میلیارد درآمد داشته باشیم. که امیدواریم به آن برسیم.پارسال 5700 میلیارد بوده.رشد هم نداشته.

امسال اگر با تغییر مدیریت به رشد برسیم برای سهامداران هم خبر خوبی خواهد بود.

ما برای سهامداران خودمان آفر خوبی تعریف می کنیم که به سهامدار حس خوبی بدهیم.

ما تابحال باندلی بین ویس و دیتا نداشتیم امروز این باندل را تعریف می کنیم.همین حوزه را با همراه اول هم شروع می کنیم.

خدمات آی پی بیس باعث شده در سیستم های مختلف اختلاف نبینیم

*

سوال-سیتنا- در حمایت از نیروی انسانی برنامه های داشته اید.چقدر موجب افزایش راندمان شده؟

پاسخ مهندس صدری- خروجی ما همینقدرکه هر قسمتی به اهدافش برسه بنظر من راندمان خوب کاری است. حرف ما با پرسنل بر اساس برنامه تکلیفی است. حداقل کاری که می توانیم بکنیم افزایش انگیزه کارکنان است و اینکه بدانند جزو اولویت اول ما هستند.

*

سوال- خراسان- 3500 میلیارد تومان سپرده مردم بابت سی کارت و تلفن ثابت بوده.چه تصمیمی برای آن دارید؟ چرا رقمش متفاوت است؟

پاسخ مهندس صدری-

((اینستا قطع شد جواب از دست رفت))

*

سوال- همینکه از سال 89 داریم معوقات را می دهیم یعنی می خواهیم پول مردم را بدهیم. همانطور که مراقب حق مخابرایتم نمی خواهیم حق هیچکسی به مخابرات بیاید. مخابرات شرکت بزرگی است گاهی از این مسائل پیش می آید طبق مقررات آنچه باید بدهیم خواهیم داد.

در مورد بروزرسانی/اکثر مراکز بروز شده اند در کرج هم همینطور است.اگر مشکلی هست بگویید زمان بندی به شما میدهم.

ما برای همه چیز سعی می کنیم زمان بندی بدهیم.متعهدیم سر زمانش انجام دهیم.کاهش تعرفه هم باید بگوییم مخابرات باید تعرفه هایش را افزایش بدهد.ولی ما تابع قانون هستیم ولی بدانید که کاهش تعرفه بیش از این به صلاح ما نیست و ضرر دارد.

*

سوال- پایین بودن کیفیت اینترنت مخابرات.

پاسخ مهندس صدری- ما کیفیت مان خیلی بهتر شد. یک تستر بزرگ سرویس خودم هستم.اگر جایی مشکلی هست بگویید پیگیری میکنیم.ما استنباطمان این است که بهتر شده

*

سوال- شما چه نمره ای بخودتان از نظر رضایت مشتریان می دهید.

پاسخ- آقای بیدخام میگوید 70 درصد اما با آنچه شما می گویید فاصله داریم باید به آن برسیم.

*

سوال- قرار بود پی سی ام ها جمع شود.در تهران نداریم ولی شهرستان ها جمع نشده. سوال بعدی خبر فروش املاک بود.تا قسط تمام نشود نمی توانید بفروشید

پاسخ – ما قسط مان تمام شده یک شرکت کاملا خصوصی هستیم.بدهی های قبلی هم کم کم آزاد می شود و فکرمان در راه توسعه صرف می شود.

در مورد پی سی ام داریم برنامه را انجام می دهیم.اما نکته مهم این است که در استانها برخی جاها عملا مشتریان اف سی پی ها ریجکت می شدن لذا نارضایتی بالا می رفت.اخیرا بخشنامه کردیم که هر طرحی دارند در مخابرات، باید فکری برای این مشترکین بکنند.نباید اف سی پی ها را ناراضی کنیم.

با اف سی پی ها تعاملات خوبی داریم با اکثرشان تعامل خوبی داریم.مثلا سرویسی گرفته بودند رگولاتوری و اف سی پی و … هر کسی حرفی می زد.همان بدهی که قبول هم داشتند نداده بودند دوسال بود ما دریافت نداشتیم از آنها. رقابت باید سالم باشد.

در مورد املاک هم تیم جدید جلوی فروش املاک را گرفتیم که به بدهی ها نرود.یک حساب جدا ایجاد کردیم هر چه فروش برود پولش به همان حساب می رود برای توسعه.یعنی افزایش سرمایه ایجاد می کند .

*

سوال- صباغی- دیباچه- برای پورت خالی مشکل داریم به سختی پورت می گیریم یک سال در صف بودم.

مهندس صدری- با 2020 تماس بگیرید.از نظر من مشکلی وجود ندارد اما هر کسی مشکل دارد با 2020 تماس بگیرد پیگیری می کنم.

.ادامه سوال- سه تا مرکز را نام می برد .

*

سوال ایستنا-طاهری- ارتباط خوبی با رسانه ها نداشتید.ما فکر می کردیم شاید حرفی برای گفتن نیست.

پاسخ- روزی که آمدم بعنوان وظیفه پاسخگوی سوالات به رسانه ها من بودم.معاونین چنین اختیاری ندارند. چون می خواستیم وحدت رویه ایجاد شود و نظر سازمانی غالب شود بر نظریه شخصی.

اما اینکه ارتباط شما با ما کم شده باید تقویت شود.کانال های ایجادی ما کم نیست خبرها در پورتال شرکت یا فضاهای شبکه های اجتماعی اعلام می شود 70 درصد خبرها امسال افزایش داشته.

*

سوال- بهتر نیست مسئول خبر رسانی بگذارید؟

پاسخ – آقای بیدخام یا من هستم جواب می دهیم.

*

مهندس صدری در پاسخ به سوالی در مورد فیبر نوری می گوید: می خواهیم تا آخر امسال به 350 هزار برسیم قیمت ما کاهش داشته نسبت به گذشته

*

سوال- قبل از شما در راهبرد ادغام سیار و ثابت مطرح شد تکلیف آن چیست؟

(نماینده مخابرات ما سوالی پرسید از من که حواسم پرت شد…)

پاسخ – ما سعی میکنیم از نیروهای جوان استفاده کنیم تعداد بازنشستگان انگشت شمار است دنبال نیروهای کیفی هستیم ما بخش خصوصی هستیم گاهی از توان بازنشستگان هم می توانیم استفاده کنیم.

*

مستکین- مدیران پیام رسان داخلی گفتند که با شما همکاری هایی دارند.فاز اول پیام رسان ها همان پیام معمولی را می دهند و در فاز دوم صوت و تصویر می برند. آیا این همکاری به ضرر شما نیست؟

پاسخ مهندس صدری- در پیام رسان ها هم صحبتهای خوبی شد …

(ارتباط آپارات قطع شد.قبلا اینستا هم قطع شده بود)

*

سوال- حذف قبض چه زمانی انجام می شود؟ بدهی به پیمانکاران چقدر است؟

پاسخ. حدود پرداختی از طریق قبض یک درصد است اما دنبال آن هستیم که قبوض را حذف کنیم.مرکزی رفته بودم خانمی گله می کرد که چرا قبض نمیاد.او قبض می خواست.باید علائق مردم شناسائی شود.تا انجا که می شود علاقه داریم قبض صادر نکنیم.

زیر بیست هزار تومان هم قبض صادر نمی کنیم.باید کامل حذف کنیم اما دیتا بیس ما باید کامل باشد. مثلا پیام های قبضی یک مشترک برای موبایلی می رفته است که شش ماهه قطع بوده! ما مقصر نیستیم اما امکانات نگهداری این داده ها باید فراهم باشد.

باید شرکت هایی بیایند که اجازه برداشت پول قبض از حساب مشترکین را داشته باشند الان این در حال انجام است.از طریق بانک هم برای شما پیام مناسب می آید …

*

سوال- خبرنگار مصر است زمان بگیرد برای حذف قبوض مثلا اردیبهشت 98-

پاسخ- اما مهندس صدری می گوید تقریبا برای 15 میلیون نفر قبض صادر نمی کنیم (50 درصد مشترکین)

*

مهندس صدری در مورد بدهی به پیمانکاران می گوید- ظلم است به پیمانکار که چهار سال است کار کرده و از برنامه اش برای پرداخت یکسان به تمام پیمانکاران توضیح یمدهد.

*

سوال- خبرنگار ایرنا از یزد- افزایش قیمت دلار چقدر دارائی مخابرات را افزایش داده؟ با افزایش قیمت ارز در قراردادها تغییری داده اید؟

پاسخ- دو کار کردیم.یکی مصوبه ای داشتیم برای تعدیل در قراردادها بقدر 5 درصد مثبت و منفی که به تولیدکننده ها کمک کند.توانستیم قراردادها را مدیریت کنیم.

قیمت ارز تاثیر داشته فیبر نوری 6-7 تومانی الان 28 هزار تومان است.باید بتوانیم مدیریت کنیم تا تاثیری بر روند توسعه نداشته باشد.خوشبختانه اینطور بوده

اما تعدیل در ريالراردادها را برای همه اجرا می کنم.

روند کاهش تعرفه؟ از این هم پایین تر؟ برای ما امکان ندارد.البته ما درآمد را به بخش های دیگر می بریم .

*

سوال- اطلاع رسانی در مناطق چطور انجام می شود؟

پاسخ-هماهنگی داخل سازمانی بین مدیر منطقه و روابط عمومی رخ خواهد داد و پاسخ خواهند داد در استان ها.

.

سوال- سال آینده افزایش تعرفه داریم؟پیشنهاد شما چه بوده؟

پاسخ- امیدواریم.تلاشمان را داریم می کنیم پیشنهادی داده ایم. نمی توانم بگویم. ما تابع سازمان تنظیم مقررات هستیم ولی واقعا با این تعرفه ها نمی توان توسعه داشت خواهش می کنیم تنظیم مقررات آن را تغییر دهد.

.

سوال- سرویس مخابراتی -اینترنت نامحدود – چند سال سعی شد اینترنت نامحدود حذف شود.برخی مشترکین اصرار داشتن بر استفاده از آن.

پاسخ- مصوبه 266 است را برای همه محدود کرد ما هم شامل آن می شویم.

*

سوال- اینترنت مخابرات قطع و وصلی زیاد دارد.گفته می شود باید خسارت به مشترکین داده شود آیا شما خسارتی داده اید؟

پاسخ- خسارت می تواند بصورت آفری باشد معین. جمع آوری مشترک برای ما هزینه دارد درست مثل جذبش. ریزش هم هزینه دارد.

*

سوال- تکنیک شما برای پاسخ به سوالات جالب است برای بقیه کلاس بگذارید.

آقای واعظی . جهرمی رقم پول مردم در دست مخابرات چقدر است؟

پاسخ- اجازه بدهید بررسی کنیم بعدا اعلا می کنیم.

*

سوال- این هم همان تکنیک است ها!

*

احمیان-خبرگزاری دانشجو- از حس خوبی که در ما ایجاد کردید تشکر می کنیم از جمله حذف مشاورین خارجی.در همین راستا ما چقدر در صنعت مخابرات وابسته ایم؟ ارتباط شما با نخبه های دانشگاهی چطور است؟

پاسخ – ما نسبت به حوزه موبایل وابستگی خیلی کمتر است.در ثابت خیلی از تجهیزات داخلی است.همین پروژه های بزرگ که با وندور خارجی داشتن قرارداد می بستن ما هر دو پروژه را به تولید کننده داخلی دادیم. مناقصه گذاشتیم شرکت های دانش بنیان برنده شدند.

برخی وابستگی ها بصورت لایسنس است.در ثابت درصد کمی داریم ولی در موبایل زیاد است.

در شرکت باز است هر کسی بخواهد در این زمینه فعالیت کند ما آماده ایم.OSS ما بر خلاف بسیاری از اپراتورهای دنیا داخلی است.

با دانشگاه پلی تکنیک شریف و .. ارتباط خوبی داشته ایم در مناطق ارتباط خوبی دارند با دانشگاه ها امیدواریم کمک کنند روی توسعه ما.

درصد خیلی بالایی وابستگی نداریم بالای 70 درصدش داخلی است 30 درصد کارهای وندوری است که امیدواریم در داخل نیازها رفع شود.

*

سوال- پیگیری مشکلات گاهی به نتیجه نمی رسد پاسخگو نیستند. شفافیتی در مصرف اینترنت ما وجود ندارد اپراتورها در مورد حجم بسته ها اطلاعات دقیقی نمی دهند.

پاسخ- ما در ثابت 2020 و همراه اول 9990 را در نظر گرفته ایم اگر موردی بوده که جوابش قانع کننده نبوده به بازرسی ما یا همراه اول شکایت کنید.

*

سوال- من دوست دارم سیستمی شفاف داشته باشید که به مشترک بگوید چقدر مصرف کرده و چگونه.

پاسخ- ما این فرآیند را داریم.اگر کسی بخواهد دنبال این برود جواب به او می دهند.

*

سوال- سامانه کسب و کار- دو سال پیش معاون مخابرات در مورد وای فای همین 300 نقطه را اعلام کرده است. من فقط در فرودگاه این را دیده ام.

پاسخ- من خودم دو ماه پیش دویست نقطه داریم.تا هفته آینده لیست این سیصد نقطه را در سایت می گذاریم می توانید ببینید. بعدا به هزار نقطه می رسد.

*

سوال- هزار نقطه کی اجرا می شود؟

پاسخ- در شش ماهه 98.

*

گلستان- جعفری – تشکر میکنیم بابت برگزاری ویدئو کنفرانسی این پرسش و پاسخ.برنامه حمایتی شما از استانها چیست/ دغدغه شما در فضای مجازی چیست؟ دعوت به حضور در استان.

پاسخ -ما می خواهیم ضریب نفوذ ثابت را بیشتر کنیم.فیبربر نوری 2540 کیلومتر فیبر کشیده ایم  ضریب نفوذ  ثابت  و همراه تلاش بیشتری می خواهد.

دغدغه اصلی من شرکت مخابرات است نه فضای مجازی. آن متولی خودش را دارد.

ما هم به وظایف خود در این حوزه عمل می کنیم.

*

سوال- پیش بینی شما از درآمد سال آینده؟

پاسخ- ما تعهدی به بورس داریم ممکن است سال دیگر افزایش دهیم.باید از آقای جهرمی تشکر ویژه ای کنیم برای مصوبه اقتصاد مقاومتی.بجای اینکه پول به خزانه برود به مسیر توسعه می آید و کمک بزرگی به اپراتورها در حوزه توسعه است.

*

سوال- آذربایجان غربی- طرح طبقه بندی مشاغل و تعیین وضعیت نیروهای شرکتی؟ با توجه به اینکه آذربایجان غربی استانی مرزی است برای روستاها و مرز چه برنامه ای دارید؟

پاسخ- طرح طبقه بندی پرسنل خودمان را جلو می بریم انجام می دهیم.در مورد دو شرکت شسکام و خدمات اول باید توضیح بدهم

این دو شرکت ما سهامدار هستیم ولی این مدیران شرکت باید پاسخگوی پرسنل خودشان باشند قبلا آنها فقط پول می گرفتند حقوق پرداخت می کردند.

نیروهایی که بوده اند باید ارزیابی بشوند پس از آن وظیفه آنان است و باید انجام دهند.انشالله بتوانیم قبل از پایان سال نتیجه خوبی بگیریم.

تمام نقاطی که gsm  روستایی بوده برگردان می شود به همراه اول.در آذربایجان غربی هم این برنامه را دارد.

برای مناطق روستایی جلسات مختلفی با وزارتخانه داریم که در اسرع وقت نتایجش را انجام می دهیم.

*

سوال- ترابی- از روزنامه  سپهر …-

پاسخ- برای 5 استان و نقطه طرحی داریم که یک و نیم میلیون پورت افزوده می شود.

*

استان چهارمحال بختیاری- ربیعی- مدیر مسئول آوای زندگی- در مورد توسعه چهارمحال بختیاری چه برنامه ای دارید؟

پاسخ- برای استان شما تا پایان آذر 97 حدود 3560 کیلومتر فیبر داشتیم.ضریب فوذ تلفن ثابت 28 درصد است که خیلی پایین است باید تلاش بیشتری بشود در حوزه ftth  6000 پورت باید وصل شود.

*

آذربایجان غربی- اسدی خبرگزاری جمهوری اسلامی – قبلا برنامه را رسیدن به تکنولوژی های برتر اعلام کرده بودید.چقدر به اهداف رسیده اید؟ شهرداری ها چه نقشی برای اجرای طرح توسعه فیبر نوری دارند؟

پاسخ -مهمترین اولویت ما فیبر نوری است باید تا پایان امسال به 350 هزار پورت فعال برسیم. اگر برسیم موفقیت بزرگی است.پارسال 20 هزار بوده است.

بحث های دیگری هم که گفتم تکنولوژی های برتر به کمک نیروهای داخلی درحال انجام است.

شهرداری ها در فیبر نوری نقش مهمی دارند مجوز حفاری دست شهرداری است هر قدر زودتر مجوز بدهند زودتر کار آغاز می شود.

*

سوال- سهام شرکت خدمات اول را میخرید؟

پاسخ – خیر! قبلا شرکتی که بیلینگ ما را انجام می داد بهینه پردازش در تملک ماست.

*

دونکته بگویم

طرح بازنشستگی را مصوبه اش را از هیئت مدیره گرفتیم.حدود 5800 نفر شامل می شوند دنبال تامین منابع مالی آن هستیم.

نکته بعدی.

تلاش می کنیم اشکالات کاری را رفع کنیم جا دارد از سهامداران و هیئت مدیره مخابرات و سازمانهای کمک کننده که با ما در ارتباط هستند و پرسنل خدوم شرکت مخابرات ، خانواده بزرگ مخابرات اعم از رسمی شرکتی پیمانکاران ملی و بومی – تشکر می کنم

تشکر ویژه از اصحاب رسانه دارم که همیشه به من کمک کرده اند.

تشکر می کنم ازهمه . از همکاران خودم هم برای تدارک این برنامه تشکر می کنم.

******

****

پی نوشت: پس از سه ساعت کامل نشستن پای دستگاه, شنیدن و تایپ مستمر, توانستیم خوشبختانه بصورت آنلاین تایپ . منتشر کنیم مصاحبه را.

بزودی بخش صوتی این گفتگو را نیز منتشر می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
55 نظرات
 1. بیرنگ و بخوان و بدان ! می گوید

  جان کلام
  عزیز دل برادر
  من هم مثل شما با آزمون استاندارد و زیر نظر سازمانی دولتی و بسیار مشکل با تمام مراحل آن آمده ام و شرکتی هم نیستم

  دوست همکار پیش داوریهایتان اشتباه است و مطالبتان متاسفانه بدون حب و بغض نیست

  و نژاد پرستانه! و گروه پرستانه! و در جهت تفرقه قلم میزنید
  همه چه شرکتی و قراردادی و رسمی و بازنشسته متعلق به خانواده شریف کارکنان و بازنشستگان هستند ، ولی شما میدانید که مطالبتان کجا را هدف گرفته است ! خودتان را هدف گرفته است

  متاسفانه فکر میکنید جان کلام ! را میگویید ، اما حتی سطح کلام ! را هم درست بیان نمیکنی

  دوست همکار و هم خانواده مخابرات ، شما جبهه پایمال کنندگان حق را تقویت میکنید
  نوشتن بی هدف درست و یا خدای نکرده مغرضانه و یا بدون درک کلی قضایا و اینکه چه کسی از نوشته تان سود برده و همکارانتان را ضعیف میکند ، در این برهه حساس که بسیاری از همکارانتان در گرفتاری و سختی شدید و حتی عده ای مرحوم شده اند و به حقشان نرسیدند ، گناهی بزرگ است

  بسیاری با شعر و سخن ، حق را فریاد زده اند ، تاریخ ایران پر از بزرگان و زحمتکشان راه خدا بوده است ، پس بجای تمسخر به شعر نوشتن یا بقول شما “شاعری کردن و در مخابرات شاعری کردن” بهتر است کمی روند تاریخچه مخابرات و حق و حقوقی که از خود شما برده اند و خورده اند را درک کنید و بجای کوبیدن همکاران ، اگر شجاعت دارید یکی از مطالب و شعرهای مرا نسبت به آنان بنویسی
  برایت موفقیت و راه راست انصاف و عدالت آرزوومندم

  1. جان کلام می گوید

   دوست گرامی
   شما که از پیش داوری بنده ناراحت می شوید !! پس چرا هرچی تفکرات منفی که به فکر شخصی خودتان می رسد و با واقعیت از زمین تا آسمان دارد را با پیش داوری خودتان تفسیربه رای می کنید ؟
   من واقعیت را گفتم و ذره ای هم در آن شک ندارم واقعیاتی نظیر :
   1- مهندس صدری مدیر عامل کارکنان رسمی مخابرات ایران است و نه کارکنان شرکتی
   2- مدیرعامل کارکنان شرکتی مدیر عامل شرکت خدمات اول یا مدیرعامل شرکت شسکام است
   3- ما کارمندان رسمی مخابرات با کارکنان شرکتی همکار نیستیم چرا که فلسفه جذب این نیروها به این دلیل بود که کارهای زاید ما را به آنان سپرده و بدنه فنی مخابرات از کار اضافی آزاد سازی گردد. ( کمی تحقیق کنید لطفا)
   4- این همکاران دیر آمدند و زود مدعی همه چیز شده اند . رفتار بچه گانه اینان همه را بخصوص پیشکسوتان رسمی مخابرات را به ستوه آورده است . در همه چیز سرک می کشند راجع به کاری مربوطه یا نامربوط نظر می دهند . شاعری می کنند و فرق ردیف و قافیه را نمی دانند و خلاصه فکر می کنند در این مخابرات ایران آنها هستند که کار می کنند و اگر نباشند زمین به آسمان دوخته می شود و مخابرات لنگ می ماند !!
   هزار تا حرف بیربط از زبان این کارکنان شنیده می شود . کافی است همین سایت مخابرات ما را و نظرات آنان را بخوانید و آنوقت قضاوت عادلانه بکنید که چقدر اینان از واقعیات بدور هستند . این کارکنان حتی حد و حدود خودشان را خیلی راحت فراموش می کنند تو امورات مالی کارمندان رسمی شرکت که در واقع سهامدار اصلی شرکت خدمات اول هستند دخالت می کنند . و یک کلاغ چهل کلاغ می کنند و ..
   دوست عزیز نظر شما بسیار از واقعیت موجود بدور است
   بنده در عین عدالت و دور از توهم واقعیت هایی که هست را به صورت شفاف و صریح برایتان گفتم
   و خواهش کردم از کارکنان شرکتی که به وجاهت و احترام پیشکوستان اهانت نکنند و هرچیزی که به فکرشان می کند ناپخته و ناسنجیده در مورد ما کارمندان رسمی به زبان نیاورند .
   در مورد شعرهای شما هم باید بگویم که نه وزن و قافیه مناسب دارد و نه اصلا می توان به آنها شعر گفت یک دکلمه بی وزن و بی قافیه بیش نیست ( البته شاید از نظر شما شعر کاملی باشد )
   بنده هم برای شما موفقیت و راه راست و انصاف و عدالت آرزومندم

   1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

    دوستان خواننده
    این کامنتها نظرات شخصی است
    منتشر کنم مایه اختلاف است
    نکنم گله و شکایت می شود.
    همه کامنتها، بخشی درست دارد و بخشی نادرست
    اینها مهم نیست
    مهم این است که ما هر چه را دوست داریم و یا دوست نمی داریم بعنوان نظر سیستم و نظر مخابرات اعلام می کنیم.
    تحلیل برخی نظرات از برخی دیدگاهها مایه اختلاف است در حالیکه گوینده آن مثلا مهندس صدری ممکن است منظورش این نباشد
    وقتی گفته می شود باید مدیر عامل خدمات اول آستین بالا بزند و جواب کارکنان را بدهد
    منظور این نیست که این افراد هیچ در مخابرات نمی گیرند
    بلکه احتمالا -عرض میکنم احتمالا چون دقیقا خبر ندارم- منظور این است که خدمات اول مخابرات و شسکام حاشیه نشین نباشند
    در متن ماجراها و مدیریت های مخابرات باشند و بیایند سر گرفتن امکانات برای کارکنان شرکتی دعوا کنند.
    مگر مخابرات همینطور ساده همه چیز را به رسمی ها داده؟ بخشی با دعوا گرفته شده.ولی مخابرات می گوید اولین دعوا باید با شرکت خودتان باشد.
    نه اینکه مخابرات هیچ وظیفه ای ندارد.
    من از همه خواهش میکنم بجای نشستن در نقطه صد و دیدن دیگران در نقطه صفر
    در نظر بگیرند که بخشی از این مشکلات بخاطر وضعیت اجتماعی و اقتصادی است یعنی اصولا به شرکتها ربطی ندارد.
    تورم افسارگسیخته با هیچ حقوقی پاسخ داده نمی شود
    حالا مخابرات چه کند؟
    ما درها و تخته هایمان با هم جور نیست.
    شما فرض کنید بچه های خودمان جزو همین نیروهای شرکتی باشد آیا دلمان نمی خواهد تکلیفشان روشن شود؟ یا بیرونشان کنند یا حقوقی قابل زندگی بدهند.
    حالا که حقوقی قابل زندگی نمی دهند لابد منظورشان این است که یا نمی توانند یا نیازی به این گروه ندارند. جوانان هم باید کمی به خودشان بیایند.
    حالا فرض کنیم جوانان به خودشان بیایند!
    از هیمن فردا نخواهد در مخابرات کار کند! حالا چه کند؟ کار هست؟ پول هست؟
    حالا به یک عارضه اجتماعی می رسیم!
    مسئولش مخابرات نیست کشور ماست.
    گره ها به هم تنیده به این راحتی که من اینور جوی و تو آنور جوی نمی شود روی زندگی مردم حرف زد.
    تمام حرفهای این دوست عزیزمان کاملا درست است.دقیقا درست است. ولی آیا هر درستی قابل اجراست؟ هر درستی به زندگی سالم ممتهی می شود؟
    یادمان نرود ما کنار هم زندگی می کنیم.از هم اثر میگیریم.خوب یا بد.
    شادی، یک نفره نمی شود.
    آسایش و امنیت هم انفرادی نیست
    ببخشید
    من چانه ام گرم شد زیاد حرف زدم.
    درد از روز درد بلند شد و ما …. حرف زدیم…. حرف زدیم …. ولی هنوز در نقطه صفریم
    فعلا باید همه با هم قدری صبور باشیم تا ببینیم فردا چه می شود!
    امروز دوامی نخواهد داشت.این خط این هم نشان!

    1. حق گو می گوید

     جناب سردبیر
     البته بنده مقصر اصلی شما را می دانم تا این کارکنان شرکتی را ، این از انصاف و مروت و همکاری مثل شما بدور است که برای افزایش بازدید سایت خودتان و بازارگرمی یک عده شرکتی را میدان می دهید و همکار همکار خطاب می کنید و با ایرن و نازنین و … هم مثل شیخ کهنه کار رفتار می کنید .
     و حتی اجازه انتشار کامنت های اونا رو در پاتوق ما کارمندان رسمی می دهید ؟
     بله مقصر اصلی شما هستید که به بهانه آزادی بیان و دموکراسی بدترین توهین ها را درحق ما کارمنداان رسمی مخابرات ایران در سایت خودتان از زبان این کارکنان شرکتی منتشر می سازید و مارا که صاحبان اصلی مخابرات بودیم بی اعتبار می سازید ؟
     در این بازار مکاره ای که هست یک عده ای حق و حقوق مادی ما را غارت می کنند و افرادی مثل شما هم اعتبار و شخصیت و آبروی مارا به یغما و تاراج می برید تا بلکه دو نفر بازدید کننده زیاد داشته باشید .
     هنوز یک چیزی را نداده اند تیتر می زنید و بوق و کرنا می کنید و اجازه می دهید یک عده ای هم تو امورات مالی ما که کاملا خصوصی است جاسوسی و سرک بکشند و بشود آن چیزی که نباید بشود

     1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

      عزیز من
      شما یک نفری.یک نظر داری.
      نظرسنجی میذارم و بهش عمل میکنم.
      ضمن اینکه به تعداد بازدید از یک خبر توجه کنید.خودتون می بینید که نظر خواننده به چیه و چی میخواد
      وقتی دو روز خبرهای مالی دیر میشه صدها سوال میاد من چه کنم؟
      به حرف شخص شما عمل کنم یا حرف دیگران؟
      خدا نگذره از کسانی که شخص خودشون رو مساوی با کل آدمهای کره زمین میدونن و فکر میکنن حرف فقط حرف اوناست.

      1. حق گو می گوید

       جناب سردبیر مگرجان کلام عزیز چی گفته که شما داری طفره میری از حقیقت و با منطق بازی میکنی
       ایا مگر غیر این است که
       صدری مدیرعامل شرکتی ها نیست
       ایشون هم داره همین رو میگه این چه ربطی به نظر شخصی و جمعی داره دوست عزیز
       چرا شلوغش میکنی جناب سردبیر

      2. سردبیر - مخابرات ما می گوید

       ببخشید من شلوغش کردم … معذرت

      3. حق گو می گوید

       درضمن راجع به نظر سنجی هایت اینو بگم که شما داری چراغ راه دست مدیریت میدی
       وقتی پای تصمیم های مدیران میرسی میری کما اما وقتی پای انعکاس واکنش کارکنان میرسه خیلی با مهارت و با زدن خودتون به کوچه علی چپ و دایه مهربون تر از مادر شدن خیلی راحت به مدیران فید بک میدی و از درون کارکنان براشون ستون پنجم میشی
       این رسمش نیست انسان نباید پشت به همکارانی بکند که یک عمر با اونا زندگی کرده

   2. بخوان و بدان ! می گوید

    شمع به کبریت گفت :
    از تو میترسم تو قاتل من هستی…
    کبریت گفت :
    از من نترس…
    از ریسمانی بترس که در دل خود جای دادی!!!

    عامل نابودی انسان ها تفکرات غلط خودشان است
    نه عوامل بیرونی…

    1. جان کلام می گوید

     مسجد مکان مقدسی است ؟ اما چرا بعضی از انسان ها تنها کاربرد مسجد را تنها استفاده از مستراح خلاصه کرده اند ؟
     چرا ا ین انسانها در این اماکن به چیزی غیر از مستراح و رفع حاجت فکرشان باز نمی کنند و تحلیل شان چیزهای دیگر را نمی نگرد ؟
     ممکن است این افراد در وصفرفع حاجت شعر خوانده و فیلسوف هم بشوند !
     متاسفانه در مخابرات هم عده ای که جدید وارد خانواده شدند این شرکت معظم و کارکنان رسمی شریف آن را بسیار از باریکه ای تنگ مورد تحلیل وسیع قرار می دهند و فقط یاد گرفته اند مدعی باشند و مدعی باشند و مدعی باشند و غیر از این کاری بلد نیستند
     تنها دعای ما کارکنان رسمی این است که هرچه زودتر باقی این خدمت تمام و این روزهای لعنتی به سر آید و ما از توفیق دیدار این عزیزان خلاص بشویم انشاالله

     1. بیرنگ و مرغ آمین می گوید

      حقارت و عقده از کلامت پیداست
      که کلامت نه “جان کلام” که حیف است این ، بلکه “…ان کلام” است
      با توهین به دوستم ، مجبور شدم به زبان خودت بگویم ، کلامت آنست که از چاه مستراح خارج میشود
      خود را به روانپزشک نشان بده

      دو نصیحت كنمت بشنو و صد گنج ببر
      از در عیش درآ و به ره عیب مپوی

      گفتی از حافظ ما بوی ریا می‌آید
      آفرین بر نفست باد كه خوش بردی بوی!

 2. مش قربان می گوید

  مدیرعامل جان ، فدات

  آخه عزیز همه آسمون و ریسمون را به هم بافتی
  اما
  از ما کارکنان نگفتی

  ارباب رسانه را هم مثل ما پیچاندی ، عزیزم!! قربانت شود همه اعضاء هیات مدیره!!

  آخه چاکرتم ، داداش من ، بیا و مردانگی کن و حق را به پایمال شدگان حق برگردان
  اگر به آخرتت می اندیشی بجای دنیای دیگران
  اگر هم سهامدار عمده و ….نمیگذارند ، مردانگی کن و اعلام کن و استعفاء بده و تا حق الناس برگردنت نباشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: