مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر- آقایان!من دیگر تاب و تحمل دیدن این جوانان مضطرب را ندارم!

مخابرات ما- روزی نیست که مراجعه کننده بشدت مضطربی به دیدنم نیاید.روزی نیست که تماس اضطراری با من برقرار نشودروزی نیست که کامنتهای بشدت نا امیدکننده نخوانم.

همه اش فقط و فقط برای یک مورد است: طرح طبقه بندی نیروهای شرکتی!

بخدا دیگر تاب و تحمل دیدن این جوانان بشدت مضطرب را ندارم! باور کنید طاقت دیدن این همه اضطراب را در یک نفر دیگر ندارم! آن هم در حالی که هنوز نتیجه ای نگرفته ایم.

وارد اتاق که می شوند، در راهروها که به سمت من می ایند، با دیدن من که تغییر مسیر می دهند … حدس می زنم ماجرا چیست … لازم نیست کسی چیزی بگوید! دهان که باز می کنند ابتدا اشک هایشان سرازیر می شود.

باور کنید برای این سردبیر پیر دیدن این همه اضطراب در یک جوان کشنده است! آزاردهنده است!

.

حالا وقتی وضع من این است ببینید او چه حس و حالی دارد! او که با فکر طبقه بندی به سر کار می آید، به خانه می رود، به خواب می رود و از خواب بیدار می شود!

او همه زندگی خود را به طبقه بندی پیوند زده است!حداقل امتیازی که می تواند او را از این همه گرفتاری مالی و نداری و بی امکاناتی رها کند طبقه بندی است … فکر او چنین است … وگرنه می دانیم گرفتاری های مالی ما با این حرفها درمان نمی شود باید فکری اساسی بشود.

اما هیچ چیز دیگری نیست که تغییری در کار و زندگی او ایجاد کند مگر همین طبقه بندی …

.

در نهایت وقتی به این فاز می رسد می بیند یک اشکال بین او و امیدهایش یک فاصله بزرگ ایجاد کرده است:

 • مدرک تحصیلی او غلیرغم اینکه به مخابرات می خورد به محل کارش نمی خورد و سازگاری ندارد.
 • ردیف خالی در محل کارش وجود ندارد.

آنچه او را اسیر خود کرده است سیستم اداری و رسمی است  در حالیکه او نیروی شرکتی است و هیچیک از امتیازات یک کارمند رسمی را ندارد و نخواهد داشت چرا که دیگر زندگی کارمندی در این شرکت پایان یافته است.

.

آقایان!

مدیران ارشد و موثر این شرکت!

من نمی دانم می خواهید چه کنید!

نمی دانم هدف شما چیست!

نمی دانم به کدامین سو نماز احساس می گذارید.

نمی دانم به کدامین راه حل اقتصادی اقتدا می کنید

نمی دانم در حل مشکلات این شرکت مادرمرده به کدامین شیوه کار می کنید

.

من فقط می دانم که دیگر هیچیک از افراد این جامعه مخابراتی تاب تحمل این لحظات، و توان تحمل این اضطراب و فشار روانی را ندارد!

.

هر چه می کنید! بجنبید! رود باشید! … و اقدام کنید!

.

من می دانم که شمایان نیز بیش از من و ما آزار می بینید!

.

لذا فقط یک چیز می خواهم!

لطفا تند، زود ، سریع اقدام کنید!

.

بخدا این جامعه دارد از دست می رود!

اگر این جامعه احساس خود را از دست بدهد از دست می رود … و آنگاه  دیگر نه اخلاق می ماند و نه من ، و نه تو!

دیگر خود دانید برادر! آنچه لازم بود از یک سردبیر خواندید، شنیدید و دیدید!

دیگر خود دانید!

.

سردبیر- دی ماه 1397

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
37 نظرات
 1. مجید بابازاده مازندران می گوید

  جناب سردبیر عزیز سلام.چندماه پیش یادتون میاد که کامنت گذاشتم که اگه قراربود به رسمیها چیزی بدن سریع تصویب مکنند وخیلی زودهم اجرا وپرداخت میکنن اما اگه قراره چندرغاز با اجرای این طرح کذایی به حقوق ۱۰درصد نیروهای شرکتی واریز کنند اینقدر بهانه میارن تا خودمون پشیمون بشیم.اونروز بهتون برخوردمثل بقیه رسمیها سریع موضع گرفتین وتند برخورد کردین که پشیمون شدم وتا امشب هیچ کامنتی براتون ننوشتم‌.آیا بعد ازماهها حالا به حرف من رسیدین؟آیا قبول دارین که مدیران حق کشی میکنند درحق ما مظلومین؟ماهم خدایی داریم و امیدوارم خداوند بزودی سزای مدیران بی انصاف ونامرد رو بده انشالله. امیدوارم اگه ذره ایی انصاف دارن آقایون مدیران ازآه ونفرین این انسانهای مظلوم بترسن و اینقدر سنگ اندازی نکنن.

 2. ناشناس می گوید

  طرح طبقه بندی بایستی واسه کلیه کارشناسان اجرا بشه. مثل دیگر شرکتهای برق و اب و گاز که طرح طبقه بندی رو قانونی و بدون منت به اجرا گذاشتن

 3. همکار می گوید

  همسایه ای نزد ملارفت به او گفت طنابی به رسم امانت به من بده ملا گفت روی ان شلتوک پهن کرده ام و تا زمان خشک شدن نمی توانم ان را به تو بدهم همسایه به او گفت ملا اخر مگر می شود روی طناب شلتوک پهمن کرد ملا گفت ای ساده لوح می خواستم به تو بگویم که من دنبال بهانه ای بودم که طناب را به تو ندهم این هم بهانه حالا قانع شدی؟ . همسایه سرش را پایین انداخت و رفت. برادران عزیز بهانه در اوردن برای مدیران که کاری ندارد. به وعده و وعیدها هم دلخوش نکنید. دائم به ما می گویند بودجه می خواهد و ما نداریم بیایید مرد و مردانه همراه اول و مخابرات را همانطور که قبلا با هم بوده اند و بعد بنا به دلایل خاص که همه ما می دانیم از هم تفکیک کردید و این بلا را سر ما دراوردید را مجددا با هم ادغام کنید و مسوولین و مدیران هم کمی از مطامع خود دست بردارند تا گروه زیادی از پرسنل از ان بهره مند گردند . 100میلیون ثابت و همراه در کشور وجود دارد ببینید در ماه چه درامد هنگفتی می شود فقط ابونمان را در نظر بگیرید و بقیه را نادیده بگیرید اگر بگویید ابونمان حذف شده تا حالا که بوده است . پس چرا خیری از مخابرات ندیده ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: